Přejít k hlavnímu obsahu

Redakční test šamponů z drogerie: Kvalitní produkty seženete už do stovky

Patří k těm základním kosmetickým produktům, bez kterých se neobejdeme. O to víc je potřeba věnovat výběru šamponu a kondicionéru velkou pozornost. Pokud nezvolíte správně, můžete se dočkat nejen různých problémů s vlasy, ale i s pokožkou hlavy. Neplatí přitom, že čím jsou produkty dražší, jsou i kvalitnější. Dobrou službu vám udělají i ty, které seženete i v běžné drogerii.

Při výběru vlasové kosmetiky obecně je třeba vzít v potaz pár věcí. V první řadě je důležité znát dobře svůj typ vlasů a vědět, jaké jsou potřeby pokožky hlavy. Přitom tohle jsou faktory, které se mohou během života měnit v souvislosti se životním stylem, s věkem, hormonálními změnami či zdravotním stavem. Není proto od věci se poradit s kadeřníkem nebo trichologem, který vám poradí, jaký typ kosmetiky se hodí právě pro vás.

Mohlo by se vám líbit

Zapomeňte na drahého kadeřníka: Šediny ve vlasech jako nový trend

Šediny jsou dávným strašákem žen. Nejenže připomínají přibývající roky, ale mnohdy potrápí především tmavovlásky, kde vytváří nežádoucí pruhy ve vlasech. Je však nutné ihned běžet ke kadeřníkovi? Možná to pro vás bude překvapením, ale šedivé vlasy jsou v módě a je tedy ideální čas vystavit i vaše „stříbro“ ve vlasech!
svetzeny.cz

Správná dvojka

Lidé často chybují v tom, že používají pouze šampon a zapomínají na kondicionér (bývá označován také jako balzám). Šampon má za úkol vyčistit vlasy a pokožku hlavy od nečistot, mazu a potu. „Šampon také otevírá malé šupinky na povrchu vlasu, díky čemuž vlákna čistí opravdu do hloubky, hydratuje a vyživuje,“ vysvětluje kadeřník Tomáš Arsov. Pokud nepoužijete následně kondicionér, zůstanou šupinky otevřené, z vlasů se ztrácí vlhkost, zacuchávají se, chybí jim objem a jsou nepoddajné.

Proto je dalším podstatným krokem v mytí vlasů použití kondicionéru. Ten obsahuje účinné látky, které přilnou k povrchu vlasových vláken a uzavřou je. Díky tomu jsou pak vlasy hebké na dotek, zářivé a dobře se rozčesávají.

Mohlo by se vám líbit

Nejlepší přípravky pro poškozené vlasy

V tomto článku si probereme nejrozšířenější příznaky poškozených vlasů a také vám řekneme o produktech, které pomohou tyto problémy vyřešit.
svetzeny.cz

Na co se při výběru zaměřit?

V první řadě jde samozřejmě o typ vlasů a potřeb pokožky. Pokud máte například jemné vlasy bez objemu, těžko jim bude vyhovovat šampon a kondicionér pro suché a poškozené vlasy.

Podstatné je také složení produktů. Vyplatí se číst etikety a vyvarovat se všemu, co obsahuje silikony, parabeny či sulfáty. Obecně je dobré sáhnout po produktech, které obsahují co nejvíce přírodních látek. V dnešní době je na trhu spousta produktů s přírodním složením, jež nabízejí i konvenční značky a koupíte je tedy i v drogerii. Důležité je také to, aby vám šampon voněl a měl pro vás příjemnou texturu.

V posledních letech je čím dál důležitější otázka udržitelnosti. Pokud vám není lhostejný osud životního prostředí, vybírejte produkty v recyklovatelných obalech.   

Naše redaktorky otestovaly šampony, které koupíte v drogerii. Projděte si naši galerii.

Pozn. Ceny se mohou v různých obchodech lišit, neuvádíme ceny v akcích. 

 

Redakční test šamponů z drogerie
Zdroj článku