Přejít k hlavnímu obsahu

Tajemství orgazmu odhaleno: Co se při vyvrcholení odehrává v našem těle?

Info ikona
Tajemství orgazmu

Jen 23% žen má pravidelně při sexu orgazmus a my víme proč a jak to změnit. Z 90% procentech jde o nastavení mysli, jen 10% ovlivňuje naše tělo.

Gabriele Fallopius jako první vědec objevil v roce 1559 klitoris jako sídlo ženské rozkoše a nazval ho „sladkostí Venuše“. Grazie, signore! Vnější dráždění vyvolává 95 procent všech ženských orgazmů – zbývajících pěti procent se dosáhne vnitřní stimulací klitorisu. V roce 1998 objevila lékařka dr. Helen O’Connell, která se zabývá chirurgií, že to, co vidíme na povrchu, představuje jen deset procent klitorisu, tedy takovou špičku ledovce rozkoše, který se rozděluje pod kůží do dvou křídel. Ta na devíti centimetrech „objímají“ poševní vchod a kolem sebe mají ještě různé výběžky, které vedou až do stehen. Navíc zasahuje kořen klitorisu, který je silný jako palec, směrem k přední poševní stěně, k místu, kde nesprávně předpokládáme existenci G-bodu. Ten nám totiž působí stejně tak málo potěšení jako orgazmus, který byl vyvolán pohybem penisu dovnitř a ven! Věřte, že my ženy bychom žádný penis nepotřebovaly, malý kroužící prst na našem malém zázraku by to zvládl stejně tak dobře. Ale laskání „kuřecího jazyka“, jak se klitoris nazývá v tao, přesto není zaručenou cestou ke štěstí. To by bylo příliš jednoduché a jednoduché to ani být nemá, protože ty nejsladší koláče bez práce nikdy nedostaneme. Podle britské studie zabývající se volbou partnera si ženy zvolí za trvalého partnera toho muže, který jim trpělivě asistuje při dosažení vyvrcholení. A pak že peníze vládnou světem! Hloupost – to, co vítězí, jsou šikovné prsty! Každá žena ovšem ví, že ani ty nejzkušenější ruce někdy nepomohou. Musí totiž nejprve přelstít svůj mozek, který jí v dosažení orgazmu často brání!

Trendy v milostném životě pro rok 2021? Sexuální mindfulness, sex po videochatu, orgasmus pro oba partnery

svetzeny.cz

90% ovlivňuje hlava, 10% tělo

Vypněte proto mozek a nechte se unést. Proč? Naše touha je řízena malinkým kouskem tkáně v mezimozku. Reguluje hormony, vegetativní nervový systém a především vyvolává orgazmus. Náš mozek, který umí orgazmus zařídit, ho ale také zvládne spolehlivě blokovat. Důvod? Protože se při něm ocitá ve smrtelném ohrožení. Během vyvrcholení totiž dočasně ztrácíme životně důležité schopnosti, jako je vnímání bolesti a strachu, a také sebekontrolu. Mozek se proto velkému třesku brání. Muži takový ochranný reflex nemají, protože ho nepotřebují. Jejich orgazmus totiž netrvá dostatečně dlouho na to, aby mohli prožít stejně intenzivní „zatmění mozku“, jako prožíváme my ženy. Naše obranné mechanizmy jsou proto stále v pozoru a místo uvolněné cesty na vrchol řešíme věci typu: „Oholila jsem si nohy? Je na zdi připínáček, nebo pavouk?“ Překonat tuto obrannou taktiku mozku je výzva. Nejoblíbenější (mužskou) lstí je alkohol, který ženě činnost mozku utlumí a podnítí její touhu. V opilosti ale klesá šance na dosažení orgazmu, a tak zkuste zvolit jinou taktiku. Zhasněte světlo, soustřeďte se jen na to, co s vámi dělají jeho dotyky, a nestyďte se si je naplno užít. Mozek nevypínejte, jen ho správně nasměrujte!

Horoskop lásky 2021: S kým zažijete nejvášnivější chvíle v tomto roce?

svetzeny.cz

Nebojte se, že zůstanete sama. Tyto tipy vám usnadní nalézt lásku i po čtyřicítce

svetzeny.cz