Přejít k hlavnímu obsahu

Stačí jeden jediný cvik, který vám zajistí perfektní boky i hýždě

Toužíte po krásně tvarovaném zadečku a nohách jako z obálky módního magazínu? K vylepšení těchto partií přitom stačí jeden jediný cvik – výpady. Přečtěte si, jak můžete díky obyčejným výpadům dosáhnout atraktivních boků a hýždí, a objevte varianty tohoto účinného cviku. Pamatujte však, že úspěch vyžaduje trpělivost a vytrvalost. Jedině s pravidelným tréninkem, správnou výživou a odpočinkem můžete dosáhnout vysněného tvaru.

Pevný zadek i nohy jsou považovány za vysoce atraktivní

Pevný zadeček a krásně tvarované nohy jsou dlouhodobě považovány za jednu z nejatraktivnějších fyzických vlastností. Vytvořit tuto dokonalou kombinaci není vždy snadné, ale existuje jeden cvik, který se stal tajnou zbraní mnoha fitness nadšenců - výpady. Výpady jsou totiž skvělým cvikem pro posílení hýždí i stehen a mají mnoho různých variant, které můžete začlenit do svého tréninku. Tento cvik zahrnuje pohyb dolů a nahoru, což zajišťuje, že pracujete s různými svalovými skupinami a získáváte komplexní trénink. Navíc výpady umožňují přizpůsobit intenzitu a obtížnost cviku podle vašich individuálních potřeb. Pokud se vám budou zdát výpady příliš snadné, jednoduše si zvýšíte obtížnost tím, že si do ruky vezmete činky nebo lahve s vodou.

Vytvarujte si pevný zadeček díky výpadům dopředu

Výpad dopředu je základní varianta tohoto skvělého cviku. Chcete-li si vytvořit krásně tvarované hýždě a pevný zadeček, stačí udělat následující:

 1. Postavte se vzpřímeně s nohama na šířku ramen a rukama položenýma na bocích.
 2. Udělejte krok dopředu jednou nohou a ohněte druhou nohu v koleni, takže se dostanete do polohy, kde máte přední nohu v úhlu 90 stupňů.
 3. Poté se pomalu vraťte zpět do výchozí polohy a opakujte s druhou nohou.

Tuto pozici by měla dělat každá žena po 50: Vyzkoušejte cvik jménem motýl

Motýl je jednoduchá pozice, kterou snad každý z nás někdy zkoušel – třeba v rámci tělocviku ve škole. Věděli jste ale, že má tento obyčejný cvik blahodárný účinek jak na kondici, tak na zdraví? Zkusit by ho měla především každá žena po 50. Stačí si vyhradit pouze pár minut denně.
svetzeny.cz

Výpady do strany vám pomohou vytvarovat nohy

Pokud se chcete zaměřit na posílení svalů v boční části stehen a boků, můžete zahrnout výpady do strany do svého tréninku. Tento cvik je skvělý pro tvarování nohou.

 1. Postavte se vzpřímeně s nohama na šířku ramen a rukama položenýma na bocích.
 2. Udělejte krok do strany jednou nohou a ohněte ji v koleni, takže máte nyní boční nohu v úhlu 90 stupňů.
 3. Poté se vraťte zpět do vzpřímené polohy a opakujte s druhou nohou.

Výpady pozpátku vám pomohou vytvarovat zadeček

Výpady pozpátku jsou účinnou variantou výpadů, která se liší od tradičních výpadů dopředu tím, že krok uděláte dozadu místo dopředu. Tato variace je vynikajícím cvikem pro posílení svalů hýždí, stehen a dolní části zadku. Tímto cvikem nejenže tvarujete vaše hýždě a nohy, ale také zlepšujete stabilitu a koordinaci těla.

 1. Postavte se vzpřímeně s nohama na šířku ramen a rukama položenýma na bocích.
 2. Udělejte krok zpět jednou nohou. Udržujte se ve vzpřímené pozici a držte záda rovně. Při kroku zpět se ohněte v koleni tak, aby horní část stehen a spodní část stehen tvořily pravý úhel.
 3. Když uděláte krok zpět, koleno zadní nohy se téměř dotkne země, ale nedotýká se ji. Vaše přední noha by měla zůstat v úhlu 90 stupňů v kolenním kloubu.
 4. Poté se pomalu vraťte zpět do výchozí pozice tak, že přesunete váhu na přední nohu a stáhnete zadní nohu. Přitom udržujte rovnováhu a kontrolujte svůj pohyb.
 5. Po dokončení jednoho opakování výpadu pozpátku přejděte na druhou nohu a opakujte celý postup.

10 000 kroků denně? Je to je mýtus: Vědci mají jiné číslo a bude se vám líbit

Kolik máme denně ujít kroků, abychom se udrželi fit? Říká se, že 10 000 kroků je ideální číslo. Kdo kdy a jak jej vypočítal ale není jisté. Tak kolik je tedy ten správný počet?
svetzeny.cz
Zdroj článku