Přejít k hlavnímu obsahu

Čakry: Špatný sexuální život, problémy ve vztazích? Na vině může být zablokovaná sakrální čakra.

Sakrální nebo křížová čakra je druhá ze 7 čaker, což jsou energetická centra našeho těla. Čakry jako víry rotují v určitých částech těla mají za úkol udržovat v harmonii celý organismus. Pokud se ovšem čakry zablokují, mohou následovat různé fyzické nebo duševní problémy.

Naše kreativita a sexualita jsou spojeny právě s druhou čakrou, která se nachází v křížové oblasti. Pokud se o ni dobře staráme, přivoláme si pocity potěšení, radosti a životní síly. Je spojena s vodou a ta, jako životodárná tekutina i očišťuje a může odplavit i vše negativní.

O první čakře jsme psali v minulém dílu Čakry: Bolí vás zás záda, máte střevní potíže, deprese? Takto vypadá zablokovaná kořenová čakra.

Co druhá čakra ovlivňuje:

Naprosto zásadní vliv má na mezilidské vztahy, hlavně k opačnému pohlaví. Správně funkční křížová čakra přináší do našeho života přirozenost, otevřenost, kreativitu a fantazii. Je také centrem emocí, sexuální energie a síly, která tvoří a rodí vše nové.

Co nejvíce škodí sakrální čakře?

Potlačování pocitů, tužeb a vlastní tvořivosti. To může vést k chladnosti (i sexuální), hrubosti, nedostatku sebeúcty, neschopnosti mít zdravé a láskyplné mezilidské vztahy.

Jaké projevy má neharmonizovaná sakrální čakra?

Jsou to hlavně sexuální poruchy, neplodnost, jakékoliv gynekologické problémy, problémy s ledvinami. Dále to mohou být poruchy příjmu potravy, závislost, emoční nestabilita.

Čakry: Bolí vás záda, máte střevní potíže, deprese? Takto vypadá zablokovaná kořenová čakra. Uvolnit si ji můžete sami

První, tedy základní kořenová čakra je součástí 7 čaker, tedy energetických center našeho těla. Jsou to jakési rotující víry a mají za úkol udržovat v harmonii celý náš organismus. Jsou tu ovšem určité vnější vlivy, které je blokují a pak se nám mohou projevit jako různé duševní i fyzické choroby. První čakře se ne nadarmo říká kořenová nebo základní, přes ní totiž proudí energie do ostatních čaker a má tak naprosto zásadní vliv na jejich správné fungování.
svetzeny.cz

Jak udržet druhou čakru v energetické stabilitě?

Užívejte si života. Otevřete se tvořivosti, a to ve všech ohledech – ve vášnivém milování, v umělecké činnosti – i když nejste umělci, můžete malovat jen tak pro sebe, pracovat s hlínou, přebudovat interiér vašeho domova, cokoliv, co vám přinese radost z tvoření. Důležité je spojit se s vaším vnitřním já a nepotlačovat své emoce a touhy a také zvládnout otevřenou komunikaci, zejména v partnerském vztahu. Dobrým pomocníkem je, jako u ostatních čaker, i meditace nebo cvičení spojené s duchovní stránkou.

Křížové čakře může pomoci i vliv kamenů: K této čakře patří například jantar, tygří oko, oranžový korál a karneol, citrín, zlatý topas.

Barevná terapie: Čakru aktivujete oranžovou barvou.

Aromaterapie: Vůně, které vám v harmonizaci pomohou jsou santal a ylang-ylang.

Projevená bezpodmínečná láska je lék

Původ blokace sakrální čakry můžeme často hledat v dětství-pokud rodiče potlačují vlastní emoce a dítěti chybí mazlení, dotyky a něžnosti, jako dospívajícímu se pak může sexuální energie zablokovat. Důsledkem mohou být různé potíže jako sexuální chladnost, nedostatek sebevědomí, naučí se potlačovat pocity, což blokaci čakry dále prohlubuje. Život pak pro tyto lidi může být v podstatě osamělý a smutný. Aby se dostali na cestu vedoucí k harmonizaci čakry, potřebují být obklopeni mořem lásky.

Zdroj: www.celostnimedicina.cz www.cestarelaxace.cz www.aromaterapie-cakry.cz

Očista těla pomocí čaker: jak každou z nich odblokovat a cítít se zdravější a úspěšnější?

Čakry podle východní medicíny významně ovlivňují celkový chod našeho organismu a jsou vlastně zodpovědné za to, jak se cítíme po fyzické i psychické stránce. Spousta běžných věcí v našem životě může čakry zablokovat – to, jak žijeme, myslíme, jak komunikujeme s okolím, jak vnímáme okolí, naše stresy a obavy, nevyřešené vztahy a hádky, potlačování emocí a toho co doopravdy v chceme. Vše negativní, naše nespokojenost, se pak promítne skrze špatně fungující čakry do našeho zdravotního stavu a psychiky.
svetzeny.cz

Kariérní horoskop 2021: Jak se vašemu znamení povede v práci podle hvězd

Kdy byste měla v práci zabart a kdy si budete moci v práci odpočinout, protože získáte přirozený respekt kolegů? Všimnou si letos lidé na správných místech ve správnou chvíli, kolik energie do svého zaměstnání vkládáte?
svetzeny.cz