Přejít k hlavnímu obsahu

5 běžných věcí, které o vás prozradí mnohé: Co o vás vypovídá stisk ruky nebo vaše chůze?

Info ikona
chůze

Těchto 5 běžných věcí děláme všichni každý den, ani si přitom neuvědomujeme, že tyto činnosti vypovídají hodně o naší povaze. Chůze, stisk ruky, sprchování, psaní e-mailu i to, jak rychle jíme, o nás prozradí zajímavé věci.

Chůze

Expertka na řeč těla Patti Wood říká, že z chůze člověka se snadno dá odhadnout jeho osobnost. Pokud je váha vašeho těla obvykle vpřed a vaše kroky jsou rychlé, pak jste extrémně produktivní, co se týče práce. Také to značí, že máte logické myšlení. Lidem však můžete připadat odměření a chladní, vnímají vás jako soutěživou osobnost. Vzpřímená chůze s hrudníkem vpřed, rameny dozadu a vztyčenou hlavou o vás říká, že jste charismatičtí, zábavní, okouzlující a snadno navazujete sociální kontakty. Pokud se při chůzi díváte do země, znamená to, že jste introvertní, nebo máte problém se sebevědomím. Zároveň jste velmi zdvořilí ke svému okolí. Chůze se vám dokonce může stát i osudnou, studie publikovaná v časopise Journal of Interpersonal Violence zjistila, že vězni, kteří měli psychopatické sklony, byli schopni dle stylu chůze oběti vyhodnotit její zranitelnost.

Psychologický test: To, v jakém pořadí otevřete dveře na obrázku o vás prozradí jací jste a po čem skutečně toužíte

svetzeny.cz

Stisk ruky

Personalisté moc dobře vědí, proč do svého rozhodování o kandidátech zahrnují i to, jak pevný stisk ruky uchazeči mají. Studie vědců z univerzity v Alabamě zjistila, že to, jaký máte stisk ruky, vypovídá o vaší osobnosti. Pevný stisk ruky mívají extroverti, kteří rádi vyhledávají společnost druhých lidí, jsou méně stydliví a neurotičtí než ti, kteří mají mdlý jemný stisk ruky. Obecně měli silnější stisk ruky spíše muži než ženy. Dále bylo také zjištěno, že ženy, které jsou otevřenější, liberálnější a rozumově založené, mají pevnější stisk než ostatní ženy. Tyto ženy také na ostatní účastníky výzkumu udělaly lepší dojem než zbytek.

Teplota vody ve sprše

Skutečně, teplota vody ve sprše o vás prozrazuje zajímavou věc. Vědci totiž tvrdí, že ti, kteří se sprchují teplou vodou, jsou ve skutečnosti osamělejší než ti, kteří si dávají vlažnou či studenou sprchu. Jejich hypotéza je, že čím více času strávíte pod teplou sprchou, tím víc osamělí jste. Také z jejich studie vyplývá, že studenou sprchu preferují tvrdohlaví egocentričtí jedinci, kteří nejsou schopni akceptovat názory druhých.

Velká tarotová předpověď na měsíc květen: Co vám předpovídají karty v lásce, zdraví a financích?

svetzeny.cz

Psaní e-mailu

I z textu e-mailu lze vyčíst mnohé. Pokud se e-mail jen hemží slovy „já“ a „moje“, může to poukazovat na to, že máte co dočinění s do sebe zahleděným narcistou. Extroverti bývají ve svých textech velmi neformální, často i vážně míněný e-mail obsahuje nějakou zábavnou vložku. Absence překlepů je dle očekávání známkou svědomitosti, píle a někdy i perfekcionismu. Špatná gramatika značí nižší úroveň IQ. Také organizace vaší e-mailové schránky vypovídá o vaší povaze. Pokud si vše pečlivě třídíte a promazáváte nadbytečné e-maily, pak chcete mít ve svém životě pořádek a kontrolu nad věcmi.

Stravovací návyky

To, jak rychle jíte, odhaluje vaše povahové rysy. Pokud máte tendenci hltat jídlo, i když zrovna nespěcháte, znamená to, že jste netrpěliví, ale také ambiciózní a jdete si za svým cílem. Naopak, pokud jíte pomalu a vychutnáváte si každé sousto, potom jste sebevědomý požitkář, který žije přítomností. Vybíravost v jídle může značit úzkost, chuť experimentovat a zkoušet nová jídla vypovídá o tom, že jste ochotni hodně riskovat.


Zdroje: https://journals.sagepub.com/doi/abs/10.1177/0886260512475315, https://www.apa.org/news/press/releases/2000/07/hand-shake, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3406601/, https://www.fastcompany.com/3031362/what-your-email-style-reveals-about-your-personalit

Horoskop: Tato znamení vám vnesou do života příliv vášně

svetzeny.cz

Egoista nebo stydlín: Pozice, ve které spíte, o vás prozradí víc, než byste čekala. Co říká o vaší osobnosti?

svetzeny.cz