Přejít k hlavnímu obsahu

5 překvapivých použití pro suchý šampon

Suchý šampon umí více než osvěžit vlasy před umytím. Se Světem ženy vám odhalíme, na co můžete tento produkt využít.

Suchý šampon je věrným společníkem mnoha žen. Ať už po sportu, při cestování nebo jako poslední záchrana mezi umýváním vlasů, aby se skryla mastnota. Suchý šampon je opravdu všestranný a možná jste ani netušili, jak moc!

1. Fixace obočí

Pokud máte obočí, které je třeba každé ráno lehce „učesat“ a zafixovat, nepotřebujete k tomu žádné gely. Stačí použít suchý šampon. Nastříkejte ho na kartáček na řasy a pročísněte obočí ve směru.

2. Styling účesu

Mnoho hollywoodských stylistů používá suchý šampon pro lepší texturu účesů. Pro dokonalý vzhled vašeho účesu alá „plážové vlny“ můžete nastříkat trochu šamponu po celé délce vlasů a poté kulmou vlasy vlnit. Efektem bude jemné světelné stínování.

3. Příliš mnoho produktů? Žádný problém!

Někdy v rámci péče o vlasy používáme olejíčky, séra a může se stát, že to přeženeme. Tyto chyby lze rychle odstranit. Na mastnou část naneste suchý šampon a nechte několik minut působit, aby mohl absorbovat přebytečné množství produktů a pak jej jemně vykartáčujte z vlasů.

4. Náhrada deodorantu raz dva

Nejedná se o každodenní zvyk, ale v případě SOS situace může být deodorant nahrazen suchým šamponem, jelikož obsahuje škrob, který udržuje pokožku suchou.

5. Vyhněte se statické elektřině

Víme, že lak na vlasy pomáhá se statickou elektřinou v našem oblečení. Stejnou vlastnost má i suchý šampon. Nastříkejte suchý šampon na oděv v dostatečné vzdálenosti. Ujistěte se však, že používáte suchý šampon s čirou formulí, aby vám nezůstaly bílé kousky na oblečení.

ČTĚTE TAKÉ:
VLASY JAKO KIM KARDASHIAN? ŽÁDNÝ PROBLÉM
NESTÁRNĚTE PŘED OBRAZOVKOU

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s Lifee Svatební pompon