Přejít k hlavnímu obsahu

Nejlepší řasenky z drogerie podle redakce: Nestojí ani stovku a vykouzlí vám řasy do nebe

Ať už milujete líčení nebo se malujete jen příležitostně, bez řasenky se neobejdete. Samozřejmě pokud nemáte umělé řasy. Na trhu je k dostání nepřeberné množství produktů v různých cenových relacích. Tentokrát jsem si vybrala a otestovala ty, které se dají sehnat v běžných drogeriích. Které vám mohu doporučit?

Pokud jde o řasenky, ne vždycky platí, že vysoká cena rovná se super výkon. Naopak. Kolikrát mě zklamaly drahé řasenky z parfumerií a naopak nadchly ty, které jsou k dostání relativně levně v drogerii.

Když vybíráte řasenku, nekoukejte jen na cenu. Ujasněte si, co od ní očekáváte. Chcete prostě „jen“ zvýraznit řasy, ale výsledek by měl být spíše přirozený? Nebo je vaším cílem získat dramatický objem, prodloužení nebo zahuštění řas? A dost možná, že jsou vaše řasy husté a dlouhé, ale toužíte je trochu natočit. Ve výsledku můžete mít i kombinaci těchto efektů.

Jakou službu očekáváte

Na každém produktu je samozřejmě napsáno, co dokáže. Pokud si nejste jistá, zeptejte se v obchodě. V zásadě se dají sehnat tyto typy řasenek: objemové, prodlužující, tvarující (natočí vám řasy), vyživující (obsahují ingredience, které podpoří růst  a dobrou kondici řas) a voděodolné (super k vodě nebo pro sport). Kromě toho pořídíte zpravidla v lékárnách i hypoalergenní řasenky vhodné pro citlivé oči nebo pro nositelky kontaktních čoček.   

 

Nejlepší a nejlevnější: Produkty na tělo i vlasy z drogerie, bez kterých se neobejdete

Ať už milujete kosmetiku a sledujete její trendy, nebo vás nechává beauty svět naprosto v klidu, jedno je jisté. V základní výbavě by nemělo chybět pár věcí, jež se postarají o krásu vaší pokožky a vlasů. Přinášíme naše prověřené tipy, které pořídíte za rozumnou cenu v každé dobré drogerii.
svetzeny.cz

Záleží i na kartáčku

Nezdá se to, ale typ kartáčku hraje v dosažení kýženého efektu důležitou roli. Například řasenky pro objem a zahuštění řas mají širší a hustý kartáček, pokud potřebujete řasy prodloužit, sáhněte po produktu s dlouhým a rovným kartáčkem. Prohnutý dokáže řasy nadzvednout a natočit a zúžený kartáček si dobře poradí i s líčením kratších řas ve vnitřních koutcích očí.

Než zaplatíte

V drogeriích je zvykem, že si můžete prohlédnout otevřený vzorek řasenky. Zaměřte pozornost na kartáček a na hřbetu ruky si ověřte intenzitu barvy i texturu. Vyzkoušejte si, jak se vám bude s řasenkou manipulovat, jak vám půjde otvírat a zavírat lahvička. K řasence si přičichněte. Někteří výrobci totiž přidávají do produktů parfemaci, což může podráždit oči. Kupte vždy řasenku, která je opatřená pojistkou proti otevření. Nejčastěji jsou produkty obalené ve fólii, přelepené v místě otvírání páskou nebo jsou uzavřené v krabičce. Jedině tak totiž budete mít jistotu, že vaši řasenku nikdo před vámi neotvíral.  

Prohlédněte si galerii s hodnocením testovaných řasenek. 

Redakčí test řasenek z drogerie
Zdroj článku