Přejít k hlavnímu obsahu

Tvář prozradí charakter člověka: Co se dozvíte díky tvaru nosu, rtů nebo uší?

Info ikona
Typologie obličeje

To by byla věc, kdybyste na první pohled odhalili, s kým máte tu čest! Ubylo by zklamání i promarněných šancí, a to nejen v lásce, nýbrž ve všech oblastech života. Prozradíme vám, jak můžete dotyčného prokouknout během pár minut.

Nezáleží na tom, co dotyčný říká a jak se chová, protože tyto projevy ovlivňuje rozumem a vůlí. O jeho pravé podstatě si hodně důležitých informací „přečtete“ v rysech jeho tváře. Když se tedy dáte do řeči s někým neznámým, nenápadně si ho prohlédněte. Třeba vám špička jeho nosu naznačí, že máte urychleně prchat, protože je to sobec, a barva očí vás pro změnu přiměje zůstat, neboť signalizuje skryté vášně.

Obličej...prozradí povahu

Kulatý a široký je typický pro jedince, který uvažuje logicky a realisticky. Bývá poměrně šetrný a také kapánek sobecký, malicherný a žárlivý. Užívá si všemožných radostí života, a to plnými doušky, přitom zdaleka nejde jen o dobré jídlo a pití.

Protáhlý a úzký ukazuje na člověka energického, který nikde nemá stání, je neustále v pohybu a pořád pospíchá. Bývá talentovaný, velkorysý, ale s praktickými záležitostmi si mnohdy neví rady. Pro něco se nadchne, ale jeho zájem stejně rychle vyšumí.

Čtvercový a trojúhelníkový je znamením „bojovníka“, který preventivně zaútočí jako první, jen aby ho někdo jiný nezradil či neranil. Mívá bujnou představivost a pevnou vůli. Na řečnění o citech si nepotrpí, je totiž věcný a strojeně odtažitý.

Uši… prozradí nadání

Menší, až nápadně malé se nejčastěji objevují u osoby, která je sice zdrženlivá a opatrná, ale zároveň se hodlá v daném oboru prosadit.

Velké jsou znakem pravdomluvnosti, moudrosti, vzdělanosti a uměleckého talentu. Nadměrně velké signalizují pýchu a nedostatek taktu.

Pěkně tvarované má chytrý jedinec, který se nestydí za to, že je ctižádostivý. Bývá také lačný po nových vědomostech a dovednostech.

Špičaté a zarudlé můžou znamenat stydlína, stejně tak intrikána. Obvykle má v záloze spoustu argumentů a ještě víc různých triků.

Info ikona
Eyes

Oči...prozradí vitalitu

Velké, doširoka otevřené zdobí spolehlivého, trpělivého a pilného jedince, který splní vše, co slíbil sobě i druhým.

Malé, jakoby přimhouřené naznačují, že dotyčný může být povrchní, vrtkavý a nečekaně snadno se unaví. Nebo to alespoň předstírá.

Umístěné blízko sebe, to je známka velkých ideálů, které však můžou přerůst do utopie. Tento člověk je ryzí teoretik, v praxi tápe.

Umístěné daleko od sebe, tak se projevuje intelekt a logické myšlení. Stejně tak sklony věřit jenom tomu, na co jde „sáhnout“ a ověřit si.

Barevná symbolika

Modré napovídají povolnou, mírumilovnou a dobrosrdečnou povahu, ale lehce oslabenou fyzičku.

Zelené značí velkou smyslnost, odvahu, prudké vášně i reakce, případně zlobu a vztek.

Hnědé vlastně maskují, že se v nitru člověka bouří emoce, které nechce před okolím dát najevo.

Šedé důrazně varují, že dotyčný je odhodlaný ke všemu a má o všem dokonalý přehled. Ví, co se kde šustne.

Černé symbolizují útočnost, ráznost, energičnost a mnohdy až neschopnost se ovládat.

Typologie obličeje: Co o vás prozradí vaše rty?

Vaše rty jsou oknem do… hádejte. V obličeji dokážeme vyčíst mnoho našich vlastností i předpokladů. Stejně tak jako z dlaně. Naše tělo je jednoduše obrazem našeho života. Tentokrát se zaměříme na rty. Co na vás prozradí?
svetzeny.cz

Ústa...zrcadlí charakter

Obecně platí, že spodní ret souvisí s emocemi a horní s rozumem. Co v člověku převažuje, poznáte podle toho, který je plnější.

Malá ústa jsou charakteristická pro osobu klidnou a nenáročnou. Není psychicky odolná.

Velká ústa naznačují přemíru citů, ale i bažení po stále intenzivnějších požitcích.

Úzká ústa upozorňují, že si s dotyčným není radno zahrávat, protože je zákeřný a mstivý.

Koutky úst směřující vzhůru jsou známka toho, že je dotyčný optimista i dost ješitný. Mezi lidmi se pohybuje suverénně.

Koutky úst směřující dolů ukazují na kritického a nespokojeného jedince. Mívá v sobě zakódováno, že vše špatně dopadne.

Našpulená ústa signalizují odvahu, rychlé rozhodování a tendenci druhými manipulovat tak, že si toho všimnou moc pozdě.

Sevřené rty naznačují, že člověk záměrně potlačuje emoce. Zásadně se řídí chladným rozumem, je umíněný a také majetnický.

Nos...prozradí naše skutky

Roztomilá bambulka je typická pro srdečného, citlivého a stále dobře naladěného člověka. Z ničeho nedělá velkou vědu a se vším si poradí.

Příliš masitý a zakulacený odkazuje na smyslnost. Dotyčný nemá pevnou vůli ani ujasněné názory, takže se snadno nechá odradit.

Dlouhý, tenký a špičatý obvykle varuje před všetečným, chladným, vypočítavým a lakotným jedincem, který jde tvrdě za svým.

Nápadně široký a placatý mnohdy znamená, že dotyčný moc zdravého rozumu nepobral. O to víc je ovšem úporný, když mu o něco skutečně jde.

Pršák se snoubí se životní moudrostí i domýšlivostí. Tento člověk vítězí dětskou naivitou, protože ho všichni chtějí zachraňovat.

Horoskop: Jaké jsou vaše silné stránky? Najděte práci podle svého znamení zvěrokruhu

Je logické, že někdo je šikovný na matematiku, jiný na jazyky a někdo má zlaté ručičky. Zjistěte, jaký je váš pracovní potenciál podle znamení horoskopu. Tipy na vhodné profese pochopitelně platí jak pro muže, tak pro ženy.
svetzeny.cz