Přejít k hlavnímu obsahu

Čakry: Probuďte v sobě životní sílu, vůli a sebevědomí! Odblokujte svou 3. čakru

Info ikona
3. čakra

V těle máme 7 základních energetických vírů, tedy čaker. Pro to, aby náš organismu dobře pracoval, je důležité je udržovat čakry otevřené. Třetí čakra je v oblasti solar plexu a je to centrum naší osobní síly a vůle. Pokud tato čakra není zablokována, cítíme se sebevědomí a vyrovnaní a jsme schopni plnit věci, které jsme si předsevzali.

Stejně jako první, kořenová čakra a druhá, sakrální čakra, tak i čakra solar plexu je spojená s nějakou částí našeho těla a pokud nefunguje, jak by měla, poznáme to jak na svém zdraví, tak i na své psychické (ne)pohodě. Čakru lze odblokovat různými cestami. Můžeme se obrátit na specialistu nebo můžeme zkusit dostat čakru znovu do formy sami. Pokud odhalíme, kde se náš problém ve skutečnosti zrodil, je to první krůček k uzdravení.

Co vše má na starost třetí čakra

Správnou funkci žaludku, jater a žlučníku, celkově metabolismu a také naše emoce, naše schopnost rozhodování, životní postoje a názory a vůli něco dokázat. Ať už to je vůle k uskutečnění velkých cílů, nebo jen vůle každý den cvičit nebo nejíst čokoládu, protože chci zhubnout. Tato čakra je i zdrojem našeho sebevědomí a vyrovnanosti. Pokud máte pocit, že vám chybí sebedůvěra a vůle, je možná na čase je hledat v oblasti solar plexu Je to také naše osobnost a citové vazby.

Čakry v těle mají na váš život velký vliv. Jak poznáte, že máte některou zablokovanou?

svetzeny.cz

Pokud se o třetí čakru špatně staráte, mohou vás potkat různé problémy

Zažívací potíže, špatný metabolismus, cukrovka, žaludeční vředy, zánět slinivky, obezita a kožní problémy stresového charakteru. Zablokovaná třetí čakra může být příčinou poruchy příjmu potravy, poruchy paměti, nespavosti. Vzhledem k tomu, že v této čakře najdeme centrum neoblíbených emocí jako hněv, strach, žárlivost, sobectví, tak při nevyrovnané funkci čakry se tyto nižší emoce derou neovladatelně na povrch. Jestli jste někde na cestě životem ztratili odvahu a máte strach bojovat o to žít si podle svého, cítíte se jako poražení, celý svět je ve vašich očích temný a pochmurný, jste věčně naštvaní a těžko se ovládáte, je třeba začít tam, kde toto vše vzniklo.

Čím udržíte třetí čakru otevřenou a v harmonii a spravíte si náladu, sebevědomí

Dívejte se do slunce, zaměřte na vše, v čem jste úspěšní, co vám jde. Pokud budete myslet na své silné stránky a pracovat s nimi, sebedůvěra se vám samozřejmě zvýší. Dávejte si hlavně opravdu splnitelné cíle – nevadí že jsou malé. Přeci pět splněných malých cílů je pořád více než jeden velký nesplněný cíl, ze kterého jste jen znova frustrováni. Po každém úspěchu se budete cítit lépe, sebevědoměji, budete uvolněnější, klidnější a silnější a plní energie.

Mějte rádi sebe a svůj život a vyhněte se lidem s negativními vibracemi. Najděte v sobě znovu světlo a do vašeho života se vrátí radost, klid a důvěra v sebe sama. Sebevědomí musíte ale postavit na vnitřních pocitech, jaké máte sami o sobě, ne na tom, jak vás hodnotí okolí. V okamžiku, kdy jste závislí pouze na uznání okolí a ono jednou nepřijde, sebevědomí se hluboko propadne.

Dobré je povolat různé pomocníky k harmonizování čakry – barvy, kameny, vůně, meditaci

Barva čakry solar plexu je žlutá a kameny, které jsou se třetí čakrou spojeny, jsou: jantar, topas, citrín, růženín nebo sluneční kámen. Do aromalampy pak nakapejte levanduli, rozmarýn nebo bergamot.

Čakry: Bolí vás záda, máte střevní potíže, deprese? Takto vypadá zablokovaná kořenová čakra. Uvolnit si ji můžete sami

svetzeny.cz

Jak poznáme problémy plynoucí od třetí čakry u ostatních lidí?

Je to vypouklé, tzv. pivní břicho – často můžeme vidět u lidí, u kterých to vypadá, že oplývají sebevědomím, ale ve skutečnosti si nemusí tolik věřit a urputně se snaží to zamaskovat svou samolibostí.

Lidé, kteří mají s touto čakrou problém, trpí také chlubivostí. Jen vyrovnaný člověk nemá potřebu mluvit dokola o svých úspěších a být dokola ujišťován, jak je dobrý.

Pokud je někdo dobrý posluchač, který nevyjadřuje svůj názor, ani sám nemluví, může mít také blokaci – je to někdo s nízkou sebedůvěrou, má pocit, že ho nebude stejně nikdo poslouchat, že nemá co říci.

Pokud někdo kříží ruce na žaludku, může to být obranná reakce na kritiku, na nepříjemnou otázku, zásah do sebevědomí. Tato čakra je velmi citlivá a potřebuje často ochranu.

Solar je chráněn také při sezení za stolem – pokud chcete s někým vést opravdu upřímný rozhovor, je lepší, aby mezi vámi nebyla žádná překážka.

 

Zdroj: www.celostnimedicina.cz www.cestarelaxace.cz www.aromaterapie-cakry.cz

Čakry: Špatný sexuální život, problémy ve vztazích? Na vině může být zablokovaná sakrální čakra. Uvolněte ji a pocítíte sílu i radost

svetzeny.cz

Očista těla pomocí čaker: jak každou z nich odblokovat a cítít se zdravější a úspěšnější?

svetzeny.cz