Přejít k hlavnímu obsahu

Čakry v těle mají na váš život velký vliv. Jak poznáte, že máte některou zablokovanou?

Info ikona
Čakry

Necítíte se dobře a nevíte proč? Jste často nemocní, máte špatnou náladu, nic vás nebaví? Na vině mohou být zablokované čakry. I když pro ně neexistují lékařské důkazy, východní medicína jim přisuzuje velký vliv na duševní i fyzické zdraví člověka.

Někdy je dobré zastavit a naslouchat svým emocím, nepotlačovat je, na druhou stranu se vyhnout negativním myšlenkám a přáním. Respektovat potřeby svého těla, vnímat varovné příznaky – například chronické bolesti hlavy, bolesti zad, zažívací potíže, časté bolesti břicha. Pokud tam není lékařský nález, je logické poohlédnout se jinde – a to vše může být znakem zablokované čakry a signálem, že něco máme změnit. Pokud se tak stane, v těle opět zavládne harmonie.

Co jsou vlastně čakry? 

Čakry jsou podle východních nauk energetická centra v našem těle, která mají být citlivá na určité vlnové délky světla. Východní systém čaker obsahuje 7 energetických míst, které postupují podél páteře v podobě vírů nebo kruhů a mají vliv na jednotlivé části těla a orgány. Když čakry správně v těle rotují, tak se automaticky doplňují, a tak se cítíme dobře po psychické i fyzické stránce.

Jak čakry fungují?

Každá čakra má svoji barvu, která nás ovlivňuje. Určitě máte jiné pocity, když jste obklopeni loukou plnou máku nebo polem slunečnic. Aby lidské tělo mohlo fungovat, potřebuje energii. Potrava je jen jednou částí příjmu energie, tou druhou je příjem energie z okolí, tedy Čchi – všudypřítomné kosmické energie. A k tomuto slouží právě čakry. Ty přijímají nebo vydávají energii podle fyzického nebo emocionálního stavu. Problém nastává, když si člověk negativními myšlenkami a činy vytváří nízkovibrační energie, které se usazují v systému čaker, a tím se blokuje funkčnost čaker. Pak jsou vnitřní orgány málo zásobovány energií a vytváří se citová i tělesná disharmonie. Následkem je menší odolnost organismu vůči chorobám, stresu nebo psychickým potížím.

Info ikona
Čakry

Magická síla kamenů: Jak nám mohou pomoci a co vše ovlivňují?

svetzeny.cz

Jak si můžeme čakry snadno zablokovat?

První čakra: popíráním pudových emocí, neschopnost žít v reálném světě.

Druhá čakra: pokud nejsme aktivní v tom, co nás baví, nemůžeme ani tvořit správné emoce a učit se, co chceme.

Třetí čakra: tu si zablokujeme, pokud nebudeme mít rádi sami sebe a tím nemůžeme pokračovat v lásce k druhým lidem.

Čtvrtá čakra: je blokována, pokud nevytváříme vztahy, přátelství na plnohodnotné úrovni, tedy postavené na lásce bez podmínek.

Pátá čakra: pokud se bojíme komunikace, tím nedosáhneme duševního spojení sami se sebou.

Šestá čakra: pokud nevnímáme intuici – pak nemáme možnost dosáhnout vyššího potenciálu a vylepšit své vlastnosti.

Sedmá čakra: ta je ve spojení se spirituální podstatou vesmíru a jen málo lidí ji má aktivní. Tito lidé se převážně uchylují do osamění, aby se co nejvíce vzdálili pozemskému životu a lépe se mohli soustředit na duchovní energii.
Zdroj: Alice Cross, Alchymistka.com

Rok 2021 podle numerologie: Který měsíc je vhodný pro riskování a kdy naopak bude potřeba zvolnit?

svetzeny.cz

Milostný horoskop: Nechte si od hvězd poradit, jaké představy o lásce má váš protějšek

svetzeny.cz