Přejít k hlavnímu obsahu

Nejen vlasy, ale i pokožka hlavy si zaslouží správnou péči.

Info ikona
Žena s dlouhými vlasy

Oproti ostatním ročním obdobím se v zimě častěji objevují ve vlasech lupy. Když se k tomu přidá svědění vlasové pokožky, může se tato skutečnost velmi podepsat na našem rozpoložení. Naštěstí máme řešení.

Za trápením s lupy často stojí i kvasinková houba Mallasezia, se kterou se vede boj velmi těžko. Existuje ale látka, která si s ní dokáže poradit. Jde o pirokton olamin, jenž je součástí hydratační vlasové kosmetiky DERMAxPRO od Head & Shoulders

Není vaše pokožka poškozená?

V chladných měsících bychom si proto o to víc měli všímat, jestli naše koruna krásy netrpí. Suchá pokožka na hlavě je obvykle i poškozená, protože kožní bariéra pokožky se narušila, a proto nedokáže udržet potřebnou vlhkost. Dala by se přirovnat k prasklé váze, která sice drží pohromadě, ale voda z ní prosakuje. Příčinou může být časté umývání vlasů, roční období či nevhodná kosmetika.

Když je pokožka hlavy příliš suchá, mohou na tento stav zareagovat mazové žlázy zvýšenou produkcí mazu. Mazem se však živí nevítaný host – kvasinková houba Malassezia. Ta sice žije přirozeně na pokožce hlavy, ale způsobuje neplechu až u 50 % populace. Poškozuje pokožku, a proto z ní pak uniká vlhkost, což vede ke svědění, suchosti a lupům. Co s tím?

Info ikona
Mladá žena

Řešení jednou pro vždy

Protože je loupání pokožky znakem závažnějšího problému, jen povrchová hydratace ho neodstraní. Lidé zkoušejí různé hydratační přípravky, ty si ale s Malassezií často nedovedou poradit a trvalou úlevu nezajistí.

Na rozdíl od běžných hydratačních šamponů však vlasová kosmetika DERMAxPRO obsahuje aktivní a účinnou látku pirokton olamin, která pomáhá eliminovat Malassezii a zároveň dodává dlouhodobou hydrataci. Díky tomu se pak pokožka na hlavě stane vlhčí, vyživí se a zůstane bez lupů. I vaše vlasy pak budou lesklejší a zdravější. 

Silná dvojka

Máme pro vás dva konkrétní jednoduché kroky, které vám pomohou na cestě k vyživené a správně hydratované pokožce na hlavě. S šupinkami a lupy se pak můžete s klidem rozloučit. Tento rituál prošel vývojem a testováním dermatologickými odborníky, kteří se shodují na perfektních výsledcích. 

1. krok – mytí vlasů šamponem

Pokud vás trápí suchá, šupinatá pokožka na hlavě, jenom klasické hydratační přípravky nepomůžou. Šampon DERMAxPRO od Head & Shoulders čistí pokožku hlavy a jeho aktivní složka pirokton olamin pomáhá eliminovat Malassezii, čímž zabezpečuje trvalou vlhkost.

Tato účinná složka působí na skutečnou příčinu ztráty vlhkosti pokožky na hlavě. Neposkytuje jen dočasnou, povrchovou nápravu, ale doplňuje vlhkost přirozeným způsobem. 

Info ikona
šampon proti lupům

2. krok – ošetření vlasů balzámem

Na rozdíl od běžných kondicionérů obsahují kondicionéry DERMAxPRO Head & Shoulders bohatý vyživující krém a dodávají pokožce až dvojnásobné množství složek bojujících proti vysušování v porovnání se samotným šamponem. Jsou proto nezbytnou výbavou pro lidi s lupy. Abyste docílili nejlepších výsledků, nepoužívejte běžné kondicionéry od jiných značek. Ty by totiž mohly snížit účinnost tohoto šamponu.

Info ikona
kondicionér

Řadu vlasové kosmetiky DERMAxPRO od Head & Shoulders seženete v drogerii ROSSMANN nebo na jejím e-shopu, který je dostupný z aplikace ROSSMANN CLUB.

Měření