Přejít k hlavnímu obsahu

Nadměrný stres můžete eliminovat tancem nebo meditací. Naučte se všechny triky

Pokud se váš seznam úkolů v práci stále prodlužuje a vy prostě nemůžete najít klid, tyto tři jednoduché tipy by mohly pomoci posílit vaše duševní zdraví.

Některé pracovní dny jsou tak stresující, že si ani nepamatujeme, co jsme měli na oběd nebo necháme vychladnout jednu kávu za druhou. Ve dnech, kdy se seznam úkolů nekrátí nebo se objevuje jeden problém za druhým, bychom neměli zanedbávat své duševní zdraví. Duševní choroby, jako je deprese nebo syndrom vyhoření, mohou nastat v případě, když zažíváme příliš mnoho stresu a zcela narušujeme rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem. K posílení naší psychiky a odolnosti vůči stresu stačí několik jednoduchých opatření:

1. 5minutové přestávky

 

Ať už je to krátký rozhovor s kolegou v práci nebo rychlý telefonát s vaším partnerem - krátká přestávka v délce přibližně pěti minut během pracovní doby dokáže zázraky. Podle Carson Tate, life koučky, je jen interakce v době pět minut s jinou osobou, jako potrava pro mozek, který okamžitě posiluje náladu a upevňuje vztahy. Další možnost: přestávka s hudbou. Podle The Journal of Positive Psychology nejenže pár písniček Britney Spears pomůže snížit depresi a úzkost, ale také zvýší vaše každodenní sebevědomí, zvláště pokud zvolíte pozitivní melodii.

2. Cvičení při stresu v kanceláři

Nejstresovějšími výzvami jsou ty, které vzniknou zcela neočekávaně: nepříjemný e -mail od šéfa nebo překvapivá schůzka v kalendáři. Nejlepší obrana? Krátká procházka, pár skákacích panáků nebo (alespoň v domácí kanceláři) malá taneční zábava na uklidnění emocí. Berte to jako druh meditace v pohybu - zmírňuje reakce při boji nebo letu, ale také přináší jasnost do každodenního napětí a podráždění, takže můžete nechat věci jít trochu jednodušeji. 

3. Definujte svou práci

Podle odborníků může být uvědomování si svých problémů a úkolů při práci velmi užitečné. Zeptejte se tedy sami sebe, proč nyní tento stres pociťujete, co je pro vás ve vaší práci tak důležité a které úkoly lze možná odložit.

Tate navrhuje položit si následující otázky:

  • „Jaký prospěch mají vaši zákazníci z vašeho produktu nebo služby?“
  • „Jak vaše práce pozitivně ovlivňuje lidi?“
  • „Jaký by byl dopad na váš tým, společnost a zákazníky, pokud byste tu práci neudělali?“

Zapište si odpovědi a přečtěte si je, kdykoli se objeví negativní pocity, abyste si představili svou práci a její roli.

Veronika Žilková se pochlubila dcerou Kordulou, která dnes slaví 16. narozeniny. Krásou se vyrovnává Agátě Hanychové

Herečka Veronika Žilková Stropnická (59) sdílela na svém Instagramu fotku dcery Korduly, která slaví 16. narozeniny. Nutno podotknout, že Kordula vypadá přímo úchvatně a může tak rovnou konkurovat své sestře Agátě (36), ktetá se jako modelka živila.
svetzeny.cz

Zábavný test: Vyberte si jednu z devíti tváří a zjistěte, jaký typ lidí vás přitahuje. Toužíte po vášnivém, dominantním či citlivém partnerovi?

Díky tomuto zábavnému testu osobnosti zjistíte, po jakém partnerovi podvědomě toužíte. Navíc se dozvíte zajímavé věci i o sobě. Stačí si vybrat jednu z devíti nabízených tváří a přečíst si výklad. Kterou zvolíte vy, toužíte po vášnivém, dominantním či citlivém partnerovi?
svetzeny.cz