Přejít k hlavnímu obsahu

12 věcí, které muži ve vztahu prostě nesnášejí. Děláte je také?

Vztah je jakousi jemnou rovnováhou mezi dvěma lidmi, která může být narušena některým negativním chováním. Ačkoliv se každý vztah liší, existují určité věci, které muži ve vztahu zkrátka nesnáší. Přečtěte si, čemu byste se měli vyhnout, abyste váš vztah udrželi v harmonii a váš partner vás nosil na rukou.

1. Schválně mu dáváte podněty, aby žárlil

Pokud se stále snažíte, aby váš partner žárlil, může nabýt dojmu, že se chováte dětinsky. Zbytečné podněcování žárlivosti navíc může vytvářet zbytečné napětí a nedostatek důvěry ve vztahu. Pokud se snažíte získat jeho pozornost, existují mnohem lepší způsoby, než je flirtování s ostatními muži.

2. Máte teatrální výstupy a přehnané emoce

Přehnané projevy emocí a teatrální výstupy mohou partnera vyděsit nebo unavit. Klidná komunikace je klíčem k efektivnímu řešení konfliktů. Muži si většinou na emotivní diskuze příliš nepotrpí.

3. Berete ho s sebou na nákupy, které nesnáší

Každý má své preference. Pokud víte, že váš partner, stejně jako mnoho jiných mužů, nenávidí nákupy, možná by bylo lepší nechat ho odpočívat doma. Vy si tak nákupy užijete nerušeně a bez zbytečného stresu.

4. Zahrnujete ho dárky, které nikdy nevyužije

Při výběru dárků by žena měla znát partnerovy zájmy a preference. Nevyužitelné dárky mohou naznačovat nedostatek naslouchání vašemu partnerovi. O jistém nezájmu svědčí i tzv. univerzální dárky, jako jsou opakované a neoriginální motivy.  

5. Kontrolujete jeho volný čas i přátele

Respektování osobního prostoru a autonomie je klíčem ke zdravému vztahu. Kontrolování volného času a přátel může vést k pocitu omezení, a to platí oboustranně. I ve vztahu by měl každý člověk zůstat sám sebou a samostatnou osobou, která je schopna fungovat i bez partnera.

Mohlo by se vám líbit

Toto je moment, kdy žena definitivně ztratí zájem o svého partnera

Ženy bývají obvykle velmi trpělivé a mnohdy tolerují mnoho výmluv, omluv a příběhů, kterými se muži snaží zakrýt své chyby. Když se ženy zamilují, může se stát, že si svého partnera idealizují. Jakmile mají někoho, na koho se upnou a představují si s ním budoucnost, jejich trpělivost je opravdu svatá. Ale věřte tomu, že i v těchto případech může přijít moment, kdy ženám trpělivost dojde.
svetzeny.cz

6. Probíráte váš vztah se svými kamarádkami

Příliš otevřená diskuse o vztahu s ostatními lidmi může narušit důvěrnost a intimitu, kterou vztah vyžaduje. Některé věci by zkrátka měly zůstat mezi vámi a vaším partnerem. Ostatně nejspíš i vám by vadilo, kdyby partner váš vztah probíral s někým cizím.

7. Ponižujete svého partnera před ostatními

Veřejné ponižování nebo kritika partnera může způsobit trvalé poškození jeho sebevědomí a vztahu jako celku. Partneři by se měli naopak navzájem podporovat a stát při sobě, jak se říká, v dobrém i ve zlém.

8. Nedokážete být nezávislé a samostatné

Závislost na partnerovi může vést k pocitu tíhy a odpovědnosti. Každý partner by měl být schopen existovat i samostatně. Mužům navíc silné, samostatné a sebevědomé ženy přijdou vysoce atraktivní a více se snaží o jejich přízeň.

9. Nevíte, co vlastně chcete

Pokud váš partner neví, co od vás vlastně může očekávat, může to vést k zmatku a frustraci. Zamyslete se nad svými vlastními potřebami, hodnotami a cíli. Sebereflexe vám pomůže lépe pochopit, co je pro vás ve vztahu podstatné a co od partnera ve vztahu požadujete.

10. Lžete nebo před ním tajíte věci

Důvěra je základem každého vztahu. Lži a zatajování informací mohou tuto důvěru mnohdy zcela zničit. Narušená důvěra se navíc jen velmi těžko obnovuje zpět. Pokud se tedy cítíte, že nemůžete být upřímní, zkuste s partnerem komunikovat o příčinách a pracujte společně na posílení důvěry.

11. Neustále si na něco stěžujete a jste negativní

Přetrvávající negativita a stěžování si mohou vytvářet nepříjemné prostředí ve vztahu. Lidé často ve svých partnerech hledají útěchu a oporu i v těch nejnáročnějších situacích. Proto je pro ně těžké, pokud jste naopak faktorem, který je v jejich špatném rozpoložení táhne více dolů.

12. Nikdy ho nepochválíte či neoceníte

Nedostatek ocenění a pozitivní zpětné vazby může vést k pocitu nedostatečnosti a nedostatku uznání. Nebojte se vyjádřit partnerovi svou vděčnost za to, co pro vás dělá. I malá gesta vděčnosti mohou mít velký vliv. Samozřejmě to platí i naopak, a pokud vás partner nechválí, promluvte si s ním o svých pocitech.

Mohlo by se vám líbit

Těchto 6 věcí, které ženy nemohou vystát v posteli. Děláte je také?

Pravdou je, že ačkoliv se pohlavní styk může zdát jako přirozeně jednoduchá věc, není tomu tak. Každá žena je jiná a každá v posteli preferuje různé věci. Někteří muži stále žijí v tom, že přesně ví, jak každou ženu uspokojit, avšak mnozí jsou daleko od pravdy. Toto je 6 věcí, které v posteli naštvou téměř každou ženu. Pánové, rozhodně byste se jim měli vyhnout, pokud chcete svou drahou uspokojit ve všech směrech.
svetzeny.cz
Zdroj článku