Přejít k hlavnímu obsahu

Posilněte své sebevědomí hned teď. Víme, jak na to!

Info ikona
Confident woman

Mnohdy vaše odhodlání řešit problémy ničí právě nízké sebevědomí. Existuje ale mnoho způsobů, jak s ním pracovat.

1. Ujistěte se, zda vás obklopují správní lidé

Tedy ne ti, kteří vás utvrzují v tom, že vaše pochyby jsou na místě. Pokud si necháte od kolegyně namluvit, že nadbytečná kila nezhubnete a nadváhy se nezbavíte, bude lepší utnout takové „přátelství“.

2. Věnujte se tomu, v čem můžete růst

Albert Einstein prohlásil: „Pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom, bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.“ Jinými slovy, když se budete obklopovat věcmi, kterým nerozumíte, nikdy si nebudete v ničem jisti.

3. Chtějte změnu a věřte, že se může stát

Ve skutečnosti záleží jen na vás a vašem rozhodnutí. Vaše sebevědomí neposílí ani ten nejkrásnější kompliment, pokud mu to sami nedovolíte. Žijte s vědomím svých nedostatků, ale pracujte na nich. Nemá cenu snažit se potlačit je, snažte se změnit svůj přístup k nim.

 

Které schopnosti pomohou s řešením? Kreativita jde ruku v ruce se sebevědomím

• Dokázat přijmout, přiznat svou chybu a začít řešit problém vyžaduje notnou dávku odvahy. Tu nám dokáže nastolit zdravé sebevědomí. V případě, že si nejsme jistí sami sebou, lze sebedůvěru posilovat, a jít tak naproti snadnějšímu řešení našich restů.

• Také kreativita se hodí. Některé potíže nemají jasně stanovený postup řešení a obratné, neotřelé myšlenky mohou být klíčem k vyřešení problémů.