Přejít k hlavnímu obsahu

Odbornice na parfémy radí: Jak na to, aby v létě parfém vydržel na kůži co nejdéle? Díky jejím tipům ušetříte spoustu peněz

Jak na to, aby parfém v horkých letních dnech vydržel vonět co nejdéle? S tím vám poradí britská odbornice na parfémy Elizabeth Richards. Díky jejím tipům se vám podaří i ušetřit. Co tedy (ne)dělat v teplých letních dnech? Podívejte se na jednoduchý návod a vyzkoušejte rady expertky.

Vrstvení je základ

Spousta lidí má tendenci se v horkých letních dnech pravidelně parfémem „polévat“. Takto však parfém extrémně rychle vyplýtváte. Britská odbornice na parfémy Elizabeth Richards radí, abyste spíše zvolili metodu vrstvení. Ráno se silně navoňte, ideální je mít i stejný sprchový gel či tělový olej, abyste maximalizovali výsledek. Navoňte si i vlasy, parfém v nich dlouho vydrží. „Vlasy poskytují vašemu parfému větší povrch, ke kterému může přilnout. Nastříkejte jej na zátylek, linii vlasů a střední část hlavy, abyste dosáhli dlouhotrvající vůně,“ říká Elizabeth Richards. Odbornice na parfémy doporučuje, abyste parfém nestříkali jen na jedno místo. Typicky lidé aplikují parfém pouze na zápěstí či krk v domnění, že to stačí. „V létě se díky teplu váš parfém odpaří rychleji, takže bych vám doporučila nastříkat si oblíbenou vůni i na lokty, kolena a dokonce i na pupík“, radí expertka. Tyto části těla jsou obvykle více chráněny před sluncem, aplikace parfému na tato místa prodlouží dobu, po kterou je parfém cítit.

Mohlo by se vám líbit

Novinky ze světa parfémů: Nejkrásnější jarní vůně, které omámí vás i vaše okolí

Jaro 2021 je tady a s ním i záplava parfémových novinek. Letošní sezóna se ponese v duchu ovocně sladkých jiskřivých tónů, parfémy budou mít hravé flakóny v pastelových barvách. Pojďte se s námi podívat na ty nejzajímavější parfémy, které už brzy budou i na českém trhu.
svetzeny.cz

Parfémovaná versus toaletní voda

Je lepší v létě zvolit toaletní, nebo parfemovanou vodu? Toaletní voda obsahuje menší procento vonných složek, zpravidla 4 – 8 %. Poté, co se navoníte, by měla být cítit ještě přibližně čtyři hodiny. Je lehčí a v horkých letních dnech neobtěžuje okolí. Parfémovaná voda má vyšší procento vonných složek, uvádí se 8 – 15 %. Její vůně je sytější a intenzivnější, i po šesti hodinách je stále cítit. Obecně je vhodnější spíše pro chladné dny, protože v létě by silný parfém mohl někomu vadit, ne každý si potrpí na opojné intenzivní vůně. V létě se parfémovaná voda hodí, pokud se budete pohybovat především venku.

Info ikona
Parfém

Hydratace pokožky prodlouží výdrž parfému

Pokud chcete krásně vonět, ujistěte se, že je vaše pokožka dobře hydratovaná. „Sprchování hydratuje pokožku, což napomáhá výraznějšímu rozvonění parfému, jakmile ji zvlhčíte, vytvoří to skvělý základ pro vaši vůni,“ říká expertka. Funguje to na podobném principu jako báze pod make-up. Ideální je pořídit si tělové mléko stejné vůně, jakou má váš parfém, mnohdy se dá koupit celá sada produktů.

Info ikona
Hydratace pokožky

Zapomeňte na tření zápěstí

Zápěstí je asi nejčastější místo, kam si lidé parfém aplikují. Řada z nás slyšela o tom, že vůně se má stříkat na pulsní body, zápěstí je jedním z nich. Je fakt, že vůně se zde pěkně rozvoní. Avšak vše může pokazit, když si po nanesení vůně začnete zběsile třít zápěstí o sebe, řada lidí to tak dělá, zřejmě v domnění, že tak zesílí intenzitu parfému. Odbornice ale upozorňuje, že tření a teplo, které při něm vzniká, ovlivňuje složky umístěné v hlavě a srdci parfému. Třením tak tedy můžete změnit výslednou vůni a bohužel k horšímu, například květinové složky mohou ztratit svou jemnost.

Mohlo by se vám líbit

Typologie osobnosti: Parfuméři radí, jak odhalit pravou povahu člověka z jeho oblíbené vůně

Věděli jste, že výběr vašeho oblíbeného parfému vypovídá o vaší povaze? Dle parfumerů typ vůně, který nosíte nejčastěji, prozrazuje leccos o vaší osobnosti. Zjistěte, jací jsou milovníci jednotlivých typů vůní, a příště už poznáte, s kým máte tu čest jen na základě toho, jak voní.
svetzeny.cz

Parfém patří do lednice

Řada lidí uchovává svůj parfém v ložnici, často si je lidé vystavují na poličce. Parfémy mívají krásné flakóny, které vám je možná líto někde schovávat, ale udělejte to pro jejich dobro. Světlo, vlhkost a teplo jsou totiž jejich nepřátelé. Elizabeth Richards doporučuje, abyste parfémy skladovali na suchém chladném místě, ideálně v lednici. Navíc vás v létě parfém po vyndání z lednice příjemně ochladí a osvěží.

Zdroj

https://www.dailymail.co.uk/femail/article-9645565/How-make-perfume-longer-hot-weather-expert-revels.html

Mohlo by se vám líbit

Bělení zubů: Tohle jsou přírodní zázraky pro zářivě bílé zuby! 4 dokonalé triky, které fungují téměř okamžitě

Nedávné průzkumy zjistily, že čím bělejší zuby máte, tím více se líbíte opačnému pohlaví. Zjistěte, jak toho můžete docílit, aniž byste kupovali předražené chemické bělení. Máme pro vás 4 domácí recepty, které zajistí jistý účinek a dlouhotrvající bělost.
svetzeny.cz