Přejít k hlavnímu obsahu

Magická síla kamenů: Jak nám mohou pomoci a co vše ovlivňují?

Info ikona
Magická síla kamenů

Kameny jsou odedávna spojeny s magií a alchymií. Jsou symbolem trvání, pevnosti, tvrdosti, váhy a síly. Kámen v sobě skrývá tajemství času-čeká na lidskou dlaň, která umí vnímat jeho energii.

Pojďme se podívat, jakou sílu v sobě některé kameny skrývají.

CHALCEDON: jemnost a citlivost

Je velmi citlivý a vnímavý, nesnese zradu a necitlivé zacházení. V přírodě se často vyskytuje v symbióze s křišťálem-kamenem ušlechtilé duše. Vyhovují mu lidé čistého myšlení a dobrého srdce. Probouzí verbální schopnosti, fantazii, pomáhá získávat přátele, úspěch, zejména v humanitních oborech. Výrazně napomáhá šťastným náhodám.

KŘIŠŤÁL: kámen ušlechtilé duše

Co jiného by mohlo být tak průzračné, jasné, bílé, magické a tajemné. Lidem, kteří delší dobu nosí tento kámen u sebe, se znatelně mění povaha. Ztrácejí chlubivost, agresivitu, samolibost, nezúčastněnost, začínají být více duchovní. Křišťál otevírá dveře duše a probouzí v nich skryté vlastnosti podvědomí. Svého nositele umírňuje a poskytuje lepší postřeh pro detaily. Je to kámen telepatie a jasnovidectví. Ne nadarmo čteme v pohádkách a dobrodružných příbězích o vědmách a čarodějích, kteří se dívali do křišťálových koulí, aby odhalili budoucnost.

Křišťál je kamenem manželství až za hrob, založených na duchovní bázi.

Numerologie: Odhalte klady a zápory své povahy. Jak číslo dne narození rozhoduje o našem životě? Díl I.

svetzeny.cz

RŮŽENÍN: kámen lásky

Ve starých moudrých knihách se můžete dočíst, že budete-li u sebe nosit ve škapulíři sedm růženínů, upoutáte pozornost opačného pohlaví. To ale není všechno! Zároveň si můžete zjemnit a zušlechtit svůj vzhled i povahu, probudí se ve vás síly lásky a věřte, že dlouho osamělí nezůstanete.

VLTAVÍN: kosmický kámen

Svému nositeli dodává energii, sílu, intuici, probouzí telepatii a mimosmyslové vnímání. Posiluje srdce a působí příznivě na krevní oběh. Odstraňuje únavu a duševní skleslost. Chrání nositele i v období chřipek. Ale pozor-tento kámen je velmi citlivý, nezapomeňte mu občas poděkovat, je třeba být s ním ve spojení, aby utvářel kosmickou energii. Vltavín má autoritu u dětí.

SAFÍR: ochránce lidstva

U Rosekruciánů je safír dokonce symbolem Kamene mudrců. Safír je mimořádně tvrdý drahokam, který v tvrdosti předčí jen jediný kámen – samotný diamant. Síla safíru dodává víru a sebejistotu. Podporuje chlad, jeho podstata je chladný kámen, používáme ho při horečce. Je to kámen, který chrání proti závisti a strachu.

Numerologie: Odhalte klady a zápory své povahy. Jak číslo dne narození rozhoduje o našem životě? Díl II.

svetzeny.cz

LAPIS LAZULI neboli LAZURIT: kámen kouzelníků

Pomáhá nalézt stezku dokonalého osudu. Ve starém Egyptě byl posel nebes. Je skvělým pomocníkem pro mágy, s jeho pomocí lze vyvolávat duchy, ocitat se ve vzdálených krajích nebo předvídat budoucnost. Lapis lazuli pomůže všem, kdo potřebují najít zpět svoje schopnosti, je to kámen pravdy.

OBSIDIÁN: kámen pravdy

Když se rozhodnete nosit u sebe tento kámen, budete konfrontováni s pravdou. Obsidián vznikl z roztavené lávy, která ztuhla tak rychle, že neměla čas zkrystalizovat. Jedná se o kámen bez hranic a bez omezení. Odráží jednotlivé lidské vlastnosti a nemilosrdně odhaluje trhliny, slabosti a bloky. Před obsidiánem nelze nic zatajit. Pohlcuje negativní energii z okolního prostředí.

CITRÍN: intelektuální tvořivost

Žlutá odrůda křemene, který přináší moudrost, pocit zdraví, tepla a radosti. Dodává energii starším lidem. Citrín byl již ve středověku používán jako kámen, který měl svého majitele chránit před útrapami na cestách. Zbavuje nočních běsů a zlých snů. Citrín je také zlatý kámen, který pohlcuje sluneční energii a působí pro toho, kdo jej nosí, jako slunce-hřejivě, příjemně. Je to také kámen hojnosti, úspěchu a prosperity.

Zdroj: Alice Cross, Alchymistka.com

Naučíme vás zdravé sebelásce, ze které se nestane sobectví

svetzeny.cz

Zařiďte si svůj vysněný život, který si zasloužíte! Stačí laskavost.

svetzeny.cz