Přejít k hlavnímu obsahu

Čakry: Špatný sexuální život, problémy ve vztazích? Na vině může být zablokovaná sakrální čakra.

Placeholder image

Sakrální nebo křížová čakra je druhá ze 7 čaker, což jsou energetická centra našeho těla. Čakry jako víry rotují v určitých částech těla mají za úkol udržovat v harmonii celý organismus. Pokud se ovšem čakry zablokují, mohou následovat různé fyzické nebo duševní problémy.

Naše kreativita a sexualita jsou spojeny právě s druhou čakrou, která se nachází v křížové oblasti. Pokud se o ni dobře staráme, přivoláme si pocity potěšení, radosti a životní síly. Je spojena s vodou a ta, jako životodárná tekutina i očišťuje a může odplavit i vše negativní.

O první čakře jsme psali v minulém dílu Čakry: Bolí vás zás záda, máte střevní potíže, deprese? Takto vypadá zablokovaná kořenová čakra.

Co druhá čakra ovlivňuje:

Naprosto zásadní vliv má na mezilidské vztahy, hlavně k opačnému pohlaví. Správně funkční křížová čakra přináší do našeho života přirozenost, otevřenost, kreativitu a fantazii. Je také centrem emocí, sexuální energie a síly, která tvoří a rodí vše nové.

Co nejvíce škodí sakrální čakře?

Potlačování pocitů, tužeb a vlastní tvořivosti. To může vést k chladnosti (i sexuální), hrubosti, nedostatku sebeúcty, neschopnosti mít zdravé a láskyplné mezilidské vztahy.

Jaké projevy má neharmonizovaná sakrální čakra?

Jsou to hlavně sexuální poruchy, neplodnost, jakékoliv gynekologické problémy, problémy s ledvinami. Dále to mohou být poruchy příjmu potravy, závislost, emoční nestabilita.

Čakry: Bolí vás záda, máte střevní potíže, deprese? Takto vypadá zablokovaná kořenová čakra. Uvolnit si ji můžete sami

svetzeny.cz

Jak udržet druhou čakru v energetické stabilitě?

Užívejte si života. Otevřete se tvořivosti, a to ve všech ohledech – ve vášnivém milování, v umělecké činnosti – i když nejste umělci, můžete malovat jen tak pro sebe, pracovat s hlínou, přebudovat interiér vašeho domova, cokoliv, co vám přinese radost z tvoření. Důležité je spojit se s vaším vnitřním já a nepotlačovat své emoce a touhy a také zvládnout otevřenou komunikaci, zejména v partnerském vztahu. Dobrým pomocníkem je, jako u ostatních čaker, i meditace nebo cvičení spojené s duchovní stránkou.

Křížové čakře může pomoci i vliv kamenů: K této čakře patří například jantar, tygří oko, oranžový korál a karneol, citrín, zlatý topas.

Barevná terapie: Čakru aktivujete oranžovou barvou.

Aromaterapie: Vůně, které vám v harmonizaci pomohou jsou santal a ylang-ylang.

Projevená bezpodmínečná láska je lék

Původ blokace sakrální čakry můžeme často hledat v dětství-pokud rodiče potlačují vlastní emoce a dítěti chybí mazlení, dotyky a něžnosti, jako dospívajícímu se pak může sexuální energie zablokovat. Důsledkem mohou být různé potíže jako sexuální chladnost, nedostatek sebevědomí, naučí se potlačovat pocity, což blokaci čakry dále prohlubuje. Život pak pro tyto lidi může být v podstatě osamělý a smutný. Aby se dostali na cestu vedoucí k harmonizaci čakry, potřebují být obklopeni mořem lásky.

Zdroj: www.celostnimedicina.cz www.cestarelaxace.cz www.aromaterapie-cakry.cz

Očista těla pomocí čaker: jak každou z nich odblokovat a cítít se zdravější a úspěšnější?

svetzeny.cz

Kariérní horoskop 2021: Jak se vašemu znamení povede v práci podle hvězd

svetzeny.cz