Přejít k hlavnímu obsahu

Sluncem políbená! Vsaďte na opalovací kosmetiku

Chvíli jste se slunili na zahradě a hned se spálili? Přes zimu spousta z nás zapomene, jakou má v létě sluníčko sílu a podceňuje používání opalovacích krémů.

I když málokoho baví se pořád dokola mazat opalovacími krémy, v létě je to jeden z nejbezpečnějších prostředků, jak chránit pokožku před škodlivým UVA a UVB zářením. To nám přitom může způsobit nejen bolestivé spáleniny, dlouhodobě může vést i k rychlejšímu stárnutí kůže a v krajních případech také k rakovině.

Pokud tedy toužíte spíše po sexy opálení než zarudlé pokožce, včas si pořiďte produkty s ochranným faktorem, neboli SPF. Jeho výše se běžně pohybuje v rozmezí od 2 až po 100 a určuje, jak učinný faktor přípravek má. Když si budete krém nebo sprej na opalování vybírat, berte v úvahu, jaký typ kůže máte, a také, kdy ho nejčastěji použijete. 

Než abyste tedy hledali univerzální krém na celé léto, mějte jich po ruce raději více. Zatímco na běžné pochůzky po městě vám bude stačit SPF nižší, na celý den na pláži budete potřebovat silnější ochranu. Také nezapomínejte, že ani voděodolné přípravky nevydrží všechno, a pravidelně se na pláži natírejte.

Pokud vás od opalovacích krémů odrazuje nepříjemný mastný film, máme pro vás řešení! Skvělou nemastnou alternativou je nový sprej na opalování UV Water z řady Ambre Solaire od značky Garnier. Ten má nelepivou hydrofilní texturu obohacenou o aloe vera, které pokožku osvěžuje a hydratuje. Voděodolný sprej UV Water nabízí spolehlivou ochranu proti UVA a UVB záření a vybrat si můžete mezi variantou s SPF 20 nebo 30.

Spreje na opalování UV Water