Přejít k hlavnímu obsahu

Šampony na barvené vlasy: Odhalení testu je šokující, zřejmě jenom vyhazujete peníze

Info ikona
Šampony na barvené vlasy

Patříte mezi ženy, které si barví vlasy a spoléháte se na to, že díky používání šamponu na barvené vlasy vám barva vydrží déle? A zamyslela jste se někdy nad tím, zda šampon opravdu funguje, nebo se jedná o pouhý marketingový tah? Přinášíme vám zjištění časopisu dTest, který se právě na šampony pro barvené vlasy zaměřil. Výsledek testu vás zřejmě nepotěší.

Najít šampon, který bude vyhovovat struktuře vašich vlasů a navíc zaručí, aby vám barva vydržela déle, může být opravdu oříšek. A to obzvlášť, když je na trhu tolik různých značek a druhů péče o vlasy. Pokud si lámete hlavu s tím, který šampon je pro vás ten nejlepší, už nemusíte. Přinášíme vám nezávislý test časopisu dTest, který odpoví na vaše otázky.

Nejlepší kosmetika z drogerie podle redakce: Nestojí ani stovku a skvěle funguje

Pokud jde o kosmetiku, ne vždy platí, že všechno drahé je automaticky i kvalitní. Paradoxně vám kolikrát lepší nebo minimálně stejnou službu udělají i levnější produkty, které koupíte v každé drogerii. Dali jsme v redakci dohromady tipy na takové „maličkosti“, které pořídíte do stovky.
svetzeny.cz

Co se stane s vlasy, když je nabarvíte?

Barvení vlasů je chemický proces, během kterého dochází k několika významným změnám. Barvící přípravek obsahuje pigmenty, které reagují s přítomnými pigmenty ve vašich vlasech, což vede ke změně jejich barvy podle vašeho výběru. Samotný proces barvení zahrnuje oxidaci. Barvící přípravky obvykle obsahují peroxid vodíku, který otevírá kutikulu vlasu, což umožňuje barvě proniknout do vlasového vlákna. To je důležitý krok, který umožňuje změnit původní barvu vlasů.

Po obarvení si můžete všimnout změn v textuře vlasů. Některé barvící přípravky obsahují složky, které vlasy zjemní a dodají jim lesk, což zlepšuje jejich vzhled. Je však důležité si uvědomit, že barvení může mít i opačný efekt. Může vlasy oslabit, což znamená, že budou náchylnější k lámání a vysoušení. Právě na tom staví firmy, které prodávají šampony a přípravky pro barvené vlasy. Spousta takto označených produktů se vyznačuje tím, že dokáží novou barvu ochránit a zaručit, že vám vydrží co nejdéle. Zde ale zbystřete! Opravdu to šampony dokážou, nebo jde o pouhý marketingový tah?

Nejlepší řasenky z drogerie podle redakce: Nestojí ani stovku a vykouzlí vám řasy do nebe

Ať už milujete líčení nebo se malujete jen příležitostně, bez řasenky se neobejdete. Samozřejmě pokud nemáte umělé řasy. Na trhu je k dostání nepřeberné množství produktů v různých cenových relacích. Tentokrát jsem si vybrala a otestovala ty, které se dají sehnat v běžných drogeriích. Které vám mohu doporučit?
svetzeny.cz

Co jsou největší nepřátelé barvených vlasů?

Šampony určené pro barvené vlasy se často stávají první volbou těch, kteří se obávají, že by běžné šampony mohly poškodit novou barvu. Tyto speciální šampony slibují chránit a prodloužit intenzitu barvy na vlasech. Jakmile totiž vlasy projdou barvením, je to nejen investice času, ale i financí. A nikdo nechce tuto proceduru podstupovat častěji, než je nutné.

Barvené vlasy mají několik nepřátel. Těmi nejhoršími jsou slunce a časté mytí. Díky UV záření může barva vlasů opravdu hodně vyblednout. Právě proto jsou v šamponech pro barvené vlasy často obsaženy UV filtry, které mají poskytnout dodatečnou ochranu. Barva se sice nejvíce vymývá při prvním mytí, ale i každé další umytí barvu postupně vymývá. Šampony pro barvené vlasy obsahují speciální složky a receptury, které slibují prodloužit intenzitu a zářivost barvy, čímž mají pomáhat zachování efektu barvení co nejdéle.

Nejlepší a nejlevnější: Produkty na tělo i vlasy z drogerie, bez kterých se neobejdete

Ať už milujete kosmetiku a sledujete její trendy, nebo vás nechává beauty svět naprosto v klidu, jedno je jisté. V základní výbavě by nemělo chybět pár věcí, jež se postarají o krásu vaší pokožky a vlasů. Přinášíme naše prověřené tipy, které pořídíte za rozumnou cenu v každé dobré drogerii.
svetzeny.cz

Pozor na složení péče o vlasy

Časopis dTest provedl testování jedenácti šamponů pro barvené vlasy. Bohužel se ani u jednoho z nich nepotvrdilo, že by dokázal viditelně zpomalit blednutí a zachovat intenzitu barvy. Šampony, bez ohledu na cenu, sice nedokážou zachránit barvu jako takovou, avšak můžeme v nich najít rozdíl co se týče kvality složení jako takové. Jak již bylo zmíněno, cena nemusí být nutně garancí té nejlepší péče. Utrácet za šampon, který slibuje prodloužení životnosti barvy, je nesmysl. Na co byste se ale u výběru produktu měli zaměřit jsou další složky, které pomáhají při regeneraci a péči o vlasy, které jsou právě barvením poškozené a oslabené. Pokud tedy máte barvené vlasy, rozhodně používejte takové produkty, které vám zajistí intenzivní péči a kvalitní ošetření vlasů.

Nejen vlasy, ale i pokožka hlavy si zaslouží správnou péči.

Oproti ostatním ročním obdobím se v zimě častěji objevují ve vlasech lupy. Když se k tomu přidá svědění vlasové pokožky, může se tato skutečnost velmi podepsat na našem rozpoložení. Naštěstí máme řešení.
svetzeny.cz

Jak si barvu vlasů uchovat?

Jak již bylo zmíněno, největším nepřítelem barev na vlasy je UV záření. Proto je potřeba své vlasy chránit – nejlépe pokrývkou hlavy. A to nejen na dovolené, ale i v každodenním životě. Další věc, které byste se měli vyhnout, pokud si chcete barvu na vlasech udržet co nejdéle, je příliš časté mytí vlasů. S každým mytím se barva z vlasů vymývá, a tak je dobré vlasy mýt co nejméně to jde.

dTest aneb neziskový časopis, kterému můžete věřit

dTest je neziskový časopis, který provádí nezávislé testy různých produktů. Zárukou toho, že jsou nezávislé je fakt, že nemá žádnou inzerci a jeho financování je zajištěno pouze z předplatného čtenářů. Proto si můžete být stoprocentně jisti, že všechny provedené testy jsou nezávislé a můžete jim s klidem důvěřovat.

Zdroj článku