Přejít k hlavnímu obsahu

Čakry: Bolí vás záda, máte střevní potíže, deprese? Takto vypadá zablokovaná kořenová čakra. Uvolnit si ji můžete sami

Info ikona
čakry

První, tedy základní kořenová čakra je součástí 7 čaker, tedy energetických center našeho těla. Jsou to jakési rotující víry a mají za úkol udržovat v harmonii celý náš organismus. Jsou tu ovšem určité vnější vlivy, které je blokují a pak se nám mohou projevit jako různé duševní i fyzické choroby. První čakře se ne nadarmo říká kořenová nebo základní, přes ní totiž proudí energie do ostatních čaker a má tak naprosto zásadní vliv na jejich správné fungování.

Kořenová čakra nás spojuje s fyzickým světem, se zemí a přírodou. Symbolizuje budování naší existence, materiální zabezpečení, rodinu, stabilitu. Vyživuje ostatní čakry a přináší nám spokojenost a vnitřní sílu. Tato základní čakra se nachází na spodním konci páteře, v oblasti křížové kosti a její barva je červená.

Části těla, které tato čakra ovlivňuje: Kosti, zuby, nehty, tlusté střevo, konečník, prostatu, nohy, chodidla, tvorbu krve.

Co nejvíce škodí kořenové čakře?

Je to strach. Pokud máme strach, nemáme naplněny základní potřeby jako jídlo a přístřeší, základní existenci, tak se necítíme v bezpečí a kořenovou čakru si blokujeme. Tím vzniká vnitřní nejistota a chybí nám duševní síla na překonávání překážek.

Čínský horoskop 2021: Rok kovového Buvola s sebou přináší řád a ozkouší naši píli

svetzeny.cz

Jak poznáme špatně fungující kořenovou čakru?

Člověk je nevyrovnaný, nejistý, zaujímá obranné postavení, odmítá nové myšlenky, má deprese a úzkosti, fobie nebo posedlosti. Není schopen klidně stát nebo sedět. Může to být i nadměrně uložený tuk v oblasti hýždí a stehen-je to volání po bezpečí, ochraně, pocit opuštěnosti. Dále je tu hněv, agrese, strach ze vztahů, ze selhání, nebo častá únava.

Další fyzické příznaky mohou být bolest spodní části zad, střevní potíže, problémy s chodidly, močovým měchýřem, impotence, ledvinové kameny.

 

Jak udržet kořenovou čakru v harmonii?

Určitě se nejprve zbavte strachu, ať už je to strach z nedostatku financí, ztráty bezpečí, nebo čehokoliv jiného. Pomoci vám může meditace, cvičení, které propojuje tělo a mysl (například jóga).

Výborným krokem je trávit hodně času v přírodě, propojit se s energií země. Důležité není jen v přírodě být, ale také se jí dotýkat-může to být objímání stromů, chůze naboso.

Možnost, jak harmonizovat základní čakru, je i pomocí kamenů, které jsou s touto čakrou spojeny-granát, onyx, hematit, rubín, tygří oko, červený jaspis.

Barevná terapie: barva kořenové čakry je červená. Oblečení v této barvě, sledování červánků na obloze, pohled do ohně, to vše snahu o harmonizaci podporuje.

Aromaterapie: využijte vonné olejíčky ideální pro tuto čakru-cedr, hřebíček

Horoskop vám prozradí, jak být optimističtější. Tip pro každé znamení podle hvězd

svetzeny.cz

Pokud nikdy nemáte čas, nesnášíte čekání, je pro vás těžké odpočívat, jste neustále zaneprázdněni, máte pocit nejistoty nebo jste přesvědčeni o tom, že se vám nikdy nic nepodaří, máte strach ze selhání a neumíte si užívat života, jste nejspíše tzv. lidé základní čakry.

Potřebujete uklidnění a „uzemnění“. Je tady nutné propojit mozek a ruce nebo nohy, nejvhodnější jsou činnosti jako vaření, malování, práce se dřevem, keramikou, práce na zahradě, nebo turistika či tanec.

 

Zdroj: www.celostnimedicina.cz www.cestarelaxace.cz www.aromaterapie-cakry.cz

Horoskop lásky 2021: S kým zažijete nejvášnivější chvíle v tomto roce?

svetzeny.cz

Očista těla pomocí čaker: jak každou z nich odblokovat a cítít se zdravější a úspěšnější?

svetzeny.cz