Přejít k hlavnímu obsahu

Horoskop starověkého Egypta: Které ze 12 božských znamení vám náleží?

I staří Egypťané měli svůj vlastní horoskop, který stejně jako dnešní horoskopy čítal 12 znamení. Většinu z nich Egypťané odvodili od svých bohů a přisoudili jim jednotlivé charakterové vlastnosti. Zjistěte, jaké znamení byste ve starém Egyptě měli vy.

Nil (1.-7. ledna, 19.-28. června, 1.-7. září, 18.-26. listopadu)

Prvním znamením je Nil, ten pro staré Egypťany nepředstavoval pouhopouhou řeku, ale byl to pro ně pramen života, který jim zajišťoval prosperitu. Lidé narození v tomto znamení jsou velmi praktičtí, mírumilovní a mají logické myšlení. Jejich stinnou stránkou je, že bývají impulsivní a ač nesnášejí konflikty, snadno se rozzlobí.

Amon-Ra (8.-21. ledna, 1.-11. února)

Vaše datum narození se pojí s bohem ochrany, který je zároveň považován za krále bohů. Pokud jste se narodili v tomto znamení, jste mimořádně talentovaní. Jste rození vůdci, kteří inspirují ostatní lidi. Vždy máte vše dokonale zorganizované a pod kontrolou. V životě dokážete velké věci, protože máte celou řadu skvělých vlastností – moudrost, vytrvalost a pracovitost. Také vám byl dán velký dar intuice, pokud ji budete poslouchat, vždy se rozhodnete dobře.

Mohlo by se vám líbit

Indiánské znamení zvěrokruhu: Zjistěte, které ze 12 znamení náleží právě vám

Znamení zvěrokruhu jako Lev, Štír nebo Beran Indiáni neznají. To je způsobeno skutečností, že v indiánské astrologii nezáleží na souhvězdích, ale rozhoduje stav přírody (rostliny, zvířata, skály, větry a roční období).
svetzeny.cz

Mut (22.-31. ledna, 8.-22. září)

Mut ve starém Egyptě symbolizovala ženu a matku, a to ne ledajakou, ale přímo „božskou matku světa“. Lidé narození v tomto znamení jsou předurčeni k tomu stát se dobrými rodiči. Jste trpěliví, rozvážní a klidní. Rovněž je pro vás vhodná kariéra učitele, máte k tomu veškeré předpoklady. V životě vás budou přitahovat obory jako filozofie, mystika a náboženství. Vaší stinnou stránkou je, že nikdy neuznáte, že nemáte pravdu.

Geb (12.-29. února, 20.-31. srpna)

Geb byl ve staroegyptské mytologii bohem země. Lidé narození v tomto znamení jsou nesmírně dobrosrdeční, avšak bývají také přecitlivělí. Ostatní lidé se cítí dobře v jejich přítomnosti, přitahují druhé jako magnet. Máte dar jednat diplomaticky a urovnat každý spor. Zajímáte se o environmentální problémy světa a nejste lhostejní k ničení přírody.

Osiris (1.-10. března, 27.listopadu – 18. prosince)

Osiris je znám jako egyptský bůh plodnosti a úrody. Lidé narození pod vládou tohoto znamení mívají dvě tváře. Na první pohled se zdají být energičtí a silní, ale vnitřně o sobě pochybují a je pro ně těžké udělat rozhodnutí. Bývají inteligentní a charismatičtí, díky tomu rychle „šplhají“ v kariérním žebříčku. Umí si užívat života, jsou to požitkáři. Jejich stinnou stránkou je sobeckost.

Mohlo by se vám líbit

Numerologie: Najděte svého strážného anděla, který vám v životě pomáhá podle dne, kdy jste se narodili

Každý máme svého strážného anděla, který nad námi bdí a snaží se nám pomáhat na naší strastiplné cestě životem. K tomu, abyste zjistili, který z mocných andělů stráží právě vás, pomůže jednoduchý numerologický výpočet.
svetzeny.cz

Isis (11.-31. března, 18.-29. října, 19.-31. prosince)

Isis staří Egypťané uctívali jako bohyni přírody. Lidé narození v tomto znamení bývají velmi upřímní, často si neberou servítky. Také jsou velmi společenští, samota je „zabíjí“, ke spokojenému životu potřebují být obklopeni přáteli. V kolektivu bývají velmi oblíbení. Mají šťastnou ruku, daří se jim všechno, na co sáhnou.

Thoth (1.-19. dubna, 8.-17. listopadu)

Thoth je bohem poznání a moudrosti. Lidé narození v tomto znamení jsou velmi inteligentní a snadno si poradí s každým problémem. Jsou to mistři komunikace, kteří bývají skvělými novináři, spisovateli a řečníky. Rádi se o své znalosti a zkušenosti podělí s ostatními. Nikdy se nepřestávají vzdělávat a často patří mezi experty ve svém oboru. Zároveň jsou velmi kreativní a mnohdy také rozjedou úspěšné podnikání.

Horus (20. dubna – 7. května, 12.-19. srpna)

Horus ve staroegyptské mytologii symbolizuje hvězdnou oblohu. Lidé narození v tomto znamení jsou velmi odvážní, v životě jsou ochotni podstoupit značná rizika, aby dosáhli svých cílů. Mají silnou vůli a odhodlání, díky tomu to dotáhnou velmi daleko. Svým úspěchem často inspirují a motivují druhé. S ostatními vycházejí dobře, lidé je mají rádi a často je berou jako vzor.

Mohlo by se vám líbit

Runy podle data narození: Předurčují váš osud, co vás v životě čeká a nemine?

Existuje celkem 24 run, přičemž každý člověk má svou narozeninovou runu, která mu předurčuje jeho osud. Někteří lidé s hraničními daty narození dokonce mají runy dvě, pokud jste to vy, přečtěte si výklad obou dvou run.
svetzeny.cz

Anubis (8-27. května, 29. června – 13. července)

Představitel vašeho znamení byl strážcem podsvětí. Lidé narození v tomto znamení jsou velmi vášniví, emotivní a nepředvídatelní. Svými pocity se nechají zcela ovládat. Jsou velmi všímaví a dobře odhadnou charakter člověka, i když ho znají jen krátce. Jsou také velmi starostliví a o druhé rádi pečují, skvěle se uplatní ve zdravotnictví.

Seth (28.května – 18. června, 28. září – 2. října)

Seth je v egyptské mytologii znám jako bůh chaosu. Lidé narození v tomto znamení jsou velmi pokrokoví, neustále jdou dopředu a nic je nezastaví. V životě chtějí zažít hodně dobrodružství, rádi cestují. Neustále vyhledávají změny, každodenní rutina je pro ně ubíjející. Jsou velmi charismatičtí a užívají si, když mohou být středem pozornosti. Často se stávají v experty v méně probádaných oblastech.

Bastet (14.-28. července, 23.-27. září, 3.-17. října)

Bastet byla ve starověkém Egyptě uctívána jako bohyně lásky, vášně a rozkoše. Lidé narození v tomto znamení si užívají života plnými doušky. Jsou láskyplní, citliví a věrní. Mají velmi dobře vyvinutou intuici, která je vždy správně nasměruje. Rádi se obklopují krásnými věcmi, u nich doma je vždy útulno. Baví je esoterika a okultismus.

Sekhmet (29.července – 11. srpna, 30. října – 7. listopadu)

Sekhmet byla staroegyptskou bohyní války. Také jí lidé tehdy přisuzovali léčitelské vlohy. Lidé, kteří se narodili v tomto znamení, mají dvě tváře. Mohou se na první pohled zdát přísní a disciplinovaní, ve skutečnosti si však velmi cení svobody a dělají si, co se jim jen zlíbí. Mají smysl pro spravedlnost a také jsou to to dobří vůdci. Jsou to velcí profesionálové, kteří umí zachovat mlčenlivost. Jsou hrdí a rádi přijímají nové výzvy.

Mohlo by se vám líbit

Indigové, křišťálové a duhové děti: Mají mimořádné schopnosti a vyšší moc měnit svět. Které jsou ty vaše?

Určitě jste už slyšeli o indigových, křišťálových a duhových dětech a možná by vás zajímalo, které z nich máte doma vy. Každá z těchto skupin dětí totiž sdílí celý soubor společných charakterových vlastností. A příznivci hnutí New Age, kteří se zabývají transpersonální psychologií, věří, že každé dítě má na této planetě svůj specifický účel.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Andělská čísla: Jaký mají význam a proč se vám stejné číslice zjevují stále dokola?

Vídáte stále dokola ta samá čísla? Například, když se podíváte na hodinky, je tam čas 22:22, na účtence je 222 Kč, projíždíte kolem domu číslo 22 a vídáte auta, která mají dvojky obsažené v registrační značce? Pak se vám tím vesmír a andělé snaží něco sdělit. Konkrétní sdělení závisí na číslech, která pravidelně vídáte.
svetzeny.cz