Přejít k hlavnímu obsahu

Redakční test sprchových gelů: Vybírejte nejen podle vůně a ceny, ale i typu své pokožky

Pokud jde o péči náš zevnějšek, většinou se soustředíme na obličej a pokožku těla už ani tolik neřešíme. A tak často sáhneme po sprchovém gelu, který nám zrovna přijde pod ruku. Jenže i tak zdánlivě obyčejnou věc, jakou je „sprcháč“, se vyplatí vybrat pečlivě. Otestovali jsme pár produktů, které bychom vám rádi doporučili.

Jak vybrat ten nejlepší sprchový gel? Nejde jen o to, jak voní, jak atraktivní má obal nebo kolik stojí. Nejdůležitější je, aby produkt vaši pokožku důkladně očistil, ale zároveň ji nepodráždil. A aby jí dodal potřebnou hydrataci a péči. Nejdůležitější je vědět, jaký typ pokožky máte.

Redakční test sprchových gelů

Pokud je po sprchování vaše pokožka napjatá nebo dokonce svědí, vybírejte sprchový gel s hydratačními složkami jako je například aloe vera nebo rostlinné oleje.

Naopak mastná pokožka se sklonem k tvorbě akné potřebuje produkty s čisticími složkami. Skvělé pro ni budou i peelingové sprchové gely. A jestliže máte citlivou pokožku, dejte přednost produktům, které nejsou parfemované a obsahují zklidňující ingredience. Pro jistotu je můžete koupit i v lékárně, kde máte záruku dermatologického testování.

Redakční test šamponů z drogerie: Kvalitní produkty seženete už do stovky

Patří k těm základním kosmetickým produktům, bez kterých se neobejdeme. O to víc je potřeba věnovat výběru šamponu a kondicionéru velkou pozornost. Pokud nezvolíte správně, můžete se dočkat nejen různých problémů s vlasy, ale i s pokožkou hlavy. Neplatí přitom, že čím jsou produkty dražší, jsou i kvalitnější. Dobrou službu vám udělají i ty, které seženete i v běžné drogerii.
svetzeny.cz

Podle čeho ještě vybírat?

  • Vůně: Je známá věc, že vůně působí na naše smysly a dokáže nás zrelaxovat nebo naopak povzbudit svěží energií. Na večerní sprchu se tedy hodí produkty, které vás zklidní a připraví na spánek. Ideální jsou vůně levandule, borovice nebo heřmánku. Energii vám naopak při ranní sprše dodají například svěží citrusy nebo máta.
  • Složení: Vyhněte se produktům s přemírou chemických látek, zejména pokud máte citlivou pokožku nebo jste náchylní k alergiím.

Po sprchování je vhodné ještě ošetřit pokožku tělovým mlékem nebo olejem, který jí dodá hydrataci a výživu.

Redakční tipy na sprchové gely
Zdroj článku