Přejít k hlavnímu obsahu

Vůně, které mužům přijdou sexy: Průzkum zjistil, které aroma je podvědomě přitahuje. Máte takový parfém ve své sbírce?

Info ikona
Parfém

Toto je deset vůní, které mužům dle průzkumu přijdou nejvíce sexy. Zjistěte, které aroma je velmi přitahuje. V momentě, kdy si takový parfém pořídíte, dodá vám to na atraktivitě. Možná už ho dokonce máte ve své sbírce. Toto jsou vůně, se kterými nešlápnete vedle.

1. Vůně vanilky

Průzkum provedený společností The Smell and Taste Treatment se rozhodli zjistit, které vůně mužům připadají nejvíc sexy. Není se co divit, že jednu z těchto vůní je vanilka. Ta byla již v 17. století používána jako přírodní afrodiziakum. Vanilkové aroma je sázkou na jistotu, průzkum totiž jasně ukazuje, že muž preferují spíše sladší gurmánské parfémy.

2. Sladké lékořicové aroma

Sladká vůně lékořice dle průzkumu lákala celých 30 % hodnotitelů, to rozhodně není málo. Navíc lékořicové aroma dodá každému parfému patřičný šmrnc a vůně je díky němu mnohem zajímavější.

3. Vůně dýňového koláče

Zde určitě mělo vliv kulturní prostředí, průzkum byl prováděn v USA, v našich končinách by si zřejmě aroma dýňového koláče až tak dobře nevedlo, jelikož vůně máme spojené i s určitými emocemi a vzpomínkami, říká se tomu „čichová paměť“. Za atraktivní tuto vůní označilo celých 40 % mužů. Nutno dodat, že součástí aroma byla také vanilka a skořice, což jsou muži značně preferované vůně.

4. Pomerančové aroma

Pokud máte rádi spíše ovocné vůně a chcete u mužů zabodovat, vsaďte na parfém, který obsahuje pomeranč či pomerančový kvítek. Celých 20 % mužů tuto vůni považuje za sexy.

Info ikona
Pomeranč

5. Popcorn

Dr. Alan Hirsh, který se dlouhodobě zaobírá psychologií jídla, vůní a chutí, publikoval v roce 1995 studii, jejíž výsledky hovoří jasně – vůně popcornu dokáže u mužů vyvolat pocity vzrušení. Parfém s touto vůní byste asi hledali těžko, ale pokud chystáte romantický večer, nezapomeňte si k filmu připravit tuto pochoutku.

6. Čokoláda

V průzkumu si také vedla dobře čokoláda, myslím, že lze předpokládat, že tato pochoutka by uspěla i u žen. Čokoládové aroma je pro řadu lidí jedno vůbec nejatraktivnějších, parfémem, který v sobě tuto složku obsahuje, nemůžete nic pokazit.

Info ikona
Tmavá čokoláda

7. Konvalinka

Konečně něco pro milovnice květinových vůní! Ačkoliv u mužů jednoznačně vedou sladké a opojné vůně různých dobrot, z květin se jim zalíbila konvalinka. V provedené studii zvýšila míru vzrušení u 11 % mužů.

8. Bergamot

Bergamotový olej se používá ke zvýšení libida u mužů, není se tedy co divit, že u nich v této studii zabodoval. Bergamot je citrusové ovoce, které pochází z italské Kalábrie. Jeho aroma je kyselé a příjemně štiplavé, často se nachází v hlavě parfémů.

9. Smldinec chlupatý

Můžeme vám garantovat, že tato rostlina rozhodně voní lépe, než byste dle jejího názvu řekli. Je to známé afrodiziakum, které se užívá pro zvýšení libida i k zmírnění příznaků menopauzy.

10. Růžový olej

Růže je královnou květin, kterou si spojujeme s láskou a romantikou. S parfémem, který obsahuje růži jako jednu ze složek, nikdy nešlápnete vedle. V kombinaci s kořením vznikne orientální a velmi smyslná vůně, v případě smíchání růže s ovocem jsou to pak velmi svěží a řízné vůně, které voní silně a dlouho.