Přejít k hlavnímu obsahu

Co muže doopravdy přitahuje na ženách: Krása není všechno, roli hrají i finance a povolání

Existuje několik faktorů, které hrají roli v přitažlivosti a následném vztahu mezi mužem a ženou. Fyzická atraktivita sice hraje při prvním setkání velkou roli, ale ani s tváří jako anděl nemáte šanci, pokud se nespojí i s ostatními faktory, které jsou při seznamování klíčové. Přečtěte si, jaké to jsou.

Mohlo by se vám líbit

Energetická přitažlivost muže a ženy: Váš milostný život ovlivňují čakry víc, než si myslíte

Lidské tělo má celkem sedm základních čaker. Tato energetická centra v lidském těle spojují duchovní vědomí s fyzickým tělem. V mužském i ženském těle fungují odlišně, protože energie, kterou vyzařují jsou různé. Doplňují se, kombinují, ale přesto jsou jiné.
svetzeny.cz

Fyzická atraktivita

Fyzická přitažlivost je většinou prvním faktorem, který muže přitahuje k ženám. Některé z charakteristik, které muže obecně přitahují, zahrnují:

 • Symetrické rysy obličeje: Muže často přitahují ženy se symetrickými obličeji, které jsou považovány za známku genetického zdraví.
 • Zdravá pleť: Čistá a zářivá pleť je pro muže atraktivní, protože signalizuje, že o sebe žena pečuje
 • Pevné tělo: Ženy s pevným a zdravým tělem vzbuzují dojem, že jsou v dobré fyzické kondici.
 • Vzhled a styl: Muže mohou přitahovat určité prvky vzhledu a stylu žen. Každý má své vlastní preference, zda preferuje ženy v elegantním oblečení, sportovně oblečené nebo s výrazným osobním stylem. Zevnějšek může vytvářet dojem a první dojem je často důležitý.

Osobnost a chování

Není to pochopitelně jen vzhled, co muže přitahuje, ale také vlastnosti a chování žen. Některé z těchto vlastností zahrnují:

 • Sebevědomí: Muže obvykle přitahují ženy s vysokým sebevědomím, které věří ve své schopnosti a mají zdravou sebeúctu.
 • Smysl pro humor: Ženy s vtipným smyslem pro humor jsou pro muže atraktivní, protože umí rozveselit atmosféru a navodit příjemnou náladu.
 • Inteligence: Muže často přitahují ženy s intelektuálními schopnostmi a schopností vést zajímavé a hluboké konverzace.
 • Empatie a porozumění: Muže často přitahují ženy, které projevují empatii a schopnost porozumět a vcítit se do jejich emocí. Schopnost naslouchat, podporovat a vyjít vstříc potřebám druhého je pro muže přitažlivá vlastnost.
 • Vzájemné zájmy a hodnoty: Muže může přitahovat žena, se kterou sdílí společné zájmy a hodnoty. Mít podobné zájmy a cíle může posilovat vzájemné porozumění a budovat hlubší spojení.
Mohlo by se vám líbit

8 zlozvyků, které spolehlivě odradí každého muže. Pokud děláte jeden z nich, váš protějšek ihned ztratí zájem

Každý člověk má své vlastní preference a názor na to, co je přitažlivé a co naopak odpudivé. Přesto však existuje pár věcí, které spolehlivě odradí drtivou většinu mužů. Může jít o nedostatečnou hygienu, nevhodné chování, ale i nezdravý životní styl. Přečtěte si, kterým chybám se musíte zaručeně vyhýbat a staňte se nejlepší verzí sebe sama.
svetzeny.cz

Sexuální přitažlivost

Muže samozřejmě přitahuje také sexuální přitažlivost ženy. Některé faktory, které mohou ovlivňovat sexuální přitažlivost, jsou:

 • Sebevědomí v oblasti sexuality: Ženy, které jsou spokojené se svou sexualitou a jsou otevřené novým zážitkům ve společném sexuálním životě, mohou být pro muže velmi přitažlivé.
 • Chemie: Vzájemná chemie a vzrušení mezi partnery mohou hrát důležitou roli v sexuální přitažlivosti.

Společenský status

Pro některé muže je společenský status ženy důležitým faktorem atraktivity. Pro muže mohou být přitažlivé tyto faktory:

 • Kariéra a finanční stabilita: Muže může přitahovat žena, která má úspěšnou kariéru a finanční stabilitu, protože taková žena může poskytnout stabilitu a jistotu i do následného vztahu.
 • Společenské postavení: Muže může přitahovat žena s vysokým společenským postavením, protože ho může přitahovat úspěch a prestiž.

Je však důležité si uvědomit, že přitažlivost je subjektivní a individuální. Každý muž má své vlastní preference a vlastnosti, které ho přitahují k ženám. To, co jednoho muže přitahuje, nemusí přitahovat jiného muže. Vztah a přitažlivost jsou komplexní a vícevrstvé záležitosti. Kombinace fyzické přitažlivosti, osobnosti, sexuální chemie, společných hodnot a zájmů vytváří silný základ pro vzájemnou přitažlivost a dlouhodobý vztah.

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s lifee - papírová Liška