Přejít k hlavnímu obsahu

7 snadných tipů, jak neztratit chuť do práce

Věděli jste, že v práci strávíme polovinu našeho bdělého života? Když už jí obětujeme tolik času, bylo by hezké dělat to, co nás naplňuje a přináší nám radost i uspokojení.

Koučka Lenka Černá pro čtenářky Světa ženy: „Práce nemusí být jen nutné zlo, pokud víte, jak si ji užít a mít z ní radost.“

1. Věnujte se tomu, na co máte talent
Každý z nás nosí v sobě nadání a vlohy, které se podle mnohých výzkumů nedědí a vznikají už v prenatálním období. Když využíváme svůj talent, práce nás naplňuje a nevnímáme, jak běží čas. 
Zkuste se zamyslet nad tím, jaké činnosti vám přinášejí potěšení a naplnění, a právě ty ve svojí práci využívejte.

2. Hýčkejte si pracovní vztahy
Je důležité, kolik peněz za práci dostáváme, ale také nám podle mnohých výzkumů záleží na tom, s jakými lidmi se každý den v práci setkáváme. Vytvářejte tedy se svými kolegy hezké vztahy, o které je třeba i pečovat. Když je váš pracovní kolektiv stmelený a cítíte se v něm dobře, práce vám bude přinášet ještě větší potěšení.

3. Udržujte rovnováhu mezi pracovním a osobním životem
Práce vás může extrémně bavit, ale když se nevěnujete sami sobě i svým blízkým, dříve či později přijde vyhoření a pocity zmaru. Dbejte tedy na to, abyste zachovávali rovnováhu mezi pracovním a osobním časem. Nečekejte na jednu jedinou dovolenou za rok a užívejte si každou volnou chvíli.

4. Dopoledne věnujte důležitému
Možná máte pořád spoustu práce a cítíte, jak vám množství úkolů přerůstá přes hlavu. Pamatujte si, že náš mozek je nejvýkonnější dopoledne, takže je dobré, když se právě v tento čas věnujeme důležitým a strategickým úkolům. Odpoledne přichází metabolický útlum, který můžete využít pro administrativu a méně důležité úkoly.

Info ikona

5. Pracujte v hezkém prostředí
Pro ženy je důležité, aby se i v práci cítily naladěné na svou ženskost. Možná pracovní prostředí není ideální, ale co vám brání trošku ho vylepšit podle svých představ? Stačí maličkosti. Každý by měl mít ve svém prostoru oblíbené předměty, fotografie, a pokud je to možné, také květiny. Právě na ně si potrpí především ženy. Připomínají jim, že i když jsou výkonné a analytické, pořád jsou ženy, které potřebují vnímat krásu a jemnost.

6. Dávejte si nové cíle
Říká se, že dokud se člověk vzdělává, nestárne. A je skvělé, když si právě v pracovní oblasti 
dáváte nové cíle. Popřemýšlejte nad tím, v čem byste chtěli zlepšovat své znalosti, a nebojte se přihlásit třeba na lekce angličtiny nebo začněte navštěvovat zajímavý odborný kurz. Věnujte se činnostem, které vás obohatí nejen profesně, ale i osobně.

7. Získejte adekvátní finanční odměnu
Můžete mít kolem sebe skvělé spolupracovníky a dělat to, co vás baví, ale když nejste za svoji práci adekvátně finančně ohodnoceni, dříve či později ucítíte nespokojenost. Važte si svých pracovních i osobních kvalit a nebojte se v pravý čas požádat o navýšení platu. A pokud podnikáte, naučte se 
odměňovat za práci i sama sebe.

ČTĚTE TAKÉ:

KLIDNĚ BUĎTE SOBECKÁ
10 TIPŮ PRO VĚTŠÍ POHODLÍ V ŽIVOTĚ
7 KLÍČOVÝCH ROZDÍLŮ MEZI ÚSPĚŠNÝMI A NEÚSPĚŠNÝMI LIDMI

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku