Nemoci dle měsíce narození: Vědci přišli na to, ke kterým chorobám jste náchylnější. Kdo má největší šanci dožít se sta let?
svetzeny.cz
Budíte se mezi třetí až pátou hodinou ráno, ačkoliv v tuto dobu ještě vstávat nemusíte a budík vám nezvoní? Dle čínské medicíny to může souviset se zdravotním stavem vašich orgánů i psychikou. Jaký je konkrétní význam jednotlivých hodin, co se vám vaše tělo snaží říct?
Pokud se pravidelně v noci budíte v určitou hodinu bez toho, aniž byste měli nastavený budík, je to dle čínské medicíny signál, že byste měli zpozornět. Čínské medicína pracuje s tzv. energetickými meridiány. Věří, že každou hodinu proudí naším tělem určitá energie, která „vyživuje“ různé části těla a orgány. Probuzení mezi třetí až pátou hodinou ranní je dle čínské medicíny známkou toho, že dané části těla a orgány související s danou hodinou jsou určitým způsobem blokovány, a vy byste měli věnovat patřičnou pozornost svému zdraví.
Záleží na tom, ve kterou hodinu se přesně budíte, to podrobněji rozebereme níže. Obecně se ale dá říct, že probuzení mezi třetí až pátou hodinou ráno je spojeno s energetickým meridiánem, který prochází plícemi. V emoční rovině je tento meridán spojen se smutkem a žalem. Může to souviset i s nenaplněnými duchovními potřebami, smutek nemusí mít vždy jasnou příčinu. Žijeme ve velmi rychlé době, kdy jsme tak zaneprázdněni každodenními povinnostmi, péčí o rodinu a budováním kariéry, že mnohdy ztrácíme sami sebe. V tom shonu si toho možná ani nevšimneme, ale naše tělo na to nezapomíná. Tímto způsobem vaše tělo volá o pomoc, upozorňuje vás na to, že vám něco schází.
O třetí hodině ráno se také hovoří jako o čarodějnické hodině nebo času ztracených duší. Říká se totiž, že v tuto hodinu je hranice mezi životem a smrtí nejtenčí, proto skrze ni mohou proniknout duchové, a cestovat tak mezi dvěma světy. Kdysi lidé věřili, že je to démonická hodina, protože Ježíš byl ukřižován ve 3 hodiny odpoledne, čarodějnická hodina podle nich byla jakýmsi „démonickým protipólem“ Ježíšova ukřižování. Dnes už se nabízí daleko uvěřitelnější vysvětlení, proč se cítíme tak divně, když se v tuto hodinu probudíme.
Kolem třetí ráno si naše tělo totiž prochází nejhlubším možným spánkem, tzv. REM fází. To s ním udělá hned několik věcí – zpomalí se tep, sníží se tělesná teplota a celkově se „otupí“ spousta funkcí, abyste si mohli opravdu dokonale odpočinout. Pokud se v tento moment probudíte, je naprosto přirozené, že se budete cítit dezorientovaně. Navíc pracuje naše podvědomí. Jistě jste už o hodině čarodějnic slyšeli, takže to máte hluboko vryto. Proto vám může naskočit myšlenka, že se v tuto dobu děje něco zlověstného, což vyústí ve strach. Je ale skutečně čeho se bát? Dle čínské medicíny probuzení v tuto hodinu může indikovat problémy s plícemi. Z hlediska duševního zdraví to může značit přemíru informací a změn, které nemůžete vstřebat.
Probuzení kolem čtvrté hodiny ranní může dle čínské medicíny indikovat problémy s močovým měchýřem či nadměrným pocením. V mentální rovině to značí rozpor, který se ve vašem životě nachází. Je možné, že vaše duše bloudí a postrádáte v životě rovnováhu. Duchovní význam této hodiny je pozitivní. Je k vám vysílán vzkaz, že vše je na dobré cestě, jen se musíte oprostit od starých vzorců a přijmout nové.
Probuzení v tento čas může značit problémy s tlustým střevem nebo výživou těla. Zaměřte se na svůj jídelníček, pokud se pravidelně probouzíte v tuto hodinu, i když nemusíte ještě stávat, bylo by dobré upravit životosprávu a hlavně stravování. Z hlediska duše to symbolizuje přílišnou sebekritiku. Je možné, že jste na sebe až zbytečně tvrdí. Duchovní význam probuzení kolem páté ráno je pozitivní, v životě jste dosáhli vrcholného bodu. Jen je třeba naučit se vnitřně radovat.
Zdroje: In5d, Medium, Thought Catalog, Tuft And Needle