Přejít k hlavnímu obsahu

Denní režim dle čínské medicíny: Kdy vás čeká nejlepší sex a v kolik hodin chodit spát?

Info ikona
Denní režim

Čínská medicína je učení staré více než 2500 let. Dle jejího denního rozvrhu je každá denní hodina spojena s určitým orgánem a je vhodné v tu dobu vykonávat přesně dané aktivity, aby naše vnitřní hodiny tikaly správně. Přečtěte si, jak by váš den měl vypadat dle poznatků čínské medicíny.

3:0-5:00 ráno – pokojný spánek

V tyto hodiny byste měli tvrdě a pokojně spát. Vaše tělo v tuto hodinu zpracovává důležité emoce – hněv a zármutek. Čínská medicína věří v to, že existují tzv. orgánové hodiny, které zaznamenávají průběh energie jednotlivých orgánů v průběhu dne. Dle časového rozvrhu aktivity orgánů v tomto čase vrcholí aktivita plic, kdy poklidným dýcháním obohacujete své tělo kyslíkem. Co když se v tyto hodiny nečekaně probouzíte? Pak to může značit duševní nepohodu spojenou s hněvem či smutkem. Také to může ukazovat na problémy s plícemi, pakliže po probuzení kašlete.

5:00-7:00 – probuzení, doplnění tekutin a cvičení

Tyto hodiny jsou ve znamení tlustého střeva, proto je dobré hned po probuzení vypít čistou vodu, aby se nastartoval proces vylučování. Po probuzení je dle čínské medicíny vhodné chvilku relaxovat. Emoce spojené s touto hodinou jsou vina a stagnace. Oprostit byste se od nich měli za pomoci cvičení, které vám dodá energii do nového dne.

Dějí se vám v životě špatné věci? Možná máte karmický dluh z minulého života. Zjistěte svůj podle data narození

Karma se řídí zákonem příčiny a následku. Vše, co jsme udělali dobrého a špatného v životě, se nám vrací zpět jako boomerang. A to platí i pro minulé životy. Pokud jsme v minulém životě udělali něco špatného, musíme dluh v příštím životě splatit. Zjistěte, zda i vy máte karmický dluh, a co můžete udělat pro napravení své karmy.
svetzeny.cz

7:00-9:00 – čas na pořádnou snídani

Tyto hodiny jsou ve znamení výživy těla, jsou to orgánové hodiny žaludku. V tomto čase je třeba dopřát si pořádnou vydatnou snídani, která vás zasytí na celý den. Starobylé učení doporučuje teplou snídani, namísto studených ovocných smoothie a jogurtů, protože věří, že ty po ránu žaludku neprospějí.

9:00-11:00 – nejproduktivnější část dne

V tomto čase vám to údajně nejvíce „pálí“, a tak je to vhodná doba na to udělat nejnáročnější úkoly a práci z celého dne. Lépe se soustředíte než v jiné hodiny a rychleji pracujete. V rámci orgánových hodin jsou to časy slinivky břišní, která je touto dobou zaneprázdněna přeměňováním potravy na využitelnou energii.

11:00-13:00 – zajděte na oběd s přáteli

Ideální čas zajít na lehký oběd s přáteli a trochu se odreagovat od práce. Jedná se o orgánovou hodinu srdce, takže čínská medicínaeradí, abyste nejedli nic těžkého. Váš oběd by dle ní měl být méně vydatný než vaše snídaně. Je to také čas emoce radosti, takže na oběd nechoďte sami, raději vezměte přátele či kolegy a vesele si popovídejte.

Čtení z ruky: Co o vás prozradí tvar vaší dlaně?

Když se řekne čtení z ruky, spousta lidí si ihned vybaví čáry na dlani. To je však jen jedna část této metody odhalování osobnostních črtů a budoucnosti člověka. O vaší povaze toho hodně vypovídají i další charakteristické rysy vaší ruky, například tvar dlaně. Zjistěte, jakému živlu vaše dlaň náleží, a co to o vás prozradí
svetzeny.cz

13:00-15:00 – ideální doba pro detailní práci

Pakliže máte nějaký pracovní úkol, který se hodně soustředí na detaily, v tomto čase ho zpracujete snadněji. Orgánem těchto hodin je tenké střevo, vaše tělo v tento čás tráví. Co se týče emocí, je to čas nejistoty, mohou se vám hlavou honit černé myšlenky. Snažte se jim čelit, ne je potlačovat.

15:00-17:00 – snížená energie

V tento čas vaše energie začíná klesat, tělo už se připravuje na odpočinek, který ho doma čeká. Jste méně produktivní a už se nedokážete dobře soustředit. Je čas energii doplnit malou svačinkou. Orgánem těchto hodin je močový měchýř, pokud s ním máte problémy, může v tomto čase docházet ke zhoršení.

17:00-19:00 – únava v tomto čase značí problém s ledvinami

Tyto hodiny jsou ve znamení ledvin, pokud jste v tomto čase extrémně unavení, může to dle čínské medicíny signalizovat problém s ledvinami. Ty se mohou ohlásit i bolestí v dolní části zad.

19:00-21:00 – ideální čas na sex

V tomto čase byste se dle čínské medicíny měli zaměřit na sebe a své blízké. Je to také ideální čas na sex, protože si ho údajně více užijete.

21:00-23:00 – příprava na spánek

Před spánkem byste své tělo dle čínské medicíny měli dostatečně hydratovat, zvláště pokud trpíte bolestmi hlavy, či migrénami. Proto se před spaním dostatečně napijte, vhodný je i šálek horkého bylinkového čaje. V tomto čase už pouze relaxujte, je to důležité pro zdraví.

23:00-1:00 – zhasnout a spát

V tomto časovém okně dochází k regeneraci a hojení těla, proto byste se měli ke spánku ukládat ideálně o půlnoci. V daném čase také nejintenzivněji pracuje žlučník, který tráví tuky. Pokud po jedenácté hodině večerní ještě neodpočíváte, nemůže žlučník pracovat, jak by měl.

1:00-3:00 – hluboký spánek

V těchto hodinách už byste měli nerušeně spát, hluboký spánek je důležitý pro regeneraci vašeho těla. Tyto orgánové hodiny jsou ve znamení jater. Pokud se v těchto hodinách probouzíte, značí to psychické problémy – úzkost a frustraci.

Zdá se vám v noci o zvířatech? Ktará vás varují před podlomeným zdravím a která předpovídají lásku?

Sny o zvířatech jsou poměrně časté. Zamysleli jste se někdy nad jejich skrytým významem? Ten může být pozitivní i negativní. Záleží na tom, jaká zvířata ve snu vídáte, a jak se chovají. Věnovat pozornost výkladu snů se vyplatí, jelikož vás sny mohou upozornit na blížící se nemoc či negativní lidi ve vašem okolí. Spousta snů o zvířatech má ale pozitivní význam, zjistěte jaký.
svetzeny.cz

Andělská čísla: Jaký mají význam a proč se vám stejné číslice zjevují stále dokola?

Vídáte stále dokola ta samá čísla? Například, když se podíváte na hodinky, je tam čas 22:22, na účtence je 222 Kč, projíždíte kolem domu číslo 22 a vídáte auta, která mají dvojky obsažené v registrační značce? Pak se vám tím vesmír a andělé snaží něco sdělit. Konkrétní sdělení závisí na číslech, která pravidelně vídáte.
svetzeny.cz