Přejít k hlavnímu obsahu

Budíte se mezi 3 až 5 hodinou ranní? Vaše tělo volá o pomoc. Zjistěte, co vám schází v emoční, fyzické a duchovní rovině

Pokud se probouzíte mezi třetí a pátou hodinou ráno bez zjevného důvodu, může to být signál, že něco není v pořádku s vaším tělem nebo duší. Podle tradiční čínské medicíny je každá hodina spojena s určitým orgánem a jeho funkcí. Pokud se vám nedaří usnout nebo zůstat ve spánku v těchto časech, může to znamenat, že máte problém s tímto orgánem nebo s emocemi, které s ním souvisejí.

Budíte se ve stejný čas? Dle čínské medicíny byste měli zpozornět

Pokud se pravidelně v noci budíte v určitou hodinu bez toho, aniž byste měli nastavený budík, je to dle čínské medicíny signál, že byste měli zpozornět. Čínské medicína pracuje s tzv. energetickými meridiány. Věří, že každou hodinu proudí naším tělem určitá energie, která „vyživuje“ různé části těla a orgány. Probuzení mezi třetí až pátou hodinou ranní je dle čínské medicíny známkou toho, že dané části těla a orgány související s danou hodinou jsou určitým způsobem blokovány, a vy byste měli věnovat patřičnou pozornost svému zdraví.

Vyzkoušejte nejlepší přírodní antibiotika a připravte se na zimu. Rostou všude okolo vás a najdete je i ve spíži

Než do sebe začnete sázet pilulky z lékárny, zkuste přírodní cestu. Léty prověřené bylinky a další suroviny umí zázraky. Zima se pomalu blíží a nyní je nejvyšší čas si připravit zásoby různých sirupů, šťáv nebo kloktadel, které se vám budou jistě hodit. Poradíme vám ty nejlepší přírodní antibiotika na vaše neduhy.
svetzeny.cz

Záleží na tom, ve kterou hodinu se přesně budíte, to podrobněji rozebereme níže. Obecně se ale dá říct, že probuzení mezi třetí až pátou hodinou ráno je spojeno s energetickým meridiánem, který prochází plícemi. V emoční rovině je tento meridán spojen se smutkem a žalem. Může to souviset i s nenaplněnými duchovními potřebami, smutek nemusí mít vždy jasnou příčinu. Žijeme ve velmi rychlé době, kdy jsme tak zaneprázdněni každodenními povinnostmi, péčí o rodinu a budováním kariéry, že mnohdy ztrácíme sami sebe. V tom shonu si toho možná ani nevšimneme, ale naše tělo na to nezapomíná. Tímto způsobem vaše tělo volá o pomoc, upozorňuje vás na to, že vám něco schází.

Info ikona
Nespavost

Budíte se kolem 3 hodiny ranní

O třetí hodině ráno se také hovoří jako o čarodějnické hodině nebo času ztracených duší. Říká se totiž, že v tuto hodinu je hranice mezi životem a smrtí nejtenčí, proto skrze ni mohou proniknout duchové, a cestovat tak mezi dvěma světy. Kdysi lidé věřili, že je to démonická hodina, protože Ježíš byl ukřižován ve 3 hodiny odpoledne, čarodějnická hodina podle nich byla jakýmsi „démonickým protipólem“ Ježíšova ukřižování. Dnes už se nabízí daleko uvěřitelnější vysvětlení, proč se cítíme tak divně, když se v tuto hodinu probudíme.

Kolem třetí ráno si naše tělo totiž prochází nejhlubším možným spánkem, tzv. REM fází. To s ním udělá hned několik věcí – zpomalí se tep, sníží se tělesná teplota a celkově se „otupí“ spousta funkcí, abyste si mohli opravdu dokonale odpočinout. Pokud se v tento moment probudíte, je naprosto přirozené, že se budete cítit dezorientovaně. Navíc pracuje naše podvědomí. Jistě jste už o hodině čarodějnic slyšeli, takže to máte hluboko vryto. Proto vám může naskočit myšlenka, že se v tuto dobu děje něco zlověstného, což vyústí ve strach. Je ale skutečně čeho se bát? Dle čínské medicíny probuzení v tuto hodinu může indikovat problémy s plícemi. Z hlediska duševního zdraví to může značit přemíru informací a změn, které nemůžete vstřebat.

10 000 kroků denně? Je to je mýtus: Vědci mají jiné číslo a bude se vám líbit

Kolik máme denně ujít kroků, abychom se udrželi fit? Říká se, že 10 000 kroků je ideální číslo. Kdo kdy a jak jej vypočítal ale není jisté. Tak kolik je tedy ten správný počet?
svetzeny.cz

Budíte se kolem 4 hodiny ranní

Probuzení kolem čtvrté hodiny ranní může dle čínské medicíny indikovat problémy s močovým měchýřem či nadměrným pocením. V mentální rovině to značí rozpor, který se ve vašem životě nachází. Je možné, že vaše duše bloudí a postrádáte v životě rovnováhu. Duchovní význam této hodiny je pozitivní. Je k vám vysílán vzkaz, že vše je na dobré cestě, jen se musíte oprostit od starých vzorců a přijmout nové.

Budíte se kolem 5 hodiny ranní

Probuzení v tento čas může značit problémy s tlustým střevem nebo výživou těla. Zaměřte se na svůj jídelníček, pokud se pravidelně probouzíte v tuto hodinu, i když nemusíte ještě stávat, bylo by dobré upravit životosprávu a hlavně stravování. Z hlediska duše to symbolizuje přílišnou sebekritiku. Je možné, že jste na sebe až zbytečně tvrdí. Duchovní význam probuzení kolem páté ráno je pozitivní, v životě jste dosáhli vrcholného bodu. Jen je třeba naučit se vnitřně radovat.

Stačí jeden jediný cvik, který vám zajistí perfektní boky i hýždě

Toužíte po krásně tvarovaném zadečku a nohách jako z obálky módního magazínu? K vylepšení těchto partií přitom stačí jeden jediný cvik – výpady. Přečtěte si, jak můžete díky obyčejným výpadům dosáhnout atraktivních boků a hýždí, a objevte varianty tohoto účinného cviku. Pamatujte však, že úspěch vyžaduje trpělivost a vytrvalost. Jedině s pravidelným tréninkem, správnou výživou a odpočinkem můžete dosáhnout vysněného tvaru.
svetzeny.cz
Zdroj článku