Přejít k hlavnímu obsahu

7 kroků, jak vybrat boty, které vám nezničí nohy

Zarůstající nehty, otoky, puchýře, zdeformované prsty … to jsou nepříjemnosti, které vám způsobují nekvalitní a špatně vybrané boty. Krása nemusí být vykoupena nepohodlím a hezké boty nestojí za zdravotní problémy. Poradíme vám, na co dát při výběru bot pozor.

Na vzhledu záleží, ale…

Dámské lodičky, sandály i tenisky jsou navrhovány tak, aby oslnily na první pohled. Málokdy jsou ale navrhovány tak, aby dobře padly. Pro krásu se ale opravdu nemusí trpět. I když na vzhledu boty záleží, nesmí to být jediné kritérium, podle kterého budete boty vybírat. Vyberte si boty, které se vám líbí, ale nekupujte je, pokud neprojdou následujícím testem.

  1. Boty musí být na pohled kvalitně zpracované. Žádné zbytky lepidla, odchlipující se podrážka si párající se nitě.
  2. Kvalitní boty bývají šité, nikoliv lepené. A podrážka by měla být pokud možno k botě přilepená a ještě přišitá. Jedině tak boty opravdu něco vydrží. To samozřejmě od dámských balerínek nečekejte, ale pokud vybíráte boty do terénu, na tomto kroku trvejte.
  3. Vnitřek boty je vypodšívkovaný po celé délce chodidla.
  4. Při zkoušení vás nikde netlačí a poskytují dostatek místa pro všechny prsty.
  5. Mezi špičkou nejdelšího prstu a vnějším koncem boty je dostatek místa alespoň na šířku palce.
  6. Při chůzi vám neujíždí pata do strany.
  7. Horní okraj boty vás netlačí do kotníku.

Snimek_obrazovky_2016-04-27_v_13.57.40

Nikdy si nepořizujte boty, které testem neprošly. Nespoléhejte na to, že boty povolí a že se vám přizpůsobí. Někdy se bota sice opravdu přizpůsobí, ale než změní tvar, napáchá hodně škody. Nezapomeňte si vždy vyzkoušet obě boty a pár minut se v nich procházet.

Tip: Pamatujte na to, že velikost nohy se v průběhu dne mění, proto je nejvhodnější zkoušet si boty odpoledne, kdy jsou nohy největší.

Prošly by testem vaše oblíbené boty?

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee dárkový balíček