Přejít k hlavnímu obsahu

Vyzkoušejte nejlepší přírodní antibiotika a připravte se na zimu. Rostou všude okolo vás a najdete je i ve spíži

Než do sebe začnete sázet pilulky z lékárny, zkuste přírodní cestu. Léty prověřené bylinky a další suroviny umí zázraky. Zima se pomalu blíží a nyní je nejvyšší čas si připravit zásoby různých sirupů, šťáv nebo kloktadel, které se vám budou jistě hodit. Poradíme vám ty nejlepší přírodní antibiotika na vaše neduhy.

Co použít místo antibiotik?

Antibiotika v tabletách jsou velmi přeceňované. Samozřejmě vám pomohou a uleví od bolesti, horečky a jiných problémů. Sami ale dobře víte, kolikrát jste běželi s receptem do lékárny, místo, abyste nejprve vyzkoušeli osvědčené babské rady a nezatěžovali svůj organismus dalšími a dalšími prášky. Tak vzhůru do přírody a na farmářské trhy…

Ženy nad 50 a nadměrné pocení: Důvodem nemusí být vždy menopauza, pomoci vám mohou i bylinky

Pocení je sice přirozené a našemu tělu prospěšné, ale čeho je moc, toho je příliš. Propocené prostěradlo po probuzení, neustále vlhké dlaně nebo pot po návalu horka dobře znají ženy kolem padesátky. Jaké jsou důvody a jak s takovými potížemi bojovat?
svetzeny.cz

Tymián na dýchací cesty

Této zázračné bylině se přezdívá antibiotikum chudých a její zázračné účinky jsou známé více než tisíc let, především ve středomořských státech. Tymián je skvělým antioxidantem - má protizánětlivé účinky a v těle odbourává oxidační stres. Nejvíce je ale využívaný při onemocnění dýchacích cest, nosohltanu a pomáhá proti zahlenění. 

Mateřídouška uleví od stresu

Nejen, že rostlinka hezky vypadá, ještě má blahodárné účinky na naše srdce a dokáže ulevit od stresu. Což se v dnešní uspěchané době hodí dvojnásob. Díky svým uklidňujícím vlastnostem pomůže také zmírnit úzkosti.

Cibule zatočí s kašlem

V každé domácnosti najdeme cibuli, bez ní bychom těžko uvařili většinu jídel. Je ale také velkým pomocníkem, když nás trápí kašel. Možná vám ji babička nebo maminka vařily, když jste byly malé děti. Odvar z cibule, zakápnutý trochou medu vám pomůže od dusivého kašle. 

Skořice nejen na shazování kil

Pokud pravidelně cvičíte, možná znáte skořicové gely, se kterými si namažete před výkonem například stehna. Zahřátím se pak aktivuje metabolismus a kila se snáze shazují. To není ale vše, co umí aromatická kůra. Pomáhá i při průjmech a funguje také na plísně.



 

Zrychlete svůj metabolismus i po padesátce díky jednoduchým tipům. Více tekutin je jen základ

Po padesátém roce života se metabolismus mnoha lidí zpomaluje, což může vést k nárůstu hmotnosti a dalším zdravotním komplikacím. Naštěstí existuje několik snadných způsobů, jak můžete podpořit váš metabolismus a zůstat zdraví a štíhlí i nadále. Přečtěte si jednoduché tipy, jak zrychlit váš metabolismus i po padesátce, ačkoliv je důležité si uvědomit, že každý člověk je jedinečný a může vyžadovat individuální přístup k výživě a cvičení.
svetzeny.cz

Křen proti ucpaným dutinám

Není snad v domácnosti nic silnějšího na dutiny než křen. Stačí se nadechnou při pouhém strouhání tohoto kořene a pořádně vás protáhne. Z toho důvodu se používá i při inhalaci. Pokud naředíte šťávu z čerstvě nastrouhaného křenu, můžete ho použít i jako kloktadlo proti bolesti v krku. 

Česnek snižuje cholesterol

Stejně jako při vaření se dá česnek využít na mnoho počínajících neduhů. Nastartuje váš imunitní systém, snižuje krevní tlak a především tolik obávaný cholesterol. Musíte však myslet na to, že vždy je potřeba používat čerstvý česnek. Můžete ho žvýkat nebo z něho vymáčknout šťávu a pak je všelékem. 

Šalvěj posílí paměť a působí proti zánětům

Převážně se tato všestranná bylina využívá při bolestech břicha nebo při jaterních či žlučníkových chorobách. Má velké protizánětlivé účinky a může zmírnit například artritidu. Šalvěj je ale také skvělá pro vaši paměť. Můžete si z ní vyrobit různé odvary, tinktury, mastičky a kloktadla. 

Dubová kůra na rány

Zázračné účinky dubové kůry znají především ženy po porodu, kdy jim je doporučována k léčbě spodku. Hojí ale i klasické rány a lze ji použít k lokální léčbě kožních onemocnění. Lze ji využít i při léčbě žaludku a střev.

Lichořeřišnice likviduje streptokoky

Dezinfekční a antibakteriální účinky lichořeřišnice pomáhají při zánětech ledvin a močového měchýře. Bylinka je ale jedinečná při boji a následné likvidaci streptokoka a stafylokoka. Využít ji můžete i v případě, že vás trápí lupy nebo vypadávání vlasů. 

Přírodní antibiotika jsou malým zázrakem, ale i v jejich případě platí, že všeho s mírou. Pokud léčbu přeženete, může dojít k předávkování. Pokud si nejste jisti vhodnou dávkou sirupu či odvaru, rozhodně se poraďte s někým zkušenějším. 



 

Zdroj článku