Přejít k hlavnímu obsahu

Nejlepší kosmetika z drogerie podle redakce: Nestojí ani stovku a skvěle funguje

Pokud jde o kosmetiku, ne vždy platí, že všechno drahé je automaticky i kvalitní. Paradoxně vám kolikrát lepší nebo minimálně stejnou službu udělají i levnější produkty, které koupíte v každé drogerii. Dali jsme v redakci dohromady tipy na takové „maličkosti“, které pořídíte do stovky.

Někdo miluje nákupy v papírnictví, jiný v knihkupectví. Pro někoho je zážitek zajít do drogerie, kde se mísí vůně parfémů, líčidel a pracích prášků. Tady můžete strávit třeba hodinu prohlížením a vybíráním nejrůznějších kosmetických nezbytností včetně novinek, kterých jsou plné regály. Tyhle obchody mají zkrátka svoje kouzlo a většina z nás do nich chodí pro maličkosti, bez kterých se prostě neobejde.

Značková kosmetika z parfumerií a z e-shopů nebývá nejlevnější. Ale ani vyšší částky nejsou zárukou toho, že je skutečně kvalitní nebo že nám bude vyhovovat. V drogerii se přitom dají najít skutečné poklady, které udělají dobrou službu a nestojí moc.

Nejlepší řasenky z drogerie podle redakce: Nestojí ani stovku a vykouzlí vám řasy do nebe

Ať už milujete líčení nebo se malujete jen příležitostně, bez řasenky se neobejdete. Samozřejmě pokud nemáte umělé řasy. Na trhu je k dostání nepřeberné množství produktů v různých cenových relacích. Tentokrát jsem si vybrala a otestovala ty, které se dají sehnat v běžných drogeriích. Které vám mohu doporučit?
svetzeny.cz

Co by vám v kosmetice nemělo chybět

Pokud jde o pleťovou péči, orientujte se nejen podle typu pleti, ale také podle věku. V každém případě by vám neměl chybět denní a noční krém. Pokud chcete péči ještě rozšířit, pořiďte si krém na očí okolí a sérum či pleťovou masku. Nezapomínejte ani na čištění pleti, které je základem pro její zdraví a krásu. Sáhněte třeba po micelární vodě s obsahem aminokyselin, která je nejen účinná, ale i k pleti šetrná.

Péči o pokožku je pak třeba doplnit ještě o balzám na rty a krém na ruce. Tyto dva produkty budou teď v zimním období opravdu potřeba. A ve vašem kosmetickém pečujícím repertoáru by nemělo chybět ani tělové mléko či olej, kterým ošetřujte pokožku celého těla zejména po koupeli či sprše.

Do kosmetické taštičky

Svoji kosmetickou výbavu doplňte také o dekorativní kosmetiku. I v drogerii seženete produkty, které jsou kvalitní a nestojí moc peněz. Základem by měl být BB krém, řasenka, tvářenka a lesk na rty či výživná rtěnka.  

Jaká kosmetika je nejlepší? Kosmetické tipy z drogerie, které koupíte do 100 Kč
Zdroj článku