Přejít k hlavnímu obsahu

Typologie osobnosti: Parfuméři radí, jak odhalit pravou povahu člověka z jeho oblíbené vůně

Info ikona
Typologie parfémy

Věděli jste, že výběr vašeho oblíbeného parfému vypovídá o vaší povaze? Dle parfumerů typ vůně, který nosíte nejčastěji, prozrazuje leccos o vaší osobnosti. Zjistěte, jací jsou milovníci jednotlivých typů vůní, a příště už poznáte, s kým máte tu čest jen na základě toho, jak voní.

Parfém vypovídá o vaší osobnosti

Parfumérka Sarah McCartney tvrdí, že vaše oblíbená vůně vypovídá o vaší povaze. „Stejně jako vaše oblečení, oblíbený drink, nebo vaše nejoblíbenější písničky, i vaše volba vůně hodně vypovídá typu člověka, kterým jste,“ říká Sarah McCartney. Dle ní je to z důvodu, že čich je napojen na část mozku, která se zabývá emocemi. Parfumérka to demonstruje na příkladu: „Je vzácné, že si člověk vybere mořskou vůni, pokud ho například nebaví plavání v moři, protože nás přitahují vůně, které jsou nám povědomé a věci, které nám připadají známé.“ Trochu jiný názor na to má James Craven, který pracuje jako archivář v nejstarší parfumerii v Londýně. Ten tvrdí, že si vybereme takovou vůni, která doplní to, co nám v životě schází. „Mám podezření, že muži často volí vůni, aby vykompenzovali nějaký svůj nedostatek, kterého jsou si vědomi. Pokud si vyberou opravdu silně mužnou vůni, pak pochybují o své mužnosti,“ říká James Craven.

Typologie: Co o vás prozradí tvar vašeho obličeje?

svetzeny.cz

Citrusové vůně si vybírají soutěživí sportovci

Sarah McCartney říká, že z její zkušenosti si svěží citrusové vůně vybírají lidé se soutěživou, dravou povahou. Jsou to lidé, kteří jsou hodně aktivní a energičtí, často se sem řadí sportovci. Jsou to výrazné osobnosti, které jen tak v davu nepřehlédnete.

Gurmánské parfémy vyhledávají požitkáři

Gurmánské vůně jsou sladké a voní po nejrůznějších dobrotách – karamelu, vanilce, skořici, čokoládě, oříšcích, medu i kávových pralinkách. Dle Jamese Cravene si tento typ vůně vybírají požitkáři, kteří si užívají života plnými doušky.

Dřevité vůně upřednostňují lidé, na které je spoleh

Dle Jamese Cravena jsou dřevité vůně tradiční volbou lidí, kteří jsou zodpovědní a spolehliví. Tyto vůně si vybírají lidé, kteří neradi vyčnívají, jsou spíše introvertní a nenápadní. Dle Dr. Hirsche mívají také ti, kteří preferují dřevité vůně, vysoká očekávání, která se týkají jich samých i jejich okolí. Snadno se urazí, ale zároveň jsou velmi sebekritičtí

Typologie obličeje: Co o vás prozradí vaše rty?

svetzeny.cz

Extroverti nejčastěji sáhnou po orientálních vůních

Orientální vůně bývají vůbec nejvýraznější ze všech. To značí, že jejich nositel nechce být přehlédnut. Tyto typy vůní si vybírají lidé, kteří jsou rádi středem pozornosti. Bývají to králové každé party, kteří rádi baví své okolí. Stejně jako milovníci gurmánských vůní jsou to požitkáři, kteří vyhledávají dobré jídlo, zábavu a nové zážitky.

U květinových vůní záleží na dominantní složce

Vaše charakteristika dle parfémové typologie se liší na základě toho, jaká květinová složka převažuje. Milovníci vůni se zimolezem bývají bezstarostní optimističtí lidé, kteří kolem sebe šíří dobrou náladu. Ti, kteří dávají přednost jasmínovým vůním, jsou divocí, rádi provokují svým chováním a užívají si života naplno. Hlavní je pro ně v životě mít spoustu zážitků a dobrodružných aktivit. Preference gardénie v parfémech pak značí stabilitu ve vztazích, zodpovědnost, přátelskost a vstřícnost. Levanduli si vybírají společenští lidé, kteří jsou od přírody velmi zvídaví. Královnu květin, růži, volí ti, kteří jsou přehnaně opatrní a hodně přemýšlí nad svými rozhodnutími.

Ovocné vůně nejvíc sedí náladovým lidem

Je překvapivé, že mrzouti si obvykle vybírají ovocné vůně. Jsou to lidé, kteří jsou neustále podráždění, nespokojení a náladoví. Milovníci ovocných vůní také mívají značně pesimistický postoj k životu, často jsou sarkastičtí a cyničtí. Jejich černý smysl pro humor často nebývá okolím pochopen.

Co o vás prozradí vaše barva očí? Dle vědců se z ní dá vyčíst vaše povaha

svetzeny.cz

Typologie obličeje: Co vše o něm zjistíte z jeho fotky? Budete se divit!

svetzeny.cz

Co o vás prozradí tvar vašich očí? Dá se z něj vyčíst vaše povaha i postoj k životu

svetzeny.cz