Přejít k hlavnímu obsahu

Jste podzimní, zimní, jarní nebo letní lidé? Čínská medicína popisuje osobnostní rozdíly mezi těmito lidmi

Co o vás říká vaše oblíbené roční období? Čínská medicína tvrdí, že každý člověk se cítí a funguje obzvlášť dobře v určitém období roku. Zde si přečtěte, proč tomu tak je a co byste o tom měli vědět. Jsou lidé, kteří v zimě rádi sedí u krbu nebo jdou na dlouhé procházky sněhem. Jiným v zimě chybí energie a opravdu dobře se cítíte jen v létě.

Tradiční čínská medicína (TCM) vysvětluje naše odlišné vnímání ročních období tím, že my lidé připomínáme rostliny. Jedna rostlina kvete na jaře, zatímco druhá rozvíjí svou skutečnou květinovou sílu až na podzim. Co to vypovídá o vašich vlastnostech, když máte rádi určité období více než jiné?

Zimní“ lidé

Máte tendenci se příšerně potit a v létě se rychle cítíte nepříjemně, protože vás trápí horko a suchý vzduch? Pak jste velmi pravděpodobně jedním z milovníků zimy. Horké teploty vás mohou dokonce psychicky rozrušit, stejně jako způsobit záněty, zvýšený výskyt pupínků nebo dokonce bronchiální onemocnění. A co říká toto roční období o vaší povaze? Podle TCM jsou „zimní“ lidé rádi sami pro sebe.

Zima je období roku, kdy většina z nás „vypíná“, šetří energii a relaxuje. To odlišuje milovníky zimy, jelikož ti mají energie nejvíc v roce.

Letní“ lidé

Milovníci léta jsou v zimě často nemocní a v létě opravdu produktivní. Chybí vám energie z léta. V horkých teplotách se méně potíte a dobře zvládáte teplo. Lidé, kteří se cítí nejpohodlněji na konci léta, jsou popisováni jako zvláště starostliví, ale také je se velice snadno rozčílí. Letní lidé se zaměřují na dosažení svých cílů. Rostliny plodí koncem léta, a stejně tak se v tomto období daří „letním“ lidem.

Zde je prvořadá péče a soběstačnost.

Podzimní“ lidé

V tradiční čínské medicíně jsou „podzimní“ lidé popisováni jako obzvláště perfekcionističtí a kritičtí. Podzim je známý svými padajícími listy, které si „podzimní“ lidé spojují se strachem ze ztráty.

Jarní“ lidé

Podle TCM jsou jarní lidé netrpěliví. Ve světě přírody se na jaře vše točí kolem naděje a vizí budoucnosti, protože zde rostliny začínají růst. To platí i pro jarní lidi.

Ve které sezóně se cítíte nejpohodlněji?

Chcete vědět, které roční období je pro vás nejlepší? Pak se zeptejte sami sebe, kdy se cítíte nejpohodlněji. Nepřemýšlejte dvakrát, první sezóna v roce, která vás napadne, je rozhodně ta správná.

Je to dobrý způsob, jak se dostat přes roční období, která se vám nelíbí

Přijměte svůj vlastní přirozený rytmus a dobijte své baterie v ročním období, které máte nejraději, abyste z něj mohli těžit v těžších obdobích roku. Jezte vyváženou stravu, zejména v ročních obdobích, které vám tolik nelichotí. To posí váš imunitní systém. Je důležité, abyste konzumovali dostatek vitaminu C a zinku.

Čínská medicína také přísahá na bylinky. Cítíte se emocionálně vyčerpaní? Pak vám může pomoci ženšen. Ženšen má mimo jiné protizánětlivé účinky. Byliny jako šalvěj působí dezinfekčně, a proto se často užívají při bolestech v krku. Šalvěj také snižuje stres, uvolňuje napětí a pomáhá dosáhnout větší rovnováhy a relaxace v každodenním životě. Skutečný všeuměl!

zdroj: kniha Chinese medicine

Odpočinkové novoluní v Panně: Je třeba dokončit vše, co je započato a není třeba v tom pokračovat

Pokud cítíte únavu z každodenních činností nebo máte práci, kterou se vám stále nedaří zdárně dokončit, můžete se těšit na uvolněné novoluní dne 7.9.2021, které vám umožní popadnout dech. Po intenzivním srpnu, který s sebou přinesl několik výzev, se vesmír konečně uvolnil a mocné Slunce je v Panně, klidnějším znamení zvěrokruhu, jehož energie se zaměřuje na pohodu a dolaďování vašich životů.
svetzeny.cz

Školá volá! Celebrity se pochlubily svými dětmi, kteří se vrací do školy. Eva Decastelo, Leoš Mareš nebo Simona Krainová zvěčnili své děti na památku

Začátek školy je velká událost pro celou rodinu, nejen pro malé děti. České celebrity se nemohly ubránit a pochlubily se svými školáky na sociálních sítích. Podívejte se, jak to slušelo dětem Evy Decastelo, neboj jak se těší do školy synové Leoše Mareše.
svetzeny.cz

Madonna ani v 63 letech nepřestává provokovat. Vyšpulila zadeček a ukázala svůj nestárnoucí dekolt

Madonna je jednoduše královna skandálů. Její tělo bez pochyby podstoupilo mnoho úprav a plastických operací, nicméně i tak ji fanoušci milují a každá její fotka sklízí velký úspěch v podobě obdivných komentářů. Tentokrát Madonna ukázala svůj zadeček a fanoušci chválili její postavu.
svetzeny.cz