Přejít k hlavnímu obsahu

Magická síla kamenů: Jak nám mohou pomoci a co vše ovlivňují?

Kameny jsou odedávna spojeny s magií a alchymií. Jsou symbolem trvání, pevnosti, tvrdosti, váhy a síly. Kámen v sobě skrývá tajemství času-čeká na lidskou dlaň, která umí vnímat jeho energii.

Pojďme se podívat, jakou sílu v sobě některé kameny skrývají.

CHALCEDON: jemnost a citlivost

Je velmi citlivý a vnímavý, nesnese zradu a necitlivé zacházení. V přírodě se často vyskytuje v symbióze s křišťálem-kamenem ušlechtilé duše. Vyhovují mu lidé čistého myšlení a dobrého srdce. Probouzí verbální schopnosti, fantazii, pomáhá získávat přátele, úspěch, zejména v humanitních oborech. Výrazně napomáhá šťastným náhodám.

KŘIŠŤÁL: kámen ušlechtilé duše

Co jiného by mohlo být tak průzračné, jasné, bílé, magické a tajemné. Lidem, kteří delší dobu nosí tento kámen u sebe, se znatelně mění povaha. Ztrácejí chlubivost, agresivitu, samolibost, nezúčastněnost, začínají být více duchovní. Křišťál otevírá dveře duše a probouzí v nich skryté vlastnosti podvědomí. Svého nositele umírňuje a poskytuje lepší postřeh pro detaily. Je to kámen telepatie a jasnovidectví. Ne nadarmo čteme v pohádkách a dobrodružných příbězích o vědmách a čarodějích, kteří se dívali do křišťálových koulí, aby odhalili budoucnost.

Křišťál je kamenem manželství až za hrob, založených na duchovní bázi.

Numerologie: Odhalte klady a zápory své povahy. Jak číslo dne narození rozhoduje o našem životě? Díl I.

Stejně jako astrologická znamení, tak i den, kdy jsme se narodili, rozhoduje o tom, jací jsme. Podle Alice Cross, alchymistky a specialistky na tarotovou numerologii, nás toto číslo ze dne, kdy jsme přišli na svět, provází celý život. Dle toho, co už v numerologii známe, nám den narození udává směr naší životní cesty.
svetzeny.cz

RŮŽENÍN: kámen lásky

Ve starých moudrých knihách se můžete dočíst, že budete-li u sebe nosit ve škapulíři sedm růženínů, upoutáte pozornost opačného pohlaví. To ale není všechno! Zároveň si můžete zjemnit a zušlechtit svůj vzhled i povahu, probudí se ve vás síly lásky a věřte, že dlouho osamělí nezůstanete.

VLTAVÍN: kosmický kámen

Svému nositeli dodává energii, sílu, intuici, probouzí telepatii a mimosmyslové vnímání. Posiluje srdce a působí příznivě na krevní oběh. Odstraňuje únavu a duševní skleslost. Chrání nositele i v období chřipek. Ale pozor-tento kámen je velmi citlivý, nezapomeňte mu občas poděkovat, je třeba být s ním ve spojení, aby utvářel kosmickou energii. Vltavín má autoritu u dětí.

SAFÍR: ochránce lidstva

U Rosekruciánů je safír dokonce symbolem Kamene mudrců. Safír je mimořádně tvrdý drahokam, který v tvrdosti předčí jen jediný kámen – samotný diamant. Síla safíru dodává víru a sebejistotu. Podporuje chlad, jeho podstata je chladný kámen, používáme ho při horečce. Je to kámen, který chrání proti závisti a strachu.

Numerologie: Odhalte klady a zápory své povahy. Jak číslo dne narození rozhoduje o našem životě? Díl II.

Stejně jako astrologická znamení, tak i den, kdy jsme se narodili, rozhoduje o tom, jací jsme. Podle Alice Cross, alchymistky a specialistky na tarotovou numerologii, nás toto číslo ze dne, kdy jsme přišli na svět, provází celý život. Dle toho, co už v numerologii známe, nám den narození udává směr naší životní cesty.
svetzeny.cz

LAPIS LAZULI neboli LAZURIT: kámen kouzelníků

Pomáhá nalézt stezku dokonalého osudu. Ve starém Egyptě byl posel nebes. Je skvělým pomocníkem pro mágy, s jeho pomocí lze vyvolávat duchy, ocitat se ve vzdálených krajích nebo předvídat budoucnost. Lapis lazuli pomůže všem, kdo potřebují najít zpět svoje schopnosti, je to kámen pravdy.

OBSIDIÁN: kámen pravdy

Když se rozhodnete nosit u sebe tento kámen, budete konfrontováni s pravdou. Obsidián vznikl z roztavené lávy, která ztuhla tak rychle, že neměla čas zkrystalizovat. Jedná se o kámen bez hranic a bez omezení. Odráží jednotlivé lidské vlastnosti a nemilosrdně odhaluje trhliny, slabosti a bloky. Před obsidiánem nelze nic zatajit. Pohlcuje negativní energii z okolního prostředí.

CITRÍN: intelektuální tvořivost

Žlutá odrůda křemene, který přináší moudrost, pocit zdraví, tepla a radosti. Dodává energii starším lidem. Citrín byl již ve středověku používán jako kámen, který měl svého majitele chránit před útrapami na cestách. Zbavuje nočních běsů a zlých snů. Citrín je také zlatý kámen, který pohlcuje sluneční energii a působí pro toho, kdo jej nosí, jako slunce-hřejivě, příjemně. Je to také kámen hojnosti, úspěchu a prosperity.

Zdroj: Alice Cross, Alchymistka.com

Naučíme vás zdravé sebelásce, ze které se nestane sobectví

Zní to jako klišé, ale začněte s láskou u sebe. Uvidíte, že jak se "infekce" rozšíří do vašeho okolí, tak se k vám pak jako bumerang vrátí. Svět ženy pro vás sepsal tipy a triky, které vám pomůžou trefit se do cíle s názvem „sebejistota“! A nebojte se začít hned, protože kdy jindy?
svetzeny.cz

Zařiďte si svůj vysněný život, který si zasloužíte! Stačí laskavost.

Laskavost není ani hloupost, ani nemoc, je to ctnost, kterou bychom si měli nejen teď, v době adventu, pěstovat. Kvůli sobě, kvůli jiným, kvůli celému světu. Vyplatí se to.
svetzeny.cz