Přejít k hlavnímu obsahu

6 znamení opravdového slabocha: Může to být váš kamarád, nebo klidně manžel

Info ikona
Muž křičí na ženu.

Lidé v životě jsou různí, někteří mají tendence honit si vlastní ego na druhých, snaží se je ponižovat, poukazovat na jejich chyby. Nebo jsou tady ti, kterým se přezdívá energetičtí upíři - vysávají z druhých jejich energii. Jak poznat, že vedle vás je zrovna slaboch? Jaké znamení ho určují? A stěžejní otázka - máte vedle sebe někoho takového?

Znamení, podle kterých poznáte slabocha

Máte okolo sebe mnoho lidí, kteří jsou milí, oblíbení a vstřícní? Přesto, že jsou velmi dobří, mají fungující partnerský vztah, nemají sami se sebou dobrý vztah, pohlíží na sebe špatně, jejich sebevědomí je na nule, nemají radost ze života jako ostatní. Proč se to děje? Kde je problém? Možná mají vedle sebe (nebo v blízkém okolí) slabocha. Destruktivní vztah umí zničit sebeúctu snad každého člověka. Dokonce i toho, který prohlásí, že jeho by to nikdy nezničilo. Jak poznat, že vedle sebe máte slabocha?

1. Pohrdá lidmi

Každý člověk je jiný a má jiné názory a je důležité začít druhého respektovat a jeho pohledy na věc. Slaboch? Ten rozhodně nevytáhne kartu respektu, ale kartu pohrdání. Pohrdá všemi lidmi, kteří mají jiný názor než on. Proč? Protože jen to, co říká a myslí si on, je přece to správné. Pohrdání často dává najevo a nebude se “zahazovat” s těmi, co přemýšlí špatně. Podle jeho názoru.

2. Vidí na druhých nedostatky

Pochválit druhé lidi? Naprosté sci-fi, minimálně pro slabocha. Ten totiž druhé neumí pochválit. Vidí totiž jen to, co je na druhém špatně. Doslova se vyžívá v tom, že na někom něco najde a může druhého upozornit. Obvykle opakovaně a to i před druhými. Degraduje tak jejich sebevědomí a není se pak čemu divit, že tito lidé ztrácí víru v sebe a své schopnosti. A slaboch si jen mne ruce.

6 znamení, která ukazují, že máte vedle sebe manipulátora

svetzeny.cz

3. Pomluvy, pomluvy a zase pomluvy

Máte problémy ve vztazích? Ať už jde o vztah partnerský, rodinný nebo jiný. Řešte si je společně, v soukromí! A tohle přesně slaboch neumí. Řeší citlivé i hodně osobní témata na veřejnosti. Propírá špinavé prádlo mezi lidmi, chtějí ujištění, že špatný je ten druhý člověk, chtějí slyšet, že jsou to “chudáčci” a “trpitelé. A nevadí, že druzí lidé jim to potvrdí aniž by měli jakékoliv další informace.

4. Odsuzuje druhé

Soudit druhé je velmi jednoduché. Často to dělají všichni z nás a ani to nemusí být chtěné. Podíváte se na člověka a něco vám jistě proběhne hlavou. Slaboch však soudí a odsuzuje nahlas a velmi často. Upozorňuje na chyby a soudí podle toho, že člověk jednou třeba klopýtne. Neumí naslouchat, ale kritizovat umí velmi dobře.

5. Chybí empatie

Vcítit se do někoho druhého? To slaboch rozhodně neumí! On sám možná v sobě bojuje s mnoha věcmi. Takže podpořit někoho druhého nebo se dokonce vcitít do něj a jeho pocitů? To určitě ne. Slaboch na to nemá kapacitu a navíc, proč by se zabýval emocemi a pocity? To není vůbec nic pro něj.

6. Je pasivně agresivní

Pasivně agresivní chování je známkou emocionální slabosti. A slaboch se přesně takhle chová ke druhým lidem. Snaží se ubližovat, protože sami se necítí komfortně a dobře. A potřebují si na někom “zvýšit sebevědomí”. Duševně silní lidé nemají potřebu druhému ubližovat a komentovat cokoliv, co dělá.

Zdroj článku