Přejít k hlavnímu obsahu

Nejlepší a nejhorší rodiče dle znamení zvěrokruhu: Jak astroložka ohodnotila vás?

Astroložka Linda Furiate tvrdí, že vaše znamení zvěrokruhu má vliv na to, jací jste rodiče. Odvíjí se od něj váš styl (ne)výchovy, ale i to, jaké chyby jako rodiče děláte. Zjistěte, na co byste si konkrétně vy měli dávat pozor, a staňte se lepšími rodiči.

Beran

Beran je typ rodiče, který si výchovu představuje jako „Hurvínek válku“. Po dětech silně touží, je to přesně ten typ člověka, co ostatním nakukuje do kočárku a rozplývá se nad miminkem. Pád do reality ho pak obvykle bolí a jen těžko nese, že má najednou na svých bedrech značnou zodpovědnost. Zpočátku si tedy Beran na novou úlohu zvyká těžce, ale má potenciál být skvělým rodičem. Je to ten typ rodiče, který své děti vede a má přirozenou autoritu. Beran je však také velmi impulzivní a často děti okřikuje, mnohdy si takto jen vybíjí svou frustraci, což není dobře.

Býk

Býk je rodič snů, rodina je pro něj extrémně důležitá, až by se dalo říct posvátná. Býk má tendenci se pro ni obětovat, svým dětem chce dát jen to nejlepší. Mnohdy kvůli tomu upozadí svůj soukromý život a tvrdě pracuje, aby mohl dětem zajistit lepší budoucnost. Své děti učí stejným hodnotám, maximálně je podporuje a často je chválí. Astroložka Linda Furiate však radí, abyste si dali pozor na rozmazlování dítěte, je třeba vymezit si hranice a nekupovat dítěti vše, na co si ukáže.

Mohlo by se vám líbit

Indigové, křišťálové a duhové děti: Mají mimořádné schopnosti a vyšší moc měnit svět. Které jsou ty vaše?

Určitě jste už slyšeli o indigových, křišťálových a duhových dětech a možná by vás zajímalo, které z nich máte doma vy. Každá z těchto skupin dětí totiž sdílí celý soubor společných charakterových vlastností. A příznivci hnutí New Age, kteří se zabývají transpersonální psychologií, věří, že každé dítě má na této planetě svůj specifický účel.
svetzeny.cz

Blíženci

Blíženci lpí na tom, aby jejich děti byly vzdělané. Blíženci se totiž rádi učí něčemu novému, a tak je pro ně přirozené předat tuto svou dovednost dál. Rádi dětem čtou pohádky a listují si s nimi v encyklopediích. Jelikož jsou to společenské bytosti, ví, že pro dítě je podstatná i socializace, a tak ho od útlého věku zapojují do kolektivu. Slabinou Blížence jako rodiče je neschopnost chápat dětský svět, mnohdy se svými dětmi jednají jako s malými dospělými.

Rak

Stejně jako pro Býka, je i pro Raka rodina vším. Rak se postará o to, aby jeho dítě bylo milováno. Rak pro svoje dítě udělá první poslední, velmi rád vaří, a tak rád dítěti připraví i komplikovaná jídla, která zaberou hodně času. Mnohdy jsou však Raci příliš starostliví a své dítě „dusí“. Sice to pramení z dobrých úmyslů, ale v pubertě jejich přílišná opatrnost bude jejich dítěti na obtíž, a to může vést u potomka i k rebelství.

Lev

Lvi jsou velmi hraví a zábavní rodiče, jejich děti se s nimi nikdy nenudí. Mají energie na rozdávání a nikdy nepůsobí strhaně. Také v dětech pěstují zdravé sebevědomí a naučí je pozitivnímu myšlení. Obecně to bývají skvělí rodiče, jen by si měli dát pozor na to, že dítě potřebuje rodiče a autoritu, která ho vede, nejenom kamaráda.

Mohlo by se vám líbit

Existuje 8 typů inteligence: Zjistěte, v čem vyniká vaše dítě a jak jeho typ inteligence rozvíjet?

Věděli jste, že existuje celkem 8 typů inteligence? V 80. letech 20. století je představil profesor Harvardské Univerzity Howard Gardner v rámci teorie mnohočetné inteligence. Ten tvrdí, že inteligence nezahrnuje jen to, co se naučíme ve škole. Přečtěte si více o jeho rozdělení inteligence do jednotlivých typů a zjistěte, jakou dominantní inteligencí oplývají vaše děti.
svetzeny.cz

Panna

Linda Furiate říká, že Panny se mohou stát dokonalými rodiči. Jsou praktické a zároveň mají dostatek empatie. Dítě ví, že se Panně může s čímkoliv svěřit, a ona ho vyslechne a poradí mu. Jediným úskalím může být touha Panny po dokonalosti, tu někdy může přenášet i do své výchovy a klást na dítě neuvěřitelně vysoké nároky.

Váhy

Váhy jsou schopny udržovat ve své rodině harmonii. Bývají mediátorem sporů mezi druhým rodičem a dítětem, nebo mezi sourozenci. Umí spor spravedlivě rozsoudit. K dětem jsou laskavé a preferují domluvu namísto křiku a zakazování. Právě jejich vysoká míra tolerance se jim často stává osudnou, dítě toho využívá, neposlouchá Váhu a je laxní.

Štír

Štír je velký fanoušek „sparťanské výchovy“. V jeho rodině se neodmlouvá a děti rodiče pod hrozbou trestu poslouchají na slovo. Štír je totiž silná odhodlaná osobnost, a to samé očekává od svých dětí. Rodič Štír naučí své děti stát si za svým a obhájit se. Jeho slabinou je značná necitlivost, neumí dostatečně dát dětem najevo, že je má rád.

Střelec

Střelec je povahou dobrodruh, jinak tomu není, ani když se stane rodičem. Chce, aby jeho děti měly co nejvíce zážitků a rád s nimi cestuje. Vždy je povzbudí v tom, co chtějí dělat. Preferuje volnou výchovu bez zákazů. Ve výchově chybuje v tom, že nenastaví žádná pravidla, leckdy mu pak děti přerostou přes hlavu.

Mohlo by se vám líbit

Psycholog Jan Vojtko odpovídá: Je možné zachránit vztah, když se neshodneme na výchově?

Světu ženy odpovídá psycholog a terapeut Jan Vojtko, který se zaměřuje především na vztahy, komunikaci a emoční inteligenci. Kromě odborné praxe se věnuje i psaní beletrie.
svetzeny.cz

Kozoroh

Kozorozi jsou dříči, kteří na sobě celý život usilovně pracují a vystihuje je heslo: „Nejdřív práce, potom zábava.“ Tento přístup zůstává zachován i poté, co se stanou rodiči. Bývají velmi přísní a zásadní jsou pro ně úspěchy dětí. Linda Furiate o nich říká, že se ke svým dětem chovají spíše jako k vojákům. Jejich děti mívají pevně daná pravidla a denní režim. Některé děti Kozorohů to skutečně dotáhnou daleko, ale jiné celý život trápí pocit, že pro rodiče nejsou dost dobří.

Vodnář

Vodnáři jsou obecně opravdu velmi zvláštní lidé, kteří přemýšlí úplně odlišně než ostatní. Proto mají někdy problém najít společnou řeč i se svým vlastním dítětem. Také neumí dávat najevo svou rodičovskou lásku. Cesta k vzájemnému porozumění bývá dlouhá, většinou si k dítěti najdou cestu, až když je schopno přemýšlet a vyjadřovat se na dospělejší úrovni.

Ryby

Ryby jsou neuvěřitelně citlivé a empatické, to z nich dělá skvělé rodiče. Také se rádi o druhé starají a pomáhají jim, pro své dítě by udělaly cokoliv. Avšak jsou také emočně nestabilní, snadno ztratí nervy, nebo propadnou panice a začnou zmatkovat. Děti mají pak tendenci jejich chování zrcadlit, a proto mohou mít v dospělosti problémy překonávat obtíže.

Mohlo by se vám líbit

Neposlouchá mě, nerozumí tomu, co říkám. Je možné se domluvit, když máme pocit, že nás druhý nechápe?

Neumíme se domluvit, neposlouchá mě, nerozumí tomu, co říkám… Je vůbec možné se domluvit, když máme pocit, že nás druhý nechápe? Srozumitelné a návodné podněty, jak se chovat v krizových situacích, předkládá rodinná terapeutka, Mgr. Charlotte Benátská.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Minulé životy dle numerologie: Kým jste byli a jak vás to v současnosti ovlivňuje?

Zamýšleli jste se někdy nad tím, kým jste byli v minulém životě? Některé věci, které se vám nyní dějí, jsou podle numerologů odrazem vašich minulých životů, jsou to zkušenosti, které si sebou nesete. Zjistěte, kým jste byli v minulém životě a jak to ovlivňuje váš současný život.
svetzeny.cz