Přejít k hlavnímu obsahu

Dobrý skutek dokáže měnit životy. Buďte inspirací pro své okolí a udělejte ho dnes vy!

Info ikona
Udělejte dobrý skutek

Dobrých skutků není nikdy dost. Vzpomenete si, kdy naposledy jste udělala dobrý skutek vy nebo naopak někdo potěšil vás? Dnes je ten den! Malé skutky hýbou světem a dokáží přímo měnit životy. Změňte ho dnes někomu vy společně se Světem ženy!

Svět se někdy jeví jako děsivé a matoucí místo. Někdy se ocitneme v situacích, kdy nevíme, co dělat nebo nás jednoduše netěší život. Bez ohledu na to, jak těžké se můžou věci zdát, existují maličkosti, které můžeme udělat, abychom pozitivně ovlivnili naše okolí. Pokusme se společně se Světem ženy dodat našemu okolí dávku pozitivní energie a zlepšit někomu den.

Přejte si správně a získáte vše, co vás jen napadne

svetzeny.cz

Zajímá vás, jak udělat dobrý skutek?

Pochvalte kolegyni cestou ve výtahu, popřejte hezký den baristce, když si kupujete svou ranní kávu nebo napište hezkou sms kamarádce, které jste se dlouho neozvala. Variant je nekonečně mnoho. To, že si vzpomenete nebo podpoříte milovanou osobu, může mít skutečný význam! Tady funguje přímá úměra. Pokud se bude cítit lépe vaše okolí, bude se pocit štěstí dotýkat i vás. 

Tři důvody, proč zrovna dnes někoho podpořit

1. Budou díky vám úspěšnější
Studie zjistila, že když vědci požádali účastníky, aby si vybrali mezi snadným a těžkým úkolem, ti, kterým se dostalo povzbuzení formou sms nebo hovoru, si vybrali těžší možnost. Naopak ti, kteří se povzbuzení nedočkali, zvolili jednodušší cestu.Výsledek? O šest měsíců později se u povzbuzovaných účastníků projevil větší osobní růst a pocit štěstí.

Vy jste výjimečná!

svetzeny.cz

2. Posílí to jejich odvahu
Kalifornští vědci požádali 75 žen, aby za 4 minuty napsaly povzbuzující projev. Když se ženy připravovaly, část z nich dostala povzbudivé sms a výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Právě tyto účastnice potvrdily, že se cítí odvážnější, a dokonce se jim snížil krevní tlak.

3. Zvýší to jejich sebevědomí
Podle studií zaměstnanci, kteří cítí větší důvěru, mají chuť pracovat, když dostanou malý dárek jako pozornost. Jsou dokonce i ochotni lépe čelit každodenním výzvám. Sebemenší gesto podpory dodalo účastníkům průzkumu pocit bezpečí, cennosti a byli naplněni radostí. 

Tak co, komu dnes uděláte radost vy?  

Sebeláska nerovná se sobectví

svetzeny.cz