Přejít k hlavnímu obsahu

Mini-meditace: Přerušované ticho vás okamžitě uklidní

O meditaci slyšíte ze všech koutů, ale dosud jste se neodvážili ji vyzkoušet? Tento typ mini meditace je vhodný i pro úplné začátečníky.

Ticho má pozitivní účinky na tělo

Meditace by měla uvést tělo a mysl do rovnováhy, zmírnit stres a úzkost a dokonce mít dlouhodobý pozitivní účinek na imunitní systém. Ovšem meditace se pro nás často stává spíše obtížnou záležitostí, zejména pro začátečníky – nejen, že musíte najít klidné místo a pohodlnou polohu, ale musíme ukočírovat i své myšlenky, což je obtížnější než si dokážete představit. Ideálním řešením pro člověka, který začíná s meditací je přerušované ticho, tj. dočasná fáze ticha.

 

Mohlo by se vám líbit

Donuťte svůj mozek k vyšším výkonům díky meditaci

Jestli chcete mít čistou hlavu a více energie, budete to muset vzít od podlahy. A pak možná budete mít i víc duševních sil na zásadní životní změnu.
svetzeny.cz
Info ikona
meditace tichem

Jak na to?

Hlavní myšlenkou je, že si uděláte mini přestávky, ve kterých jednoduše sedíte, stojíte nebo chodíte v tichu, abyste se osvobodili od hluku a všech druhů rozptýlení. Důležité je soustředění a naučit se být teď a tady.

Jaký to má smysl?

Kromě větší pohody v životě má „Denní ticho“ snižovat nejen krevní tlak a vést k větší relaxaci, ale také nám pomáhá vypořádat se s negativními emocemi, jako je stres, zlost a smutek. Kromě toho ticho pomáhá lépe dbát na naše slova, JAK mluvíme a především na to, CO říkáme!

Mohlo by se vám líbit

Přejte si správně a získáte vše, co vás jen napadne

Chceme ho všichni – šťastný život plný lásky, bez konfliktů a hádek, se spoustou úspěchů. Na tom není nic až tak zajímavého. Co ovšem zajímavé je, že když svoji mysl správně nasměrujete, je vysoká šance, že se vaše přání splní. Zkuste to…
svetzeny.cz