Přejít k hlavnímu obsahu

Znáte pravidlo 5:1? Zaručí vám šťastný a dlouhodobý vztah

Info ikona
Spokojenější vztah

Žádný vztah není perfektní, nicméně je velmi důležité nepřestávat na něm pracovat. Ruku na srdce – zapracovat na sobě můžeme všichni a tím se zlepšit v komunikaci, což je alfa a omega spokojeného vztahu. Máme pro vás rady a tipy, které váš vztah posílí a nebojte se, jde o lehké a nenáročné kroky!

Znáte pravidlo 5:1? Pokud chcete partnerovi říct jednu výtku, měli byste předtím vyslovit pět pochval. To je prý záruka šťastných dlouhodobých vztahů. Svět ženy vám přináší tři rady, které váš vztak nakopnou správným směrem.

Vzpomínejte na začátky vztahu

Studie prokazují, že páry, které tráví společné chvíle vzpomínáním na minulost, jsou šťastnější a mají i kvalitnější intimní život. Popovídejte si, jak jste se poznali, jaké jste tenkrát měli jeden z druhého pocity. Zalovte v paměti – první rande, první sex nebo vaše trapasy během schůzek. Zahrajte si hru “vzpomínám, když” a uvidíte, kolik dávných vzpomínek vás rozesměje.

Jiří Dvořák jako James Bond? V kalendáři Proměny

svetzeny.cz

Poslouchejte 

Nejen sebe navzájem, ale i muziku. Výzkumy ukázaly, že mladí dospělí, kteří vyrůstali v rodinách, kde se společně poslouchala muzika, sdílejí vzájemně pevnější rodinné vazby. Důvod? Hudba vzbuzuje empatii a navazuje synchronicitu mezi lidmi a podporuje emoční spojení.

Soutěžte o kartáček Philips Sonicare DiamondClean nové generace

elle.cz

Nešetřete ve vztahu komplimenty

Vědci z Californské univerzity nechali určené jednotlivce vzpomenout si na komplimenty od svých drahých poloviček. Ať se jedná o chválu povahy či úspěchů a skutků, udělejte dobrý skutek a pochvalte svou lásku jne tak. Dvojice potvrdily, že po vyřčených komplimentech se cítily ve vztahu spokojenější a především měli zvýšenou touhu poíslit pouto mezi sebou. 

Husté, krásně tvarované obočí je snem každé ženy. Víme, jak na to!

svetzeny.cz