Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na krásné a zdravé opálení bez rizika? Dejte si pozor na nejčastější nástrahy oblíbeného opalování

Kdo by nechtěl mít krásnou a opálenou pokožku. Jak jí ale dosáhnout? Nebojte, i vy se můžete v létě pochlubit rovnoměrným zdravým opálením. Jen je potřeba dodržet pár zásad, které vás přiblíží vašemu vysněnému vzhledu exotické dámy. Jaké to jsou a na která rizika byste si během slunění měla rozhodně dávat pozor?

Léto je za dveřmi a rtuť na teploměru začíná stoupat k příjemným letním teplotám. Nastává ten správný čas pro chvíle plné zážitků, pobytu u vody a s ním spojené oblíbené opalování. Ještě předtím, než se začnete slunit, byste však měla pamatovat na následující pravidla pro ochranu pokožky. Dodržujte následující zásady, které vám pomohou minimalizovat negativní dopady slunečního záření na kůži.

Mohlo by se vám líbit

Opálená jako od moře: 4 zásady, díky kterým dosáhnete bronzového odstínu pokožky rychle a zdravě

Opálená pokožka většině lidí sluší, skryje totiž drobné nedostatky a skvrny, které jsou na světlejší pokožce viditelné. Nic se však nemá přehánět a dlouhým pobytem na sluníčku si zaděláváte na vrásky, předčasné stárnutí kůže a v nejhorším případě i na rakovinu kůže. Přečtěte si, jak se opálit krásně dohněda a přitom zdravě.
svetzeny.cz

Pravidlo č. 1: Opalovací krém mějte vždy při ruce

Ve chvíli, kdy se snažíte mít krásně opálenou pokožku, musíte pamatovat na jedno nejdůležitější pravidlo. Nanášejte na svou pokožku vždy a za všech okolností dostatečně silný ochranný krém nebo olej. Na tuhle zásadu je nutné myslet nejen při plánovaném delším pobytu na sluníčku. Přestože zní možná jednoduše a logicky, stále ji mnoho lidí nedodržuje a zapomíná se dostatečně chránit. A to je zásadní chyba. Jedině tak se totiž vyhnete možným rizikům, jako je rakovina kůže, úžeh nebo spálená pokožka. Pamatujte si, že pokud se snažíte o zdravé opalování bez negativních následků, měla byste mít opalovací krém vždy při ruce.

Neméně důležitý je u opalovacích krémů také jejich stupeň ochrany. Ten volte vždy podle odstínu a typu své pokožky. Platí jednoduché pravidlo, že čím světlejší a citlivější kůži máte, tím silnější ochranný faktor opalovacího krému potřebujete. Zohlednit byste při výběru těchto produktů ale měla také to, zda si během opalování plánujete zaplavat. V takovém případě se vám bude více hodit voděodolný opalovací tělový sprej či mléko, jehož vrstvu ale i tak raději pravidelně obnovujte.

Mohlo by se vám líbit

Ideál ženské krásy: Co nás činí vysoce atraktivními? Podle vědců tyto slavné ženy dokonale splňují všechna měřítka krásy

Platí, že ideálem krásy je stále vysoká modelka s „ideálními“ mírami 90-60-90, nebo už je to jen zažitý mýtus a ve skutečnosti se mužům líbí úplně jiné typy žen? A jaké obličejové rysy jsou u žen nejatraktivnější? Na tuto otázku se vědci snažili odpovědět, podívejte se, jaké celebrity jsou dle jejich měření ty nejkrásnější ze všech.
svetzeny.cz

Pravidlo č. 2: Mažte i obličej

Mezi další chyby, kterých se dopouští mnoho lidí poměrně často, patří vynechávání obličeje při mazání těla opalovacím krémem. Obličej je ale naopak třeba chránit kdykoliv vyjdete z domu. Opalovacím krémem si proto pleť namažte nejen před opalováním, kdy by to mělo být samozřejmostí, ale i před cestou do práce a každodenními pochůzkami. Pleť na obličeji je totiž velmi citlivá, dokonce více než pokožka jinde na těle. Právě proto potřebuje být váš obličej dostatečně chráněný před škodlivým UV zářením. Vyhnete se tak zvýšené tvorbě vrásek, předčasnému stárnutí pleti a vysoušení pokožky.

Některé dámy mají obavy, že jejich pokožka bude po aplikaci krému příliš mastná, zvláště když je trápí problematická pleť. Tento problém ale lze snadno vyřešit. Namísto opalovacího krému zapátrejte v drogerii po bb krému nebo make-upu s ochranným faktorem. Pleť ochrání stejně spolehlivě a jako bonus také sjednotí její odstín a zakryjí drobné nedokonalosti. Takže s nimi vyřešíte hned několik problémů najednou.

Mohlo by se vám líbit

Chcete dát nadváze navždy sbohem? Pak musíte dodržovat několik jednoduchých pravidel

Důvodů nadváhy může být celá řada, a to včetně dlouhodobých onemocnění nebo třeba potravinových alergií. Nadváha či obezita mohou být rovněž původcem budoucích zdravotních problémů, od kardiovaskulárních onemocnění přes ortopedická až třeba po psychosociální. Nejlepší prevencí je mít svou váhu a stravovací režim pod kontrolou. Ale jak na to? Není to přitom vůbec složité, stačí dodržovat několik základních pravidel.
svetzeny.cz

Pravidlo č. 3: Další musthave přípravky? Krém po opalování a tělové mléko

Pokud jste si myslela, že krémem na opalování správná péče o pokožku během slunění končí, jste na omylu. Při snaze o jemnou a zdravou pokožku by pro vás měla být samozřejmostí také aplikace přípravků po opalování. Jejich složení pokožku šetrně ošetří v případě možného podráždění od sluníčka, navíc zajistí, aby vaše opálená pokožka získala krásný hnědý odstín a neloupala se. Díky krémům po opalování tedy dosáhnete daleko trvalejšího a výraznějšího opálení a zdravější pokožky. Nezapomeňte ale ani na to, že krém po opalování nenahradí tělové mléko nebo máslo. Kůži je třeba celoročně dopřávat pravidelnou hydrataci, kterou jí právě tělové mléko poskytuje.

Mohlo by se vám líbit

Chcete se konečně zbavit tuku na břiše? Pak musíte přestat konzumovat tyto potraviny. Neuhodnete, která oblíbená pochoutka je z hlediska diety úplně nejhorší!

Faldíky na břiše trápí řadu žen. Ne nadarmo se říká, že břicho je hlavně o stravě. Pokud chcete zhubnout a mít ploché bříško, budete se muset s některými potravinami rozloučit, nebo alespoň jejich konzumaci omezit na minimum. Tipnete si, která potravina je z hlediska hubnutí břicha úplně ta nejhorší?
svetzeny.cz

Pravidlo č. 4: Doplňujte důležité vitaminy

Ke krásnému opálení, ale i k celkovému zdraví pokožky, přispívají všechny vitaminy skupiny B a vitamin A známý jako beta-karoten. Užívat ho můžete například v potravinových doplňcích. Právě s tím je lepší začít hned na jaře, abyste do léta dosáhla požadovaných účinků. Co se týče vitaminů skupiny B, jejich užívání se meze rozhodně nekladou, protože pečují nejen o pokožku, ale chrání i naši nervovou soustavu. Najdete je nejen v potravinách, ale také v tabletkách a různých potravinových doplňcích.