Přejít k hlavnímu obsahu

Co o vás prozradí tvar vašich uší: Špičatý mají lidé, co touží po dokonalosti, hranatý milovníci klidu

I ty nejskrytější rysy vaší osobnosti lze prý na první pohled odhalit z tvaru vašich uší. Seriózní vědecká studie na to sice není, přesto nedají někteří lidé na tuto metodu dopustit. Jaké uši máte vy? Prozkoumejte se v zrcadle a pro zábavu zjistěte, zda patříte k lidem kreativním, pozorným či k milovníkům klidu.

Láká vás někdy odhalit na první pohled osobnost druhého? Ať už jde o neznámého krasavce na prvním rande, chlapce, kterého vám přišla představit dospívající dcera, či novou kolegyni, se kterou budete každodenně spolupracovat, zaměřte se na jejich uši. Tvar totiž vypovídá mnohé o charakteru člověka, odhalí ale i jeho slabiny a přednosti, způsob myšlení a styl jeho chování.

Hranaté ucho mají milovníci klidu a poznání

Vaše uši nejsou jemně zaoblené, ale mají spíše ostré hrany, připomínající čtverec či obdélník? Takové uši mají lidé, kteří mají rádi svůj klid, vystačí si s málem, jejich zájmy a názory mohou na druhé působit až fádně. Zatímco vaši známí podnikají exotické dovolené a sdílí trendy koníčky, vy po práci nejraději míříte domů, večer trávíte u televize nebo osvědčené knihy, jídlo si raději připravíte sami doma, než abyste poznávali nové chutě ve stylových restauracích. O víkendu si přispíte, něco kutíte, pracujete na zahradě. Nepotřebujete divoké večírky, výlety za poznáním a vlastně ani velkou společnost.  

Možná žijete trochu monotónně, ale jste pověstní svým vnitřním klidem, za všech okolností umíte stát nohama pevně na zemi. Je na vás spoleh, jste dochvilní a precizní, věrní až konzervativní ve vztazích i v práci. Nepotřebujete kolem sebe mnoho lidí, ceníte si ale lásky zvířat a dobře vám bývá v kontaktu s přírodou. Jedna z mála věcí, která vás dokáže strhnout, jsou informace a poznávání, ve svém oblíbeném oboru jste mimořádně vzdělaní, sledujete inovace, dokážete druhým poradit.  

Typologie obličeje: Co vypovídá tvar obličeje o vaší osobnosti?

Tvář toho umí prozradit mnoho. Ukazují se na ní emoce jako radost, smutek, lítost, vztek, štěstí, ale také zamilovanost a mnoho dalších. Je to často jedna z prvních věcí, kterou zkoumáte u druhého člověka. Díváte se mu do tváře a pamatujete si, jak vypadá. Víte však, že podle typologie obličeje zjistíte, jaký člověk je? Ambiciózní nebo vůdce? Co prozradí váš obličej?
svetzeny.cz

Špičaté uši značí zvídavost a touhu po dokonalosti

Máte uši do špičky, podobně jako pohádkoví elfové? Prozrazuje to o vás, že v životě hodně vsázíte na intuici. Jste také zvídaví a potřebujete mít neustále přehled o dění kolem vás i ve světě. Máte dobrou vizuální, prostorovou i sluchovou paměť a cit pro detail. Dokážete vnímat i drobné změny kolem sebe, snadno se tak zorientujete v neznámém prostředí, vycítíte blížící se nebezpečí i změnu nálad v kolektivu. Jste všímaví, vtipní, vnímaví k druhým, koho si k sobě ale pustíte blíž, dlouho a pečlivě zvažujete. Máte ve zvyku usilovat o dokonalost, ať už jde o výsledky v práci, váš outfit nebo sportovní výkon. 

Prokleté oči sanpaku předpoví tragický osud: Měli je Elvis Presley, Marilyn Monroe i Michael Jackson. Máte je také?

Říká se, že oči jsou okno do duše. V očích se dá vyčíst ledacos, a to včetně osudu jednotlivce. Konkrétně typ očí sanpaku je prý prokletý a toho, kdo má v očích tyto rysy, čeká tragický osud. Ostatně, měly je i některé známé osobnosti, které právě tragický osud potkal. Zjistěte, jaké rysy jsou pro oči sanpaku typické a zda je máte také.
svetzeny.cz

Velké uši mají sebevědomí lidé

Jsou-li vaše uši v poměru k hlavě celkem velké, jste zřejmě člověk klidný, sebevědomý až autoritativní. Jste vytrvalí ve svém konání, neradi se vzdáváte. V náročných situacích spoléháte jen sami na sebe, neradi druhým něco dlužíte. Žijete teď a tady, dokážete věci prožívat naplno, užívat si ono pověstné flow, aniž by vás zatěžovaly myšlenky na budoucnost. 

Malé uši odhalí lidi plaché a kreativní

Působí-li vaše uši na hlavně naopak drobně, patříte k lidem tišším až plachým. Jste uzavření, čas trávíte rádi o samotě, nebo jen s blízkou rodinou. Přátelství si budujete těžko, koho si ale do života pustíte, získá vaše srdce naplno. Takovému člověku se dokážete otevřít, jste ochotni kdykoli mu pomoci, nikdy byste mu vědomě neublížili. Ve společnosti můžete působit nevýrazně, neradi se zapojujete do hovoru, jste spíše posluchači. Pokud už ale promluvit musíte, obvykle druhé překvapíte svou všímavostí a kreativním uvažováním. I když jste spíše introvertní povahy, nijak vás to netíží, společnost a názor druhých nepotřebujete k tomu, abyste se cítili šťastně a naplněně, jste si vědomi své vlastní hodnoty.

Zdroj článku