Přejít k hlavnímu obsahu

Typologie obličeje: Co vše o něm zjistíte z jeho fotky? Budete se divit!

Budete se divit, co vše lze o člověku zjistit z jedné fotografie. Pokud váháte, zda jít na rande s novým objevem, o kterém toho zatím moc nevíte, určitě si přečtěte náš článek. Dozvíte se v něm, co lze vyčíst z tvaru obličeje, pózy na fotografii, očí, tvaru nosu a rtů.

Tvar obličeje ukazuje, zda vás dovede bránit

Tvar tváře u mužů souvisí s bojovou zdatností. Psychologové učinili tento objev v roce 2014. Analyzovali přes 200 fotografií mužů, kteří se profesionálně věnují různým druhům bojových umění. Zjistili, že muži, kteří mají širší obličeje, vyhrávají více zápasů. Teorie se jim potvrdila, i když vzali do úvahy tělesnou stavbu těla. Zajímavé bylo, že když některým zápasníkům pomocí grafiky upravili obličeje tak, že vypadaly širší, posléze je i nezávislí účastníci výzkumu hodnotili jako nebezpečnější a silnější. Takže pokud hledáte muže, který vám dá pocit bezpečí, už víte, podle čeho si vybírat.

Póza prozradí jeho vlohy a talent

Mnoho z nás pro pózování preferuje určitý úhel a nastavení tváře před kamerou fotoaparátu. Dle vědců za tím nestojí marnost a snaha vypadat dobře, ale děláme to podvědomě. Výzkumníci analyzovali tisíce fotek akademiků a zjistili, že je rozdíl v tom, jestli lidé dopředu nastaví pravou, nebo levou část tváře. S pravou stranou dopředu nejčastěji pózovali inženýři, matematici, chemici a další odborníci z technické sféry. S levou stranou dopředu se častěji fotili umělci a psychologové.

Mohlo by se vám líbit

Co o vás prozradí vaše barva očí? Dle vědců se z ní dá vyčíst vaše povaha

Říká se, že oko je okno do duše. Oči nám mohou hodně prozradit o povaze člověka, jak dokládají již publikované vědecké studie. Co o vás vypovídá barva vaší duhovky? A jak vás vnímají ostatní? Tyto otázky si položili vědci a při svých výzkumech našli souvislost mezi barvou duhovky a osobnostními rysy. Zjistěte, k jakým závěrům došli.
svetzeny.cz

Oči jsou okno do duše

Často jsou oči vůbec tou první věcí, která nás na druhých upoutá. Dá se z nich vyčíst nemoc, ale i povaha. Všímejte si barvy očí, ta o něm hodně vypoví. Muži s černýma očima jsou tajemní a střeží si své soukromí. Zároveň jsou to však aktivní dobrodruzi, se kterými se rozhodně nebudete nudit. Muži s hnědýma očima bývají laskaví a můžete jim věřit. Zelené oči jsou spíše vzácnost a značí vysokou inteligenci, ale zároveň i nevyzpytatelnost. Modroocí lidé jsou čestní, upřímní a inteligentní, avšak trpí výkyvy nálad. Muži s šedýma očima jsou vyrovnaní a zodpovědní, ale také velmi nesmělí, zde budete muset převzít iniciativu vy.

Tvar a velikost nosu vypovídá o jeho povaze

Větší nos není na škodu, lidé, kteří ho mají, jsou shovívaví, ohleduplní a praktičtí. Jsou to rození vůdci. Mají však problém s egem, někdy bývají ješitní. Orlí nos mají muži, kteří rádi vynikají, nebojí se riskovat a jdou si tvrdě za svým. Malý nos značí citlivou a jemnou povahu, vřelost a přívětivost. Avšak pozor, co se týče financí, lidé s malým nosem prý neumějí šetřit, a to je může dostat do problémů. Rovný nos bez hrbolů značí solidaritu, nápomocnost, citlivost a empatii. Hrbolky znamenají, že daná osoba je vždy dobře naladěná a optimistická.

Nenechte se oklamat úsměvem, soustřeďte se na tvar rtů

Pokud má plné rty, značí to, že je v jádru altruista, rád pomáhá druhým, bohužel až do té míry, že někdy zapomíná sám na sebe. Říká se, že lidé s plnými rty jsou skvělí rodiče. Úzké rty mají lidé, kteří jsou od přírody „vlci samotáři“. Jsou soběstační, dokáží si poradit s jakýmkoliv problémem, a tak jim někdy přijde, že partnera ani nepotřebují. Jsou však velmi komunikativní a dokážou vás pobavit. Všímejte si také, který ret má užší. Pokud ten horní, znamená to, že je rozený dobrodruh, který rád experimentuje a čelí výzvám. Výrazný horní ret pak značí velký temperament, s tímto mužem si užijete spoustu zábavy. Je rád středem pozornosti, někdy se však může chovat afektovaně.


Zdroje: https://www.sciencefocus.com/the-human-body/10-fascinating-things-your-face-says-about-you/, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov, https://www.researchgate.net

Mohlo by se vám líbit

Typologie: Co o vás prozradí tvar vašeho obličeje?

Ve tváři je vepsán náš život. Všichni známe věštění z dlaní, nicméně už na první pohled můžete odhadnout základní vastnosti dané osoby. Že nevěříte? Tak se přesvěčte!
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Čtení z dlaně: Mapa vaší dlaně vám objasní vaši životní cestu

Je neuvěřitelné sledovat, jak se postupem času vaše mapa v dlani mění. Jak kráčíte životem, vstřebáváte více a více prožitků a nabýváte další a další zkušenosti, přibývají vám v dlani nové a novév znaky. K základním liniím, které lidi fascinují, patří tzv. čáry.
svetzeny.cz