Přejít k hlavnímu obsahu

Banální "spánková" chyba, kterou zanedbáváme a ohrožujeme tím nejen svoji imunitu. Vyvarujte se jí

Dokáže vás chránit před virovým onemocněním, posiluje vaši imunitu, je důležitý pro správný chod metabolismu a má mnoho dalších výhod. O kom je řeč? Přeci o spánku!

V současné době většina z nás ví, že dostatek spánku je pro naše tělo zcela zásadní. Má vliv na funkci mozku, zdraví srdce, imunitu, funkčnost metabolismu a celkově psychické a fyzické zdraví. 

Chraňte se před virovými infekcemi

Koronavir pořád okupuje životy nás všech. Podniky se pomalu dostávají do původního tempa, stejně jako lidé. Mějte svůj imunitní systém v nejlepším stavu a dopřejte mu dostatečný odpočinek. 

Možná jste typ, který zůstává dlouho do noci vzhůru, aby mohl sledovat své oblíbené pořady v televizi nebo trpíte chronickou nespavostí. Bez ohledu na to, proč nemáte dostatek spánku, odborníci tvrdí, že upřednostňování správné "hygieny spánku" je jedním z nejlepších způsobů, jak předcházet nemocem a udržet vaše tělo v dobrém zdravotním stavu.

Už jste zkoušela ledování obličeje? Doma a zdarma!

Je to jednoduché. Pokud máte v mrazáku kostky ledu, můžete začít hned a nečekat na otevření kosmetických salonů. Ledovat můžete ráno, večer, nebo při líčení pod make-up. Vaše pleť vám poděkuje, to nám věřte!
svetzeny.cz

Víte, co jsou T buňky neboli lymfocity?

Jedná se o imunitní buňky, které bojují proti patogenům nebo buňkám, jež jsou infikovány. Studie ukazují, že spánek má obrovský vliv na chod T buněk. Například jedna německá studie zjistila, že subjekty, které dobře spaly, zlepšily fungování T buněk, což vedlo k lepší imunitě proti patogenním virům. Vědci dospěli k závěru, že je tomu tak proto, jelikož během klidného spánku byly stresové hormony mnohem nižší, což T buňkám umožňuje lépe pracovat. Nedostatek spánku zabraňuje tělu produkovat ochranné látky, které vaše tělo potřebuje k potlačení infekcí a zánětů. Možná se nyní ptáte, jak se tedy správně a kvalitně spát?

Info ikona

Spánek nedoženete, nekvalitní spánek dožene vás

Odborníci se shodují, že dospělí by měli spát mezi sedmi a osmi hodinami každou noc. Důležité je zmínit, že spánek nelze nikdy "dohnat" nebo "naspat dopředu". Naopak spánek delší než devět hodin zvyšuje riziko nekvalitního spánku, které poté paradoxně vede k nespavosti nebo potížím s usínáním. Kvalitní spánek jde ruku v ruce s aktivitami, které děláte přes den. Zde je několik pravidel, které vám pomohou doladit váš spánek k dokonalosti.

1. Mějte vyvětranou místnost a příjemnou teplotu na noc.
2. Přes den zvládněte kromě práce alespoň jednu fyzickou aktivitu. Pomůže to vaší psychické pohodě a tělo se unaví.
3. Horká sprcha nebo koupel před spaním vás uvolní.   
4. Alespoň hodinu před spaním nesledujte televizi nebo nelistujte instagramem na svém telefonu.
5. Zkuste bylinné čaje, večerní jógu nebo meditaci, abyste uklidnili svou mysl před spaním.

Je velice důležité zajistit vašemu tělu kvalitní spánek, který jednoduše potřebujete k fungování. Někdy je těžké, obzvlášť když je kolem nás enormní množství stresu. 

Přejeme vám hodně klidných nocí!

Znáte pravidlo 5:1? Zaručí vám šťastný a dlouhodobý vztah

Žádný vztah není perfektní, nicméně je velmi důležité nepřestávat na něm pracovat. Ruku na srdce – zapracovat na sobě můžeme všichni a tím se zlepšit v komunikaci, což je alfa a omega spokojeného vztahu. Máme pro vás rady a tipy, které váš vztah posílí a nebojte se, jde o lehké a nenáročné kroky!
svetzeny.cz