Přejít k hlavnímu obsahu

Jiří Dvořák jako James Bond? V kalendáři Proměny

Info ikona
Kalendář Proměny

Kalendář Proměny připravuje již od roku 2010 Nadace Archa Chantal, kterou založila původem francouzská herečka Chantal Poullain. Cílem nadace je zlepšovat prostředí v dětských zdravotnických zařízeních. Kalendář se stal již tradiční událostí roku. „Každý rok se promění populární osobnosti tuzemské umělecké scény do nečekaných podob. Tématem pro rok 2021, kdy kalendář vychází již podvanácté, jsou hvězdy filmového plátna,“ řekla Poullain, která se v kalendáři také objeví.

Proměny v hvězdném charitativním kalendáři jsou letos v podání filmových plakátů.

Prvním, kdo se letos projektu zúčastnil, byl herec a nezapomenutelný dabér Jamese Bonda, Jiří Dvořák. „Já jsem se na focení domluvil už v minulém roce, ale z časových důvodů to tenkrát nevyšlo,“ přiznal herec, který je z projektu nadšený. Bere ho jako skvělý nápad propojený s dobrou věcí. „Jsem moc rád, že můžu být součástí. Byl jsem hodně zvědavý, jak ze mě udělají pana Nového. Zdálo se mi to skoro nemožné,“ přiznal Dvořák, který na filmovém plakátu “Přítelkyně pana ministra“ ztvárnil Oldřicha Nového a jeho taneční partnerka z pořadu České televize Star Dance, Lenka Nora Návorková zase herečku Adinu Mandlovou. „Byl to pro mě obrovský zážitek a moc hezky jsem si to užila,“ prozradila sympatická tanečnice.

 

Kalendář Proměny 2011

Soutěžte o kartáček Philips Sonicare DiamondClean nové generace

elle.cz

Filmy pro pamětníky prý Dvořák nikdy moc rád neměl, ale s odstupem času se k nim prokoukal. „Možná je to tím, že jak stárnu, tak se k nim docela rád vracím. Navíc mě nepřestává překvapovat, když se díváte třeba na Adinu Mandlovou, Hugo Hasse nebo i právě Oldřicha Nového, jak je to v jejich podání neuvěřitelně moderní herectví. Ano, někteří jejich kolegové tam přehrávají, ale oni jsou fakt výborní. Točili pořád, a zvládli natočit film klidně i za dva týdny, což je dneska nemyslitelné,“ dodal.

Kalendář Proměny 2011

Výtěžek z prodeje kalendáře Proměny pomáhá projektům, které Nadace Archa Chantal každoročně realizuje v českých nemocnicích. „Z prostředků získaných nejen z prodeje kalendáře, ale především z charitativní dražby originálů fotografií, realizujeme proměny dětských oddělení a heren v českých nemocničních zařízení po celé ČR. Příští rok máme v plánu zútulnit prostory na plicním oddělení pražské Fakultní nemocnice Krč. Jedná se o dětskou hernu pro malé pacienty do 5 let, která bude dělat radost dětem během jejich zhruba dvouměsíčního léčení na oddělení a také prostornou hernu v dětské části psychiatrické kliniky FN Hradec Králové,“ uvádí ředitelka nadace Šárka Nečasová.

V loňském roce se z dražby obrazů z kalendáře Proměny 2020 získala finanční částka 841 932 Kč. Část peněz nadace použila na rekonstrukci Dětského oddělení Psychiatrické kliniky ve FN Brno. „Slavnostní otevření se ale prozatím kvůli covidu odkládá. Dále jsme se podíleli na proměně „Komunikační místnosti“ na radiačním oddělení onkologie v nemocnici na Bulovce,“ dodala Nečasová.

Kalendář Proměny 2011

„Je úžasné, že už je to dvanáctý ročník. Lidé kalendář dokonce sbírají a ptají se mě na něj už třeba dva měsíce dopředu. Ty fotky mluví beze slov a každý ví, že pomáhají dětem. Jde skutečně o krásnou tradici, proto jsme dělali vše, abychom zvládli i letos kalendář udělat. Pomáhat je třeba, i když je doba velmi zlá,“ dodává herečka Chantal Poullain.