Přejít k hlavnímu obsahu

Egoista nebo stydlín: Pozice, ve které spíte, o vás prozradí víc, než byste čekala. Co říká o vaší osobnosti?

Spíte na zádech jako hvězdice nebo raději na boku schoulená v klubíčku? Kromě toho, že pozice, ve které uleháte ke spánku, má přímý vliv na zdraví, prozradí také mnoho o vaší povaze. Dá se z ní totiž vyčíst například to, zda jste introvert či extrovert nebo zda se řadíte mezi stydlíny či egoisty a dělá vám dobře pozornost. Co o vás prozradí poloha vašeho spánku? Pojďte to zjistit.

Každý z nás je jiný. A tomu odpovídá i způsob, jak spíme. Zatímco někdo usíná jedině na zádech, další potřebuje být pro pocit bezpečí schoulený. Navíc někteří lidé spánkové pozice různě střídají, takže se probouzí a usínají v jiné pozici. Co to ale vypovídá o jejich povaze? Shrnuli jsme pro vás ty nejčastější spánkové polohy a jejich povahovou charakteristiku.

Poloha v klubíčku nebo také plodu

Usínáte vždy schoulená na boku v klubíčku s pokrčenými koleny, ideálně přikrytá až po bradu? Pak pravděpodobně patříte mezi stydlíny a plaché povahy. Jste introvertní a je u vás vyvinutá silná potřeba ochrany a bezpečí. Může se také stát, že se kvůli své povaze velmi často uzavíráte před vnějším světem. Není to však kvůli tomu, že byste snad byla arogantní a nikdo vám nebyl dost dobrý. Důvodem je to, že máte strach, že někdo zneužije vaší dobroty. Máte silnou schopnost empatie, jste vždy upřímná a máte dobré srdce.

Mohlo by se vám líbit

Co o vás prozradí vaše barva očí? Dle vědců se z ní dá vyčíst vaše povaha

Říká se, že oko je okno do duše. Oči nám mohou hodně prozradit o povaze člověka, jak dokládají již publikované vědecké studie. Co o vás vypovídá barva vaší duhovky? A jak vás vnímají ostatní? Tyto otázky si položili vědci a při svých výzkumech našli souvislost mezi barvou duhovky a osobnostními rysy. Zjistěte, k jakým závěrům došli.
svetzeny.cz

Poloha prkno

Poloha prkna, při které spíte na boku, s nohama rovně napnutými, je velmi častá u egoistických a sebestředných jedinců. Lidé, kteří v ní usínají se velmi často pyšní atraktivním vzhledem, takže nemají nouzi o zájem vysněných protějšků. Jejich negativní vlastností je ale přelétavost, kvůli níž jim vztah příliš nevydrží. Pokud se však zbaví nestálosti, pravděpodobně získají partnera svých snů.

Poloha volného pádu

Poloha takzvaného volného pádu, během které spí lidé na břiše s rukama na či pod polštářem, je typická pro jedince, kteří potřebují mít vše pod kontrolou. Pokud spíte v této pozici, pravděpodobně jste neměla příliš lehké dětství a nesete si z něj do dospělosti některá traumata. Tito lidé většinou touží po péči a šťastném životě, mají však problém se komukoliv otevřít kvůli zranění z minulosti. Často se proto stává, že jsou spíše introvertní, protože se bojí, že jim znovu ublížíte. Když už se vám ale otevřou, stanou se z nich věrní a oddaní partneři, kteří si vás občas rádi prověří. Jedinci, kteří spí v této pozici, se navíc pyšní výbornými organizačními schopnostmi a pevnou vůlí.

Mohlo by se vám líbit

Typologie obličeje: Co vše o něm zjistíte z jeho fotky? Budete se divit!

Budete se divit, co vše lze o člověku zjistit z jedné fotografie. Pokud váháte, zda jít na rande s novým objevem, o kterém toho zatím moc nevíte, určitě si přečtěte náš článek. Dozvíte se v něm, co lze vyčíst z tvaru obličeje, pózy na fotografii, očí, tvaru nosu a rtů.
svetzeny.cz

Poloha vojáka

Jedinci, kteří spí v poloze na zádech s rukama rovně nataženýma podél těla a napnutýma nohama, připomínající vojáka, bývají většinou konzervativní a tvrdohlaví. Tito lidé proto mnohdy kladou na sebe a své okolí vysoké nároky, ze kterých nepolevují. Neradi mění názory nebo se vzdávají „své“ vlastní pravdy, takže může být někdy obtížné se s nimi dohodnout. Často takto spějí lidé narození v zemských znameních, kteří potřebují řád a stabilitu. Jsou proto skvělými a věrnými partnery, kteří se velmi hodí pro rodinu. Udělají pro ní totiž maximum.

Poloha hvězdice

Spíte na zádech s rukama volně položenýma za hlavou a nohama mírně od sebe? Tato pozice připomíná mořskou hvězdici. Značí průbojného jedince se zdravým sebevědomým, extrovertní povahou a velkým potenciálem. Ten ale tito lidé ne vždy dostatečně či správně využívají. Bývají velmi přátelští a skoro každý se s nimi zasměje, protože překypují smyslem pro humor. Negativní stránkou povahy těchto jedinců je ale velmi častý egoismus, který jejich okolí od jejich společnosti často odradí. Pokud ho ale udrží na uzdě, bývají to velmi oblíbení a vyhledávaní společníci, kterým neunikne žádná větší zábava nebo událost. Když využijí i svého vrozeného talentu, bývají mnohdy úspěšní i v práci.

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s lifee - papírová Liška
Mohlo by se vám líbit

Jak muži vnímají vaše znamení zvěrokruhu: Budete se divit, které znamení jim zamotá hlavu a s kým nechtějí vztah

Horoskopy nejsou jenom ženská záležitost. I muži jim přikládají váhu a vnímají ženy v souvislosti s jejich znamením zvěrokruhu. Zjistěte, jak vnímají vaše znamení. Jste jedna z těch žen, které jim popletou hlavu, nebo patříte do skupiny žen, se kterými si nedovedou představit vztah?
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Co na vás prozradí barva vlasů? Zjištění vědců jsou překvapivá! Úspěch u mužů, stav bankovního konta i šanci na kariérní růst

Barva vlasů o vás vypovídá víc, než si myslíte. Tomuto tématu se dlouhé roky věnuje celá řada vědců z různých oborů a jejich zjištění jsou mnohdy překvapivá. S barvou vlasů se totiž pojí váš úspěch u mužů, výše výdělku či kariérní úspěch. Zjistěte o sobě zajímavá fakta, o kterých jste dosud neměli ani tušení.
svetzeny.cz