Přejít k hlavnímu obsahu

Naučíme vás zdravé sebelásce, ze které se nestane sobectví

Zní to jako klišé, ale začněte s láskou u sebe. Uvidíte, že jak se "infekce" rozšíří do vašeho okolí, tak se k vám pak jako bumerang vrátí. Svět ženy pro vás sepsal tipy a triky, které vám pomůžou trefit se do cíle s názvem „sebejistota“! A nebojte se začít hned, protože kdy jindy?

Zdravá sebeláska je alfa a omega šťastného života. Být totiž s někým 24/7 a nemít ho rád, nebo dokonce nesnášet, je trest. Existuje jen jediná osoba, od které nemůžeme odejít nebo si od ní dát pauzu, a to jsme my sami. Sebeláska nemá nic společného se sobectvím. Naučte se tyto dvě slova rozlišovat a už nikdy si nemusíte vyčítat, že jste si udělala čas jenom pro sebe nebo vynechala společenskou akci. Někdy je jednoduše lepší být doma v teplácích a sledovat oblíbený pořad nebo si užívat zasloužený relax. Nebojte se být sama sebou! 

 

 

Parfém jako vaše poznávací znamení: Vyberte si ten nejlepší!

Toužíte po parfému, který by byl vaším poznávacím znamením a prozradil by vás dřív, než promluvíte? Přitom máte pocit, že je na světě tolik krásných vůní, že se nedokážete spokojit jen s tou jednou jedinou? Ač to může vypadat jako neřešitelná situace, existuje cesta, která vás bude bavit.
svetzeny.cz

10 tipů ke zdravé sebelásce

1. Zamyslete se, co vám jde, a to pěstujte! Je to malování, kreslení, vaření nebo marketing? No tak hurá do toho!

2. Každý večer si do diáře napište, co se vám ten den podařilo.

3. Naučte se přijímat pochvalu. Nikdy ji nenegujte, vždy poděkujte a chvalte i sama sebe. Třeba ne nahlas, v duchu, ale chvalte.

4. Klidně odmítněte, co dělat nechcete. Rozhodně, sebevědomě, bez vysvětlování. Nemusíte dělat vždy všechno a pro všechny. Naučte se říkat NE

 

Nejlepší kosmetické triky pro lenochy

Jste příliš líní na to, abyste si umyli vlasy nebo se pravidelně odličovali? Pak se vám tyto typy budou opravdu líbit!
svetzeny.cz

5. Dělejte často to, co máte ráda a při čem se cítíte dobře. Ať je to plavání, nebo čtení. Zvedne vám to náladu a utvrdí vás to ve vlastních schopnostech.

6. Mějte pro sebe pochopení a buďte k sobě tolerantní. Vzpomeňte si na kohokoliv, koho obdivujete. Vyčítala byste mu drobnosti?

7. Když uděláte chybu, a to se určitě stane, odpusťte si a dejte si šanci udělat to znova lépe.

8. Myslete na to, že není nutné umět všechno. Možná jste „úplně levá“ na sporty, nebo jste naopak geniálně pohyblivá, ale moc vám nejdou ruční práce. No a? Kočku taky nenutíte štěkat.

Jste singl? Svět ženy vám poradí, jak si toto období užít naplno

Všechno zlé je k něčemu dobré. To platí i v dobách, kdy jsme single. Někteří hned po rozchodu začínají randit a hledat své štěstí na seznamkách. Single období ale neznamená trápení, dokonce může být k užitku!
svetzeny.cz

9. Vyhraďte si každý den čas sama pro sebe. A ten si užijte.

10. Sem tam se „překvapte“ malým dárkem. Kytka do vázy, čokoláda nebo nový časopis vám udělají radost.

Spoustu zajímavých tipů najdete v aktuálním čísle Světa ženy, které si můžete nechat zaslat přímo do schránky nebo předplatit na celý rok!

Důležité zásady pro vaše přání. Naučte se je a dojdete k vysněnému cíli

Pokud s těmito technikami začínáte, je ideální si své přání nejdřív napsat – zásada č. 1. Už tím uděláte první krok k jeho budoucímu splnění. Napsat si přání je dobré i proto, že vlastně „černé na bílém“ vidíte přesně, co si přejete. Což znamená, že jednak vidíte přesnou formulaci a můžete ji případně poopravit, jednak svému přání dáte punc vážnosti, a konečně, k přání se později můžete kdykoliv vrátit a nezapomenete, co jste si přesně přáli.
svetzeny.cz