Přejít k hlavnímu obsahu

Chyby v líčení přidávají na věku: Vyhněte se pudru i křiklavým stínům

Info ikona
Líčení

Říká se, že líčení a make-up dokáže hodně. Bohužel to ale platí v obou významech. Zatímco dokonale vytvořený make-up a stínování obličeje vám ubere roky i kila, nevhodně zvolené líčení naopak dokáže ženu opticky zestárnout o několik let. Zjistěte, na co si dávat pozor, abyste se vyhnula nechtěnému přeplácání líčidel, které vám jen přidá roky navíc. Kromě toho, jak se říká, všeho moc škodí. A v líčení to platí dvojnásob, tedy pokud zrovna nechcete vypadat jako klaun před svým vystoupením v cirkuse.

Nevhodně zvolený odstín rtěnky či make-upu, špatně nanesená tvářenka, příliš moc pudřenky nebo výrazné oční stíny… Nejen tyto chyby, ale mnoho dalších se týkají velkého množství žen, které se jejich prostřednictvím vizuálně zbytečně dělají starší až o několik let. Opravdu chcete ve třiceti vypadat na čtyřicet nebo ve čtyřiceti na padesát? Raději se vyhněte nejčastějším chybám v líčení, a omládněte.

Příliš tmavý make-up

Přidat na věku a především ubrat na upraveném vzhledu vám může příliš tmavý make-up. Právě nevhodný odstín make-upu, který se nehodí k vašemu přirozenému odstínu pleti, vám navíc nejen přidá roky, ale vytvoří také umělý vzhled. Některé ženy se často líčí tmavším make-upem v domnění, že si přidají na okouzlujícím opálení. To je ale opravdu velká chyba. Jediné čeho tím dosáhnou je, že jejich obličej je nepřirozeně tmavší než krk a kůže na těle. Vypadají tak vyumělkovaně, a navíc mnohem starší. Jestli ale chcete naopak díky make-upu dosáhnout mladistvého a přirozeného vzhledu, volte jeho odstín podle barvy pokožky na vašem krku. Měl by jí být co nejpodobnější, rozhodně by neměl být ani o trochu tmavší. Jedině tak se dokážete vyhnout tomu, že vaše líčení bude na obličeji vypadat jako nevzhledná tmavá maska.

Info ikona
žena líčení

Který jarní kabát vám bude slušet? Prohlédněte si střihy, které lichotí postavám typu jablko, hruška, obdélník a dalším

svetzeny.cz

Špatně nanesená tvářenka

Tvářenka ženám dokáže přidat na okouzlujícím a svěžím vzhledu. Ale pozor. Velice záleží na tom, kam a jak ji nanesete. S přibývajícím věkem je lepší ji nenanášet přesně na, ale spíše lehce pod lícní kosti, růž by měla vést od koutků úst až k uším. S ohledem na věk volte také odstín tvářenky, ve vyšším věku byste měla vsadit spíše na světlé odstíny. Vyzkoušejte třeba odstíny meruňkové nebo růžové.

Příliš mnoho pudru

Podle světových vizážistů platí obecné pravidlo, že příliš mnoho pudru pleti neprospívá. Navíc čím těžší a tmavší je, tím je více nevhodný nejen pro vzhled vaší pleti, ale také pro její kvalitu. Nejen, že vás zestárne, ale pleť pak bude vypadat ještě více mdle a unaveně. Nejen pro starší pleť, ale i pro mladistvý obličej je tedy lepší pudřenku nepoužívat ideálně vůbec, nebo pouze na velice problematická místa, která se mohou často lesknout. Mezi ně patří čelo, nos a brada. Rozhodně ale nemusíte kvůli těmto oblastem hned najednou pudrovat celý obličej.

Info ikona
Žena líčení

Zlozvyky, kvůli kterým pleť stárne rychleji: Pozor dejte na mnutí očí nebo spaní na břiše. Čemu se vyvarovat, pokud chcete vypadat mladě?

svetzeny.cz

Nesprávně zvolený odstín rtěnky

Podobně jako make-up, i rtěnka by měla ladit s vaším odstínem pleti. Samozřejmě si můžete dopřát i oblíbenou rudou rtěnku, nebo naopak rtěnku v nude odstínu. Platí však nepsané pravidlo, že blondýnám sluší spíše pastelové a růžové barvy, brunetkám budou zase sedět o něco tmavší odstíny rtěnky. Obecně platí, že třeba červená barva sluší skoro každé ženě, je ale třeba zohlednit při jejím výběru, jestli jste tmavý či světlý typ a také váš věk, protože ve vyšším věku vám pravděpodobně bude slušet spíše jemnější a decentnější barva rtěnky.

Výrazné stíny

V jakémkoliv věku pamatujte na to, že zejména v případě stínů je méně někdy více. Mějte na paměti, že příliš výrazné a tmavé nebo třpytivé stíny se hodí spíše pro slavnostní příležitosti, jako jsou večírky nebo plesy. Pokud si ale výrazně líčíte oči každý den, i když jdete do práce nebo nakoupit, pravděpodobně si zbytečně přidáváte na věku. Třpytky navíc ještě zvýrazňují vrásky. Pro každodenní líčení proto dejte přednost raději světlým odstínům hnědé nebo béžové. Zvýrazní vaše oči a rozjasní obličej, zároveň vás ale nebudou dělat starší.

Spočítejte si podle vzorce, kolik vody denně musíte vypít: Zabráníte bolesti kloubů nebo předejdete vzniku onemocnění srdce

svetzeny.cz