Přejít k hlavnímu obsahu

Zlozvyky, kvůli kterým pleť stárne rychleji: Pozor dejte na mnutí očí nebo spaní na břiše. Čemu se vyvarovat, pokud chcete vypadat mladě?

Info ikona
Zlozvyky, kvůli kterým pleť stárne

Existují zlozvyky, kvůli kterým naše pleť stárne rychleji. Možná i jeden z nich děláte, byť nevědomky. Pokožce škodí mnutí očí, spaní na břiše a další nešvary. Zjistěte, čemu se rozhodně vyvarovat, pokud chcete vypadat mladě.

Pozor na mnutí očí

Chcete si udržet svěží vzhled očního okolí co nejdéle? Tak pozor na mnutí očí. Jejich tření sice může zdánlivě ulevit od únavy, ale rozhodně neprospívá vaší pokožce. Tento zlozvyk může vést k zarudnutí očí a vysušení kůže očního okolí. Vzhledem k tomu, že je kůže pod očima jemná a tenká, může tření poškodit krevní cévky pod povrchem kůže, což může vést ke vzniku tmavých nevzhledných kruhů pod očima. Nepřetržité mnutí očí může také „rozvolnit“ kůži kolem očí a natáhnout tkáň, což vede k vějířkovitým vráskám, kterých je opravdu velmi těžké se zbavit. A pozor také na odličování očí, pokud jste jedni z těch, kteří vatovým tampónkem „zběsile šmrdlají“. I to přispívá k tvorbě vrásek. Proto raději přiložte vatový polštářek s nakapaným odličovacím přípravkem na víčko a nechte cca 30 vteřin působit. Pak jemnými opatrnými pohyby oči odličte.

Nadváha jako obrana duše: Trápí vás, že nemůžete dlouhodobě shodit? Možná za to může špatná psychika

svetzeny.cz

Spaní na břiše se raději vyvarujte

Všichni rádi usínáme v určité poloze. Možná je vaše oblíbená poloha na břiše, ve které snáze a rychleji usnete. Ovšem vaše pleť vám za to nepoděkuje. Spaní na břiše způsobuje vznik vrásek a jemných linií. Děje se tomu tak z důvodu, že váš obličej je tlačen směrem k polštáři, což způsobuje, že se na vaší pokožce začnou tvořit vertikální vrásky. Toto se neděje nárazově, ale každou noc, tím se vrásky prohlubují. Jak tedy spát tak, aby naše pleť nestárla zbytečně rychleji? Především zvolte jinou polohu. Dr. Amy Wechsler doporučuje, abyste si pořídili hedvábné ložní prádlo.

Info ikona
Hedvábí

Hedvábný povrch také snižuje tření mezi vaší pokožkou a vlasy o polštář, což může mít za následek menší lámání, pokud jde o vaše vlasy, a potenciálně menší příležitost způsobit podráždění pokožky nebo kožní reakci během spánku,“ říká odbornice. Dr. Tanzi ale kolegyni doplňuje, zdůrazňuje, že spánkové vzorce jsou mnohem důležitější než materiál, na kterém spíte: „Pokud spíte na levém boku, budete mít více vrásek na levé straně obličeje. Pokud vám opravdu záleží na prevenci vrásek, když budete dřímat, je nejlepší spát na zádech a nevyvíjet příliš velký tlak na žádnou stranu obličeje,“ radí odborník.

Zbavte se břišního tuku díky sýru: Tvaroh je nejlepším společníkem

svetzeny.cz

Make-up místo opalovacího krému a další nešvary

Rozhodně také škodí nedostatečná ochrana kůže před UV zářením. Řada žen si namísto opalovacího krému dává v horkých letních dnech na obličej pouze make-up s tím, že má přeci SPF, a tak kůži stoprocentně ochrání. Ochrana v podobě make-upu však není dostatečná. Pokud chcete předejít vzniku vrásek a rychlejšímu stárnutí pleti, rozhodně svou pokožku chraňte speciálním opalovacím krémem určeným na obličej s SPF 50. Bylo prokázáno, že každodenní používání opalovacích krémů účinně zpomaluje proces stárnutí pokožky a udržuje obličej bez vrásek po delší dobu. Dalším přípravkem, který je nevhodně používán je mýdlo. Řada lidí si s ním umývá obličej, některé ženy si jím dokonce odličují pleť. Mnohá mýdla jsou však pro pokožku zcela nevhodná a narušují její přirozené pH. Pokožka pak může vypadat vysušeně a mohou se začít tvořit vrásky. Na obličej vždy používejte jemné čistící peelingy, odličovače a pěny k tomu určené. Berte v potaz váš typ pleti.

Info ikona
Opalování

Zdroje informací: Brightside.me, Verilymag

Modelka Christie Brinkley: V 67 letech strčí do kapsy i dvacítky. Mladistvý vzhled si udržuje duhovou dietou a důslednou péčí o pleť

svetzeny.cz