Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zjistíte, že vás partner opravdu miluje: Stačí vám k tomu pouze jediná otázka

Láska je věda a dostat z partnera slova plná lásky a vyznání může být občas oříšek. Než ho ale trápit výslechem ohledně jeho citů, myšlenek a tužeb, někdy stačí položit mu jen jednu otázku. V odpovědi na ni můžete nalézt pravdu a zjistit, jak hluboká partnerova láska ve skutečnosti je.

Každá žena určitě od partnera ráda slyší, jak moc ji miluje, váží si jí a obdivuje ji. Bohužel muži jsou v lichotkách a vyznáních často velmi skoupí na slovo a někteří tyto věty neumí vyslovit vůbec. Buď se stydí, nebo mají pocit, že za ně mluví jejich činy. Občas se i podiví, když my ženy chceme slyšet něco hezkého, a jejich reakcí je odpověď, že pokud by vás nemilovali, tak s vámi přece nejsou. Ta důležitá slova v tomto sdělení sice zaznívají, ale ne tak, jak je my chceme slyšet. Z těchto situací u nás často pramení pochybnosti a strach o to, zda jde ze strany partnera opravdu o lásku a jestli není riziko, že nás jednou opustí.

Důkazy lásky

Skutečná láska se často projevuje v dlouhodobém plánování a vizi společné budoucnosti. Partner do života se zajímá o to, jaký bude váš společný život za deset let, a je ochoten pracovat na budování stabilního a šťastného vztahu. Někdy se o partnerově lásce můžete přesvědčit z různých gest i z jeho jednání. Například muž, který vás miluje, se nebojí být otevřený a upřímný. Mluví bez skrývání emocí nebo myšlenek a sdílí s vámi své obavy, sny a touhy. Otevřená komunikace je totiž základem zdravého vztahu. Milující muž také dokáže poskytnout podporu a porozumění. Dává vám oporu, naslouchá starostem a respektuje vaše rozhodnutí. Jeho priority jsou spojeny s vaším blahem a štěstím.

Jindy jsou to ale právě malá gesta, která mohou prozradit nejvíce. Zamilovaný muž si všímá detailů a snaží se vám udělat radost. Mohou to být drobné pozornosti, jako například květiny, nečekaný kompliment nebo připravený teplý oběd. Tyto projevy lásky mohou být mnohem výmluvnější než velkolepá gesta.

Lhaní, emocionální nátlak či chorobná žárlivost: Tyto věci mužům ve vztahu nikdy neodpouštějte

Každý vztah dvou lidí by měl fungovat na vzájemné rovnosti, důvěře i respektu a toleranci obou zúčastněných. Kdyby to však bylo tak jednoduché, nikdo by žádné problémy neřešil. Vztahy jsou složité a jejich nastavení může nějakou dobu trvat. Jsou ale situace, kdy není na vybranou a je lepší vycouvat. Co byste partnerovi rozhodně neměla odpustit?
svetzeny.cz

Jediná otázka

Slyšet slova lásky je samozřejmě krásné, není ale ideální si je vynucovat. Přitom někdy úplně stačí jedna otázka, kdy z jeho odpovědi poznáte, jestli vás opravdu miluje. A ta otázka, kterou byste mu měla položit, zní: Jaká bych podle tebe měla být? Po ní nastanou dva scénáře. V jednom případě váš partner začne vyjmenovávat, co byste na sobě měla změnit. Že byste mohla zhubnout, obarvit si vlasy, lépe se oblékat, víc vařit, nebýt protivná, víc se mu věnovat v posteli… seznam může pokračovat dál a dál. Jestliže zareaguje tímto způsobem, odpověď je zřejmá. Nejste jeho ideální partnerkou, nemiluje vás bezpodmínečně a pravděpodobně by byl schopen vyměnit vás za takovou, která bude více odpovídat jeho představám.

Jakmile ale odpoví, že by na vás neměnil nic, že vás má rad takovou, jaká jste, že se mu líbíte tak, jak zrovna vypadáte nebo že je s vámi rád za každé příležitosti, ale pokud chcete něco změnit vy, tak vás podpoří a bude při vás stát, pak máte vyhráno. To je totiž důkaz té pravé lásky, která má šanci vydržet opravdu dlouho.

Nevěra jako přínos: Kdy může aférka partnerům pomoci?

Jedním z nejcitlivějších momentů, které mohou otřást vztahem, je nevěra. Přesto existují situace, kdy románek nemusí vždy znamenat nevyhnutelný konec. Může mít dokonce některé prospěšné aspekty, které mohou z dlouhodobého hlediska překvapivě vztahu prospět.
svetzeny.cz
Zdroj článku