Přejít k hlavnímu obsahu

Zapomeňte na drahého kadeřníka: Šediny ve vlasech jako nový trend

Šediny jsou dávným strašákem žen. Nejenže připomínají přibývající roky, ale mnohdy potrápí především tmavovlásky, kde vytváří nežádoucí pruhy ve vlasech. Je však nutné ihned běžet ke kadeřníkovi? Možná to pro vás bude překvapením, ale šedivé vlasy jsou v módě a je tedy ideální čas vystavit i vaše „stříbro“ ve vlasech!

Chaos mezi barvami

Někdy je těžké plošně určit, po čem vlastně ženy touží. U vlasů to platí dvojnásob.  Kudrnaté ženy touží po rovných vlasech, ženy s rovnými vlasy zase po loknách atd. Co se týče barev, stále si mnoho žen své vlasy barví nebo alespoň tónují. Největším paradoxem se stává šedivá barva. Zatímco ženy, kterým se objeví šediny, se jich okamžitě pokouší zbavit, některé pomocí tzv. silver šampónů chtějí stříbřitého efektu vlasů docílit záměrně. Vždyť stříbřitě platinová má jen krůček od šedivých tónů!

Pokud jste tedy majitelka blonďaté hřívy a objevila jste u sebe první šediny, můžete se vlastně radovat z přírodního melíru, za který ostatní ženy utrácejí nemalé peníze u kadeřníka.

Vlasový trend: Nejkrásnější drdolové účesy pro léto 2022

Když se oteplí, drdol je perfektní, protože udržuje vlasy mimo obličej a krk a udržuje vás svěží. Zde jsou naše oblíbené letní účesy do drdolu.
svetzeny.cz
Info ikona
Šediny

Šedivé vlasy jsou v módě

Londýn, Paříž i Hollywood – tam všude se šedivé vlasy stávají stále častějším jevem na ulici. Ženy se konečně přestávají děsit šedin a hrdě je nosí na své hlavě. Aby také ne, když jim jdou příkladem i některé celebrity, které stárnou s grácií a za své šediny se rozhodně nestydí. Mezi takové patří například herečka Andie MacDowell, která šokovala svojí přirozeně šedou hřívou na červeném koberci v Cannes 2021. Po několika letech barvení na tmavší odstín se totiž rozhodla, že se ukáže v záři reflektorů se svojí skutečnou barvou vlasů.

Šedivé vlasy na herečce působily velmi přirozeným dojmem a ke svému zdobení již nepotřebovala jediný šperk – vše za ni opatřily objemné kudrnaté vlasy, které se staly jemným stříbrným obláčkem k jejím modrým šatům. V jednom z rozhovorů pak poznamenala, že si takto připadá mladší díky své přirozenosti.

Jodie Foster nebo Salma Hayek

S šedivými vlasy si nelámala ani Jodie Foster, která se stejně jako její třiašedesátiletá herecká kolegyně Andie ukázala na festivalu v Cannes s prameny přírodních šedivých vlasů. Své šediny tak přestala maskovat ve svých osmapadesáti letech ještě dříve než Andie. Za zmínku stojí také čtyřiapadesátiletá Salma Hayek, která na svůj věk vypadá naprosto fantasticky. Přestože má na rozdíl od výše zmiňovaných hereček jen pár šedin, ani přesto se je neobtěžuje maskovat a hrdě je vystavuje na sociálních sítích. Vypadá totiž naprosto fantasticky!

Zapomeňte na ňadra! Muži šílí po jiných věcech, o kterých ženy nemají tušení

Možná stále žijete v přesvědčení, že pro muže jsou stále nejvíce atraktivní části ženského těla prsa či zadek, o to více pak budete překvapeni výsledky studie provedené online lékárnou, podle které je realita poněkud jinde. Podívejte se, co muže přitahuje jako magnet a co se jim naopak na ženách vůbec nelíbí.
svetzeny.cz

Hýčkejte i stříbrné vlásky

A proč vlastně vaše vlasy časem šediví? Vaše vlasové folikuly totiž mají pigmentové buňky, které vytváří melanin, chemickou látku, která vlasům dává jejich barvu. Čím jste starší, tím více začnou tyto buňky odumírat. Bez pigmentu pak rostou nové prameny vlasů v odstínech šedé, stříbrné a nakonec bílé. Jakmile folikuly přestanou vytvářet melanin, už nikdy vám nevyrostou barevné vlasy.

Info ikona
Šediny

Šedivé vlasy jsou tenčí a náchylnější, než jsou vlasy s přirozenou barvou. Je tedy třeba se o ně více starat, aby se vlasy nelámaly. Chraňte je před sluncem, rozčesávejte je s citem a používejte kvalitní šampony. Pokud máte jen málo šedin a nechcete je zatím ukázat světu, skryjte je pod čelenkou a vyhněte se častému barvení, které vlasy poškozuje.

Nejčastější beauty přešlapy žen po čtyřicítce: Vyvarujte se výrazné rtěnce nebo kosmetice pro dvacítky

Většina zralých žen se snaží vypadat stále dobře a mladistvě. Co když ale opakují časté chyby v péči o pleť, které jim zbytečně přidávají na věku a zvyšují riziko tvorby vrásek? Tohle jsou ty nejčastější beauty přešlapy žen po čtyřicítce, které vám zbytečně uberou na kráse. Zjistěte, čemu se vyvarovat a co jste možná dosud dělala špatně.
svetzeny.cz

Zdroj: Vogue