Přejít k hlavnímu obsahu

Zjistěte svůj skrytý charakter: Vaše oblíbená barva odhalí, zda jste extrovert nebo introvert a co říká o vaší osobnosti

Info ikona
Charakter podle oblíbené barvy

Nosíte rádi červenou, nebo si raději obléknete méně nápadnou barvu? A která z nich patří k vašim favoritkám? Preference určité barvy o nás mnohé vypovídá. Zrcadlí momentální naladění a do určité míry i naši osobnost. A stejně jako my sami, může se i zalíbení v té či oné barvě měnit. Jak to máte s oblíbenou barvou právě teď vy? A co to o vás vypovídá?

Barva jako důležitý aspekt

Barvy hrají v našem životě velký, mnohdy nedoceněný význam. Do určité míry ovlivňují nejen naši náladu, ale i bdělost, pocity chladu či tepla, případně schopnost komunikovat a myslet. Působí třeba i na náš apetit: jinak vám bude chutnat ze zeleného talíře, jinak z růžového. Barvy mohou ovlivňovat také zdraví; existuje obor zvaný colorterapie, který právě s barvami a jejich zdravotními účinky na lidský organismus pracuje. Určitou souvislost lze najít i s lidskou povahou – barevná preference o vás mnohé vypovídá. Jak jste na tom momentálně vy?

Bílá barva

Preferujete-li bílou, jste člověk s vysokou mírou intuice. Lidé vás rádi vyhledávají pro klid, který vyzařujete, a moudrost, co nesouvisí s věkem. Stáváte se jejich „vrbou“, svěřují vám své problémy a po rozhovoru s vámi se jim obvykle uleví. Druhým vždy rádi podáte pomocnou ruku, jednáte nezištně, jste empatičtí a tolerantní. Pozor, abyste při tom všem nezapomínali na sebe.

Žlutá barva

Patří-li žlutá k vašim nejoblíbenějším barvám, platíte nejspíš za společenského a přátelského člověka. Nechybí vám nadšení a životní optimismus, jste kreativní a hledáte nekonvenční řešení. Reagujete spontánně, soustředíte se na budoucnost. Na druhé straně můžete mít sklon jednat příliš zbrkle a nezodpovědně; občas vám chybí motivace k tomu, abyste věci dotáhli do konce.

Oranžová barva

Máte-li nejraději oranžovou, jste rozenými diplomaty. Komunikace je vaší silnou stránkou – dokážete se i z jakkoli složité situace šikovně „vymluvit“. Jste velkým přínosem pro každý kolektiv, přirozeně se vám daří usmířit i značně rozhádané protistrany. Nechybí vám empatie a schopnost podívat se na věc také očima druhého člověka. V mnoha ohledech máte šťastnou povahu, úskalím naopak může být vaše vysoká citlivost a zranitelnost.

Červená barva

Červenou preferují lidé s výraznou osobností a dostatečným sebevědomím. Jen tak něco vás nerozhází, jste ctižádostiví a usilujete o vítězství. Jste rádi na výsluní, zájem a obdiv vám lichotí. Umíte se prosadit a věci děláte na sto procent. Disponujete neustálou potřebou růst a učit se, opakovaně hledáte nové výzvy. Milujete život jako příležitost zažívat dobrodružství. Nic nepředstíráte, jste přímí a autentičtí. Ne každý je však schopen vaši energii ustát.

Test osobnosti: Pečlivě si vyberte jeden ze šesti stromů. Odkryje vaši charakteristiku i v čem jste jedineční

svetzeny.cz

Modrá barva

Máte-li nejraději modrou, patříte k lidem, kteří o věcech rádi přemýšlejí. Než učiníte nějaké rozhodnutí, potřebujete čas, abyste si ujasnili všechna pro a proti. Jste spolehliví, pracovití a čestní. Na druhé se dokážete přirozeně nacítit, empatie patří k vaši silným stránkám. Ochotně pomůžete, rádi každého vyslechnete. Lidé se s vámi cítí dobře pro váš klid a vyrovnanost. Pozor si dejte na energetické upíry, kteří by mohli vaši laskavou povahu zneužívat.

Zelená barva

Pokud je zelená vaší nejoblíbenější barvou, patříte k lidem, kteří mají rádi to své jisté. Nikdy zbytečně neriskujete a nikdy se výrazně nehrnete vpřed. Jste umírnění a mnohdy až plaší. K druhým lidem se chováte s úctou, jste zdvořilí a ctíte osobnost každého člověka. Příliš se však druhým neotvíráte a své pocity neventilujete. Platíte za trpělivé a houževnaté osobnosti a nemáte rádi překvapení. Úskalím vaší povahy je určitá naivita, proto si dávejte pozor na nejrůznější podvodníky a mluvky.  

Růžová barva

Jestliže milujete růžovou, jste nejspíš romantická duše každým coulem. Láska je vaším životním cílem a víra v ní vás pohání vpřed. Toužíte po splynutí s vaší druhou polovičkou, potřebujete cítit bezpečí a pevnou náruč. Milujete velká gesta, západy slunce, něžné květiny a sladké vůně. To ovšem neznamená, že se o sebe nedokážete postarat – umíte fungovat i sólo, přestože jste raději v páru. Úskalím vaší jemné povahy může být někdy až přílišná opatrnost a váhavost.

Fialová barva

Fialová nepatří k barvám, které by člověk obvykle dával na první místo. Pokud to ale není váš případ a vy naopak fialovou nad všechny preferujete, patříte nejspíš k malé skupině lidí, kteří vnímají život na zemi jako součást vyššího záměru. Věříte ve vesmírný řád i v to, že všechno – i to nepříjemné – má svůj smysl a význam pro růst duše. Disponujete vysokou mírou intuice, chápete souvislosti a na věci se dokážete podívat z nadhledu, bez emocionálního zatížení. Někdy ovšem může preference fialové poukazovat naopak na osobnost labilní a nevyzrálou.

Černá barva

Černá barva je barvou elegance a nadčasovosti. Pokud patří k vašim nejoblíbenějším barvám, patříte spíše k uzavřenějším lidem, kteří se druhým příliš nesvěřují. Držíte se raději stranou a zbytečně se neangažujete. Trvá dlouho, než si někdo získá vaši důvěru a vy jste ochotni se mu svěřit. Máte rádi svůj klid a nevadí vám samota – často naopak. Díky svému postoji můžete v mnohých vzbuzovat zvědavost, ale i jistý neklid, protože se vymykáte. V každém případě jste osobnost, která ke spokojenému životu ne vždy potřebuje jiného člověka.

Zdroj článku