Přejít k hlavnímu obsahu

Nepodceňujte slunce ani na podzim

Babí léto se s námi pomalu loučí a čas dovolených také končí. Někteří z nás ale dávají přednost letoviskům a plážím, kde turistický ruch už pomalu utichá, a vyrážejí na cesty právě v tomto období. Ať se tedy chystáte na jih Evropy, nebo do exotických destinací, měli byste pokožku před ultrafialovým zářením chránit.

Opálení nestačí

Myslíte si, že když vaše kůže získala trénink z léta a nese ještě teď stopy opálení, nemůže vás slunce ohrozit? Chyba. Pokud nechráněnou pokožku vystavíte paprskům na delší dobu, zčervenání, nebo dokonce spálení kůže vám hrozí zrovna tak. Škodlivé UV záření prochází vodou a částečně proniká skrze sklo nebo oděv, i když teploty nedosahují extrémních hodnot jako v létě. Navíc dlouhodobé slunění může pokožku trvale poškodit, urychlit její stárnutí a co je nejdůležitější, ohrozit její zdraví. Chcete-li si tedy pozdní dovolenou vychutnat v klidu a bez obav o svou pokožku, vybavte se na cestu přípravky na opalování.

Ochrání i osvěží

Váháte, který si vybrat, když jich je na trhu tolik? Zkuste dvoufázový hydratační sprej na opalování Ambre Solaire UV Water od Garnier. Má jedinečně lehkou texturu na bázi oleje a vody. Část s olejem pleť chrání proti slunečnímu záření a druhá složka, obohacená o aloe vera, pokožku osvěží a dodá jí potřebnou vláhu. Díky sprejovému aplikátoru se produkt snadno nanáší i příjemně roztírá. A nemusíte mít jakékoli obavy, že vám na pokožce zůstane mastný film. Nelepivá hydrofilní textura se do kůže vsaje velmi rychle a okamžitě ji chrání před UVA a UVB zářením. Navíc zůstává voděodolná. Vybrat si můžete ze dvou variant – s ochranným faktorem 20 nebo 30 pro nižší nebo střední stupeň ochrany.